Zobacz nowy Elementarz

http://www.wykop.pl/ramka/1954170/nowy-elementarz-men-do-pobrania-w-pdf/

W Kontakcie

Wyraź swoją opinię o podręczniku

 

Szanowna Pani ”Ministro”

Podręcznik robi wrażenie chaotycznego obrazkowo i merytorycznie poprzez ilość zbyt rozbudowanych w szczegółach ilustracji- jeden obraz starczy za tysiąc słów- obrazki te odrywają więc uwagę od treści-dziecko zapamięta obrazek, nie treść- obrazki działają na podświadomość.
Podręcznik nie ma dzieciom mieszać w głowach i nieudolnie rywalizować z komputerem, ale podać w sposób uporządkowany podstawową i konieczną wiedzę o uporządkowanym świecie.

Mieszanie tego co realne z tym co nierealne (kosmici, smok) wprowadza chaos i zacieranie granic pomiędzy rzeczywistością i fikcją. Dzieci i tak oglądają mnóstwo bajek, w szkole mają jednak zdobywać na tym etapie wiedzę o tym co jest, nie o tym co nie jest, by później umiały oddzielić prawdę od nieprawdy.
Ponadto- jeśli kosmici, to dlaczego nie Jezus? ( z Jezusa jest moralny pożytek, a z kosmitów co jest?)

Nieodłącznym elementem wiedzy o człowieku jest wiedza o różnicach płci, bo są ważne ( nawet pani posełka Grodzka maluje usta, zakłada korale i zmieniła spodnie na sukienki)- w podręczniku wszystkie kobiety noszą spodnie (dzinsy, dresy) i trudno je zidentyfikować pod względem różnic płci co jest ważnym elementem budowania tożsamości płciowej dziecka i jego późniejszych postaw, oraz kultury stroju.

Rzuca się w oczy, że podręcznik ten tworzyli ludzie o niskiej kulturze umysłowej.
Nie widzę powodu dla którego mielibyśmy zamieniać dobry Elementarz Falskiego (z drobnymi poprawkami i uwspółcześnieniami) na podręcznik gorszy.
Szanujmy społeczne pieniądze i rozum. Czy Falski potrzebował konsultantów? Ilu?

”Konsultanci merytoryczno-dydaktyczni: (…)ds. równościowych – dr Iwona Chmura-Rutkowska”

To przykład rozrzutności i nierozumu nadający się pod sąd za marnotrawstwo społecznych pieniędzy i działanie wbrew intencjom demokratycznej większości. I taką możliwość rozważą katoliccy internauci.

Iza Rostworowska
Kraków
‘Legion św. Ekspedyta’

List ten ukaże się w sieci.

O autorze: circ

Iza Rostworowska