Czy Moskwa może aktywować w Polsce swoją „piątą kolumnę”?! W Polsce mogą istnieć grupy dywersantów Putina!

Wojsko wybuch

Czy Moskwa może aktywować w Polsce swoją „piątą kolumnę”?! W Polsce mogą istnieć grupy dywersantów Putina!

Niemiecki ekspert ds. Rosji i dziennikarz i autor książki „Tajna wojna Putina” Boris Reitschuster przestrzega, że „piąta kolumna” Putina może istnieć również w Polsce!

W swojej książce Reitschuster ujawnia działanie tajnej armii dywersantów utrzymywanej przez Kreml w Niemczech.

To nie żadna teoria spiskowa – mówi ekspert – choć przyznam, że kiedy pierwszy raz o tym usłyszałem, też trudno było mi w to uwierzyć. Jednak podobne rzeczy działy się już w czasach zimnej wojny. W latach 70. taką grupę zdekonspirowano w Wielkiej Brytanii.

Z kolei w RFN takie oddziały formowała Stasi, o czym dowiedzieliśmy się dopiero po upadku muru berlińskiego. Skoro płk. Putin jest nieodrodnym dzieckiem KGB, to byłoby dziwne, gdyby akurat tej tradycji radzieckich służb nie kontynuował – stwierdził Reitschuster w wywiadzie z Tomaszem Walczakiem dla „Super Expressu”.

Reitschuster ocenia, że podobnie może być w Polsce.

Kreml wszędzie stosuje podobne metody. (…) Byłoby czymś niezwykle dziwnym, jeśli Moskwa w którymś kraju rezygnowałaby z jakiegoś elementu swojej strategii. Uważam więc, że takie grupy dywersantów Putina mogą istnieć także w Polsce. Mam nadzieję, że polskie służby podchodzą do tego problemu poważniej niż niemieckie stwierdza.

Z różnych źródeł napływają ostrzeżenia przed wzmożeniem rosyjskich prowokacji przez zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie.

Czy Moskwa może aktywować w Polsce swoją „piątą kolumnę”?!

————————————————————————–

autor: Zespół wPolityce.pl

[Tytuł mój – Andy]

Na podstawie artykułu „Moskwa dysponuje ‘piątą kolumną’ w Warszawie?! Niemiecki ekspert ds. Rosji: ‘W Polsce mogą istnieć grupy dywersantów Putina!’” opublikowanego wSieci: http://wpolityce.pl/polityka/289635-moskwa-dysponuje-piata-kolumna-w-warszawie-niemiecki-ekspert-ds-rosji-w-polsce-moga-istniec-grupy-dywersantow-putina

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...