Marsz Obozu Targowicy coraz liczniejszy. Dlaczego Kaczyński nie reaguje?

Targowica 02.2016

Szanowni Państwo.

Możemy śmiać się do rozpuku z haseł i postulatów stawianych na marszach KOD-u, możemy obniżać faktyczną liczbę uczestników tych pochodów, możemy machnąć na to ręką i uznać ten ruch za garstkę postkomunistycznych frustratów w podeszłym wieku wymieszanych z kompletnie zmanipulowanym elektoratem. Ale. Fakt jest faktem. Dzisiejsza manifestacja KOD-u była z jego punktu widzenia ogromnym sukcesem i w żaden sposób tego nie zakrzyczymy. Nieważne, czy był to tłum 80-cio czy 5-cio tysięczny. Na oko można było zauważyć, że był to najliczniejszy marsz Obozu Targowicy w jego krótkiej historii. Zdrajcy wyciągnęli wnioski z poprzednich pikiet, które organizowane tydzień w tydzień i które zdawały się powoli wygaszać. Niestety, dłuższa przerwa zmobilizowała do wyjścia z domu większą rzeszę antypisowskich hejterów. A zapowiadany na 3 maja wielki marsz w stolicy wcale nie jest bez szans na osiągnięcie kilkusettysięcznej rzeszy manifestantów z całej Polski.

Moje pytanie brzmi, dlaczego Kaczyński pozwala na to szaleństwo i w żaden sposób nie reaguje? Dlaczego PiS lekceważy to zjawisko bon-motami o futrach z norek, komunistach i złodziejach, czy używając ironicznego uśmieszku? Dlaczego Kaczyński pozwala na to, by na ulicach panoszyła się tylko jedna strona politycznego konfliktu? Siła Obozu Patriotycznego jest ogromna, a do jego uruchomienia wystarczy tylko sygnał prezesa PiS. Radio Maryja, Kluby GP, Solidarni 2010, NSZZ Solidarność są w stanie zebrać ogromną rzeszę ludzi w stolicy, jak również w “terenie”. Więcej, oni muszą takie tłumy zebrać jak najszybciej, by Obóz Targowicy poczuł respekt i uświadomił sobie, że nas jest jednak więcej.

Czy PiS czeka na odpowiedni moment? Czy czekanie do wiosny/lata nie spowoduje ryzyka, że po drugiej stronie będzie ich więcej w wyniku efektu kuli śniegowej i bezmiaru demagogii? Czy czekanie na później nie spowoduje odwrócenia się jednego z filarów PiS-owskich marszów (Solidarności), która do tego czasu obrazi się na PiS za katastrofę w górnictwie i niespełnienie obietnic socjalnych? Tymczasem dat wielkich manifestacji Obozu Patriotycznego nie ma nawet w planach…

____________________________________________________________________________________________________________

Fotografie:

Marcin Obara /PAP/ Andrzej Hulimka /WP 

O autorze: Migorr

Jestem równolatkiem tworu zwanego "Trzecią Rzeczpospolitą". Moje marzenie: Aby jej kres, którego konsekwencją będzie budowa Wolnej Polski nastąpił jeszcze za mojego życia.