Zaskakujące i dramatyczne wyznanie Wałęsy: Nigdy nie byłem Wałęsą

Boluś

Będąc pod nieustanną presją oskarżeń i pomówień Lech Wałęsa zdecydował się na opublikowanie wstrząsającego wyznania. W kolejnym, otwartym liście do wdowy po komunistycznym generale, typowany na wodza wiosennego majdanu, Wałęsa napisał m.in. ”Nigdy nie byłem Wałęsą”.

W dramatycznych słowach Lech Wałęsa przypomina efekty swojego zwycięstwa. Generał Jaruzelski tuż po obaleniu komunizmu został zmuszony przyjąć upokarzający urząd prezydenta III RP, a generał Kiszczak musiał zadowolić się ochłapem w postaci stanowisk wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych. Nie lepiej mieli cywile. Stalinowski publicysta Tadeusz Mazowiecki został pierwszym premierem III RP(1).

Oświadczenie za jakiś czas zostało zdementowane, a następnie zamieszczone ponownie, potem znów wycofane, potwierdzone i zdementowane ostatecznie.

___________________________________________________________________________________________________________

 

Poniżej w polonijnej TV Chicago (1996)

 

1) W składzie rządu Mazowieckiego było pięciu członków partii komunistycznej, czterech komunistów ludowych z ZSL oraz trzech z komunistycznej przybudówki SD.

___________________________________________________________________________________________________________

Aktualizacja (21.02.2016) na poważnie: W wywiadzie udzielonym TVN Wałęsa stwierdził, że : “60 proc. SB to byli patrioci”. Pomimo tego, że uważam tego osobnika za odrażającego szkodnika, to jednak przykro patrzeć jak ktoś stacza się w odmęty własnej nikczemności lub głupoty.

 

 

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne