Wybory w UK

Przemyślenia z UK

 

Komisje wyborcze zamknęły się o 22:00 czasu UK. O 8:00 600 MP (posłów) z ogólnej liczby 650 było znanych. O 9:30 znamy 632 MP. To nie jest oznaka niezwykłej sprawności w liczeniu głosów czy też wspaniałego systemu informatycznego – to jest jeden ze skutków JOW.

 

Sondaże przedwyborcze dawały po 34% głosów na Partię Konserwatywną i i Partię Pracy – o 9:30 jest 36,7% do 30,7% na korzyść Partii Konserwatywnej. Różnica dość duża.

 

Szkocja cała (56 MP na 59 ogólnie) za SNP (partia nacjonalistyczna) – to skutek rozczarowania tej części ludności, która została przekupiona aby głosować na NIE w referendum niepodległościowym. Wielka trójka im coś obiecała, a teraz obudzili się z ręką w …

 

UKiP procentowo zajął trzecie miejsce (3,76 mln głosów) ale jak na razie (9:45) tylko jeden poseł. Wygląda na to, że UKiP skupił się na mediach, a zaniedbał teren – w miejscu gdzie wygrali jedno miejsce jest człowiek bardzo związany z terenem i mimo potężnego ataku Partii Konserwatywnej utrzymał bez problemu swój mandat. To jest kolejny skutek JOW – media nie załatwiają miejsc.

 

Po podliczeniu wszystkich głosów napiszę coś więcej

 

Tomasz Kornaszewski

O autorze: TKor