Klub „PCh” w Poznaniu: czy katolik może być pacyfistą? (jutro o 18:00)

Data publikacji: 2014-10-08 13:00
Data aktualizacji: 2014-10-14 22:38:00
Klub „PCh” w Poznaniu: czy katolik może być pacyfistą?

Poznański Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z ks. profesorem Tadeuszem Guzem poświęcone katolickiej ocenie pacyfizmu. Wstęp wolny.

 

Spotkanie klubu rozpocznie się 16 października (czwartek) o godzinie 18:00 w budynku Muzeum Archidiecezjalnego, obok katedry (ul. J. Lubrańskiego 1). Ksiądz profesor Tadeusz Guz, filozof, członek Papieskiej Akademii im. św. Tomasza z Akwinu, udzieli odpowiedzi na pytanie „Czy katolik może być pacyfistą?”.

 

Patronat medialny nad spotkaniem objął portal PCh24.pl, serwis PrawaWielkopolska.pl oraz miesięcznik „Egzorcysta”.

 

 

Read more: http://www.pch24.pl/klub-pch-w-poznaniu–czy-katolik-moze-byc-pacyfista-,31395,i.html#ixzz3GED3E3d7

Odsłony: 2

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”