Posłowie Platformy poparli niechcący ustawę i uchwały PiS

dotyczące Trybunału Konstytucyjnego.  Uczynili  to w prosty sposób,  wychodząc z sali obrad Sejmu podczas głosowania nad nimi.  Efekt był taki, że ustawa ta oraz uchwały zostały przyjęte nie zwykłą wiekszością, ale wiekszością kwalifikowaną [2/3 głosów przy obecności co najmniej połowy posłów].  W przypadku wczorajszych uchwał o anulowaniu wyboru pięciu sędziów TK nie jest to istotne, gdyż TK i tak nie może się nimi zajmować.  W przypadku nowelizacji ustawy o TK, nad którą Trybunał ma się zastanawiać 9 grudnia 2015, fakt jej uchwalenia konstytucyjną większością głosów może mieć pewne znaczenie.

Podczas gdy to się działo, posłowie PO demonstrowali na schodach swą niechęć do Prawa i Sprawiedliwości [zamiast robic to, co do nich należy].  W ten sposób wzmocnili znaczenie aktów prawnych zgłoszonych przez PiS.  Jeszcze zabawniejsze bylo to, że niektórzy z posłów PO wzięli udział w środę w kilkudziesięcioosobowej manifestacji przed gmachem Sejmu.  Opisał to portal Niezalezna.pl {TUTAJ}:

“Najpierw Platforma Obywatelska dokonała „skoku” na Trybunał Konstytucyjny, a teraz jej posłowie wołają – „Ręce precz od Trybunału”. W środę [25.11.2015] po południu parlamentarzyści PO oraz Nowoczesnej zebrali się przed Sejmem, żeby zaprotestować przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości. Istny kabaret.”.

Zapowiedziano następny taki protest na 2 grudnia 2015.  Będzie to szczególnie ciekawe, gdyż Sejm bedzie w tym dniu wybierał nowych sędziów TK..  Nie wiem jednak, czy do tej demonstracji dojdzie.  Poseł PO, Michał Szczerba napisał na Twitterze {TUTAJ]:

“Ręce precz od TK. Wspieramy. Dostało się nam “po uszach”, nie z powodu zimna. Więcej nie wyjdziemy. Walczymy na sali”.  Komentarze na temat tego twittu były głównie drwiące.  Oto kilka przykładów:

“Wyjdzcie i już nie wracajcie”, “za to, że przez Was ten bałagan nie dostało Wam się po uszach?”, “”Ręce precz od TK”. No, w czerwcu taki stanowczy Pan nie był. Wy rzeczywiście macie ludzi za głupków, ośmiorniczkożercy”, “Trzeba było nie wyciągać swoich brudnych łap po TK, to teraz nie musielibyście drzeć ryjów na mrozie.”, “na stadionach się śpiewa się tak do kibiców gości: CO WAS TAK MAŁO, HEJ CO WAS TAK MAŁO? A tak na serio- co was tak mało?”, “Oszołomstwo extra klasa POwska. Jaja sobie robicie?, to za was to wszystko się zaczeło.”, Zachowujecie sie jak obrazone dzieci w piaskownicy. Glupi gest! Jestescie beznadziejni!”, “przestańcie sie kompromitować … nikt już was nie chce … zawińcie sie w flage UE … Jesteście obciachem …”, “a co Pan zrobil dla obrony TK w czerwcu?”.

Podobnych komentarzy jest wiele i wciąz przybywają nowe.  Wpisów popierających protest jest zaledwie kilka.  Dziś w portalu Wp.pl {TUTAJ} jest tekst Mariusza Szymczuka “PO wyszła z sali obrad. Kopacz: to była spontaniczna decyzja, chcemy być merytoryczną opozycją”.  Czytamy w nim:

“- Wyjście z sali obrad to była spontaniczna decyzja (…) Jesteśmy nie tylko na schodach, jesteśmy też na sali. O tym, kto jest dobrą opozycją, nie decyduje ilość zapytań z mównicy, tylko ilość projektów, które za chwilę PO przedstawi i złoży do laski marszałkowskiej. Platforma chce być merytoryczna opozycją – powiedziała Ewa Kopacz. “.

Wydaje się, że do wszystkich polityków PO zaczyna docierać świadomość tego, jakich durniów z siebie zrobili.  Dziś [26.11.2015] w audycji “Głos Radia Zet” Grzegorz Schetyna powiedział:

“Z perspektywy ostatnich dni lepiej było w październiku wybrać trzech sędziów.  To nie znaczy, że PiS nie zrobiłoby zamachu na Trybunał Konstytucyjny.” {TUTAJ}.

No cóż – jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera.  Platforma Obywatelska musiała bardzo mocno narazić się Panu Bogu.

O autorze: elig