Głos Putina w nowym polskim Sejmie

Prawie dwa miesiące temu napisałam notkę ” Entuzjastyczny zwolennik Putina “jedynką” u Kukiza” {TUTAJ}.  Pisałam wtedy:

“Kukiz ogłosił, iż ostatecznie “dopiął” swoje listy wyborcze.  Wielu nie podoba się to, że “jedynką” w Kielcach jest znany raper Liroy.  Okazuje się jednak, iż to jeszcze nic takiego.  W Szczecinie bowiem w ostatniej chwili na pierwsze miejsce awansował Sylwester Chruszcz.”.

Przytoczyłam cytaty świadczące o tym, iż Chruszcz popierał napad Putina na Ukrainę i aneksję Krymu oraz o tym, że już w 2007 roku był entuzjastycznym zwolennikiem Putina.  Dawal temu wyraz na swoim blogu.  Jest rzeczą zastanawiającą, że Sylwester Chruszcz, działacz Ruchu Narodowego, czyli teoretycznie polski patriota, popiera antypolskiego przywódcę Rosji.  Wie chyba o tym, ze to Putin uczynił rocznicę odwrotu Polaków z Moskwy świętem narodowym Rosji, a jego wojska ćwiczyły atak nuklearny na Warszawę.  Za jego rządów miała miejsce tragedia smoleńska i jego ludzie bezcześcili ciała jej ofiar.  To Putin odmawia oddania wraku Tupolewa, a ostatnio nakłada embarga na różne polskie produkty.

Aktualny przywódca Rosji jest w swej antypolskości niezwykle konsekwentny.Sylwester Chruszcz udaje, że tego nie widzi i wciąż wielbi Putina
Posłowie z Ruchu Narodowego wybrzydzają teraz na Liroy’a i nie chcą być w nim w jednym klubie.  Chruszcz im jakoś nie przeszkadza.  Cytowaną wyżej moją notkę zakończyłam słowami:

“No cóż – wszystko jest jasne.  Chruszcz to tuba Putina.  Można tylko mieć nadzieję, że mieszkańcy Szczecina i okręgu szczecińskiego NIE zagłosują na listę Kukiza.”

Moje nadzieje się niestety nie spełniły.  Na Chruszcza głosowało w okręgu szczecińskim aż 11052 osób {TUTAJ}.  Jest rzeczą smutną, iż “głos Putina” ma tam tak duże poparcie.

O autorze: elig