Jak zabijają Rosjanie [dla miłośników tow. płk. KGB Putina]

Putin Jak zabijają Rosjanie

Jak zabijają Rosjanie

Grzegorz Kuczyński

Mokra robota zawsze stanowiła nieodłączny element sprawowania władzy w Rosji. To dlatego oczkiem w głowie kolejnych włodarzy Kremla i Łubianki były laboratoria, w których wymyślano coraz to nowe narzędzia zbrodni. Kurara i inne naturalne toksyny, środki radioaktywne, naszpikowane trucizną przedmioty, dioksyny, których nie da się wykryć w organizmie ofiary, czy specjalnie szkoleni agenci, których zadaniem jest upozorowanie samobójstwa – wszystko to ma skutecznie oczyścić świat ze zdrajców i wrogów Moskwy.
Putin i jego służby chcą być godnymi kontynuatorami tradycji NKWD i KGB. Zachodni wywiad uważnie przygląda się wszelkim przypadkom zgonów krytyków Putina. Napromieniowanie, otrucie, atak serca, próba ulicznej egzekucji – życie rosyjskich emigrantów nie należy do bezpiecznych.

* * * * *

Grzegorz Kuczyński, specjalista od zagadnień związanych z ZSRR i Rosją, opisuje tajne metody, jakimi od lat posługują się rosyjskie służby, których macki sięgają daleko poza granice kraju. Absolwent historii (Uniwersytet w Białymstoku) i specjalistycznych studiów wschodnich (Uniwersytet Warszawski). Wykładowca w Studium Europy Wschodniej UW. Autor publikacji naukowych i artykułów prasowych. Laureat nagrody studentów dziennikarstwa w plebiscycie MediaTory 2014. Miłośnik literatury fantasy, relaksuje się, oglądając amerykańskie seriale.

[z informacji wydawcy – Andy]

________________________________________________________________________

Car Aleksander III zwykł mawiać, że Rosja ma tylko dwóch wypróbowanych sojuszników – armię i flotę. Dziś rolę najważniejszego sojusznika imperium przejęły służby specjalne.

Dwaj historycy, Pribyłowski i Felsztiński prześwietlają prezydenturę Władimira Putina i dokonują wnikliwej analizy rosyjskich służb. Opisują fałszowanie wyborów, przejęcie mediów publicznych i wasalizację mediów prywatnych, a także operację przejęcia władzy od skompromitowanego w oczach społeczeństwa Jelcyna. Nie zapominają o niewyjaśnionych mordach politycznych.

[z książki “Korporacja zabójców” Felsztinski Jurij, Pribyłowski Władimir]

________________________________________________________________________

Czekiści Putina

Antoni Rybczyński

(…) Zmiana na takim stanowisku może być pod względem znaczenia porównywalna ze zmianami na stanowiskach szefów wywiadu, FSB, GRU czy Ministerstwa Obrony. Oficjalnie główną funkcją FSO jest sprawowanie ochrony nad obiektami państwowymi i wysokimi urzędnikami.

Ale najważniejszym zadaniem jest nieformalny nadzór i monitorowanie wszystkich innych struktur siłowych. Licząca 20 tys. funkcjonariuszy FSO jest najbardziej elitarną służbą – personalnie, sprzętowo, finansowo. To FSO przejęła lwią część sprzętu i technicznych – gigantycznych – możliwości inwigilacyjnych słynnej agencji FAPSI (odpowiednik amerykańskiej NSA, czyli wywiadu elektronicznego). Elitą tej elity jest SBP, służba sprawująca bezpośrednią ochronę nad prezydentem. (…)

________________________________________________________________________

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...