Jak ugryźć prezydenta Dudę?

Od ponad trzech miesięcy pytanie to zadają sobie propagandziści PO i media mainstreamu.  Nie znajdują jednak odpowiedzi.  Próbują stworzyć “przemysł pogardy”, który tak dobrze działał w przypadku Lecha Kaczyńskiego.  I co?  I nic.  Weźmy wydarzenia z ostatnich dni.  Minister Schetyna usiłuje {TUTAJ} przekonać nas, że:

“jeśli chodzi o wypowiedź prezydenta, dotyczącą formatu normandzkiego, “to jest nieszczęśliwa, niezręczna wypowiedź.”.

No cóż, rok temu Schetyna mówił to samo, co Duda teraz.  Według Krystyny Grzybowskiej {TUTAJ}:

“do ataku przystąpił minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.
Uczynił to na rozkaz swojej szefowej, Ewy Kopacz, która nie jest w stanie ukryć swojej nienawiści do prezydenta, bo nie chce zwołać Rady Gabinetowej i na dodatek prowadzi samodzielną politykę zagraniczną, nie uzgodnioną z szefową rządu.”.

Efektem inicjatywy Dudy jest jednak zapowiedź rozmów polsko-ukraińskich na temat przyłączenia Warszawy do rozmów o konflikcie rosyjsko-ukrauńskim.

Nieco wcześniej “Newsweek” oskarżył Dudę o to, że wydał 11 tys. zl na loty samolotem podczas pełnienia mandatu posła.  Usłużna prokuratura poinformowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie.

Dziś dowiadujemy się, że wpłynęło do niej zawiadomienie, iż premier Ewa Kopacz latała regularnie do córki samolotem na koszt podatników.  Prokuratura postanowiła zbadać także i tę sprawę.

Tak wiec próby “wrobienia ” Dudy w jakąś aferę uderzają rykoszetem w PO.  Zdesperowane platformiane media zaczynają wtórować niemieckim antypolskim gadzinówkom.  Opisał to Maciej Świrski {TUTAJ}.  Innym przejawem ich rozpaczy jest atakowanie Lecha Kaczyńskiego, na przykład poprzez mówienie o “sprawie zięcia byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.  Tę manipulację omówil Janko Walski {TUTAJ}.  W felietonie “Ostrzał” {TUTAJ} Tomasz Sakiewicz pisze:

“Chwilę później nastąpił atak na prezydenta. Przy okazji zamknięto byłego męża Marty Kaczyńskiej. Nie zamierzam  tu bronić  Marcina D., ale też uważam, że odkrycie jego win kilka tygodni przed wyborami nie jest przypadkiem.  Zawsze to trochę ochlapie Lecha Kaczyńskiego, a przy okazji jego ucznia i następcę Andrzeja Dudę.”.

Do tej akcji włącząją się też urzędnicy z PO.  Wojewoda szczeciński uchylił decyzję Rady Szczecina o budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego, kwestionując jego lokalizację {TUTAJ}.   Walka z duchami się jednak nie opłaca.  Przekonał się o tym sam Bronisław Komorowski.  Wojna z krzyżem przed Pałacem Prezydenckim przyczyniła się niewątpliwie do jego klęski.  Ten sam los spotka i wojewodę.  Kuriozalne jest sprawa delfinarium w Mszczonowie.  Minister środowiska zabronił jego budowy – prawdopodobnie dlatego, że w Mszczonowie rządzi PiS {TUTAJ}.

Prezydent Duda wciąż nie może wprowadzić się do Pałacu.  Dlaczego? Bo Bronisław Komorowski po przegranych wyborach zarządził tam remont, by utrudnić życie swemu następcy.  W ten sposób PO zyskuje wizerunek partii małych, złośliwych gnojków.  Jakie są jednak efekty całej tej kampanii pomówień i złośliwości?  Oto najnowszy sondaż [wg portalu Interia.pl {TUTAJ}]:

“46 proc. Polaków uważa, że Andrzej Duda będzie dobrze wypełniał obowiązki prezydenta; przeciwnego zdania jest 29 proc. – wynika z sondażu TNS Polska. 30 proc. ankietowanych ocenia, że Ewa Kopacz dobrze pełni obowiązki premiera, negatywną opinię wyraziło 59 proc.”.

O autorze: elig