Dzieci Operacji Polskiej mówią – Tomasz Sommer w Klubie Ronina

W ubiegły poniedziałek byłem na prezentacji książki Tomasza Sommera “Dzieci Operacji Polskiej mówią”

“DZIECI OPERACJI POLSKIEJ MÓWIĄ” to relacja 45 świadków sowieckiego ludobójstwa dokonanego w latach 1937-1938 na Polakach, którzy w wyniku Traktatu Ryskiego pozostali poza granicami II Rzeczypospolitej.

O kulisach powstania książki mówił Tomasz Sommer, który opracował i zredagował te wstrząsające świadectwa o wciąż jeszcze nieznanej szerzej zbrodni dokonanej na Polakach tylko dlatego, że byli Polakami. Tomasz Sommer jest również autorem wprowadzenia i rozdziałów wstępnych książki. Spotkanie prowadził Piotr Zychowicz.

Niniejsze nagranie zawiera również wypowiedź Krzysztofa Jabłonki, byłego konsula w Charkowie, który na początku lat dziewięćdziesiątych jako jeden z pierwszych spotkał się z relacjami tożsamymi z tymi, które zostały zawarte w książce Tomasza Sommera.

Polecam wszystkim zapoznanie się z tym nagraniem oraz oczywiście samą książkę.

Relację wideo nagrałem 13 stycznia 2014 r. w Klubie Ronina,

Opracowanie dźwięku Witold Zieliński – audioelement: http://soundcloud.com/audioelement/tracks

O autorze: raven59

„Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24 . (...) Uwaga: informuję, że poglądy moje, wyrażane przeze mnie na blogu i we wszelkich komentarzach, na temat osób publicznych są moją prywatną opinią na temat osób publicznych i jako takie powinny być traktowane jako dopuszczalna krytyka osób publicznych.