Katopedia/katowiki- szkice, pomysły, Świadectwo Pochodzenia

Myślę, że w tak poważny projekt wymaga by redaktor/edytor?  hasła podpisywał się wizytówką- własnym imieniem i nazwiskiem, plus krótką genealogią. Po co? Po to, że koniec już z tajemnicami, tajną władzą, tajną agenturą. Pora wziąć personalną odpowiedzialność za to co się mówi i czyni.

Chcę sobie opracować taką wizytówkę gdzie widniało by od kogo pochodzę;- rodziców i  dziadków ,  imiona, nazwiska, miejsca zamieszkania, zawody, wiara  i przynależności.

Kiedy patrzę na naszych polityków i widzę, że ich życiorys zaczyna się po studiach, to już wiem że mam do czynienia z jakąś tajemnicą. Na tajemnicy nie buduje się niczego dobrego.

 

-Izabela Bogacz-Rostworowska, ur. Rudnik n. Sanem, zawód arch. wnętrz, scenograf. Żona Marcina Rostworowskiego, troje dzieci;- Jaś, Weronka, Pacyfik.

córka Jana Bogacza (kpt. ż.w.- by ubiegać się o  stopień kapitana musiał zapisać się do PZPR, był członkiem ok. roku) ur. w Szyłach na Kresach i Izabeli Skalskiej ur. w Bełchatowie ( matura,  trzy razy nie dopuszczona do egzaminu na Wydz. Historii Uniwersytetu w Poznaniu z powodu pochodzenia). Katolicy.

Rodzice ojca- Jan Bogacz ur. w Krakowie (oficer V Płk Artylerii Ciężkiej, w st. podporucznika, Kraków Włodzimierz Wołyński, AK, partyzant ) , Maria Oremus ur. w Krakowie. Katolicy.

Rodzice matki- Jan Skalski ur. we Lwowie (przedwojenny policjant w st…. (muszę sprawdzić), absolwent Szkoły Zandarmerii w Przemyślu, weteran wojny w 1920 r, po wojnie inwalida), Weronika Cudziłło. Katolicy.

 

Muszę uzupełnić dane, bo po prawdzie mało interesowałam się dotąd  własnym pochodzeniem.

 

Jeśli moi przodkowie w jakikolwiek sposób skrzywdzili swoją Ojczyznę,  uchybili w honorowych obowiązkach wobec niej, lub zaciągnęli międzypokoleniowy dług, ja, spadkobierczyni tego dziedzictwa  bardzo za to  przepraszam i proszę o wybaczenie.

O autorze: circ

Iza Rostworowska