Jaki ma być ten nowy rząd? Uczciwy, mądry i…?

Dziś w “Politycznej Kawie”, na antenie TV Republika, prowadzący spotkanie redaktor Tomasz Sakiewicz zadał Janowi Pietrzakowi pytanie, czy obecny rząd ma szansę spełnić życzenie, zawarte w tytule jego pieśni: “Żeby Polska była Polską”?

Jan Pietrzak odpowiedział, że podstawową cechą, jaką powinni posiadać politycy piastujący funkcje w nowym rządzie jest uczciwość.

Apelował o stworzenie państwa, w którym polityk, urzędnik, policjant czyli – jak należy chyba rozumieć – aparat państwa, postępować ma uczciwie.

Drugą ważną sprawą, wymienioną przez Jana Pietrzaka jest mądrość, która powinna cechować postępowanie rządzących i urzędników państwowych.

 

Pod tym, żeby politycy byli uczciwi podpisałby się zapewne każdy. Podobnie jak pod tym, by rządzili nami wyłącznie ludzie mądrzy. Ale czy to wystarczy?

Moim zdaniem nie. Moim zdaniem oprócz powyższych niezwykle pożądanych cech, politycy powinni charakteryzować się tym, że dokładnie każde ich działanie, podporządkowane będzie interesom polskich obywateli.  Być może ktoś powie, że to oczywiste. Otóż mnie się osobiście wydaje, jak się tak wokół siebie rozglądam, że wcale nie.

 

Żeby Polska była Polską, politycy w swym codziennym działaniu na pierwszym miejscu powinni stawiać dobro Polski i Polaków.

W każdej podejmowanej decyzji powinni widzieć nasze wspólne dobro, dobro naszych dzieci i wnuków!

Nawet, gdyby miało się to wiązać z – eufemistycznie mówiąc – niezbyt ścisłym rozumieniem słowa uczciwość. Ale tylko w stosunkach międzynarodowych! :-)

 

Lech Mucha

___________________________________________________________________________________________________________

Grafika: Nowy rząd Beaty Szydło(…) onet.pl

O autorze: Lech -Losek- Mucha

Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy (bardzo), konserwatysta, nieprzejednany antykomunista. Mężczyzna, katolik, mąż i ojciec. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek, motocyklista...