BEZBRONNI IDIOCI…

armia3

Bezbronni idioci…

 

Polska armia obecnie, to około 80 tys. … no właśnie czego ?

 W skład Sił Zbrojnych RP wchodzą jako ich rodzaje:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82y_Zbrojne_Rzeczypospolitej_Polskiej

Do tego zestawu trzeba dodać NSZ, których ma być docelowo 10tys, na razie jest 3tys.

 

Z informacji wynika, że mamy ponad stu generałów, ponad 20 tys. oficerów,  40tys. podoficerów i uwagaaaa …niecałe 30 tys. zawodowych szeregowych.

W 2009 r. zakończył się ostatni pobór do wojska.

Teraz mamy armię zawodową ze stanem osobowym jw.

 Można się z tym  nie zgadzać, ale uważam, że dokładnie wtedy rozpoczęło się ujadanie, niszczenie i lekceważenie Polski.

Po co i w jakim celu szanować kraj, który wyprzedał za srebrniki swoją gospodarkę i mając za sąsiadów kraje, które stworzyły najohydniejsze systemy totalitarne, w dodatku wymazały nasz kraj na ponad sto lat… otóż taki kraj się jeszcze rozbroił … sam… jak prawdziwy okaz nieuleczalnego idioty…

I niech mi nikt zaraz głupio nie odpowiada, że to wina nieodpowiedzialnych rządów, bo sami tych gnomów ( Tusk i Klich) wybraliśmy.

Na jednego oficera z przypada niecałe pół żołnierza… to jeszcze śmieszniej niż w piosence Młynarskiego.

Gdyby więc przypadkowo nasi sojusznicy mieli jakieś ważniejsze zadania, a wiadomo że mają, patrz, wpieprzanie się w sprawy np. Syrii, to stwierdzenie, że armia Rzeczpospolitej nie istnieje staje się faktem.

Gdyby ktoś się dziwił, dlaczego Rosja poniża Polskę nie oddając wraku w którym zginęło 2 prezydentów i trzęsie się ze strachu na samą myśl, że słowo zamach to przecież nieodpowiedzialne jątrzenie naszych braci Słowian  i może doprowadzić do wojny z naszej (sic..) winy… to patrz informacja powyżej…

Żałosne jest również to, że takie państwa jak Litwa, Łotwa czy Estonia, bez przerwy szantażowane naruszaniem ich powierzchni terytorialnej przez rosyjskie samoloty, liczą, że w razie zagrożenia to Polska pierwsza przyjdzie im z pomocą.

Zaledwie 24 lata temu podobno w Polsce skończył się komunizm i zostaliśmy państwem niepodległym… tyle że nadal jesteśmy w tym samym miejscu geopolitycznym.

Ta odzyskana tak niedawno niepodległość powinna w normalnym społeczeństwie budzić troskę o jej trwanie.

Spójrzmy na Izrael, który po II wojnie światowej uzyskał w podarunku od „wolnego świata” swoje państwo. Zamieszkuje go niecałe 8 mln…

Wg. wikipedii jego siły zbrojne to:

Łączna liczba żołnierzy wynosi 187 tys. (oraz 445 tys. rezerwistów)[1], dysponujących nowoczesnymi i licznymi samolotami, pojazdami pancernymi i okrętami. Choć oficjalnie tego nie potwierdzono, Izrael jest w posiadaniu broni jądrowej, w liczbie – według zachodnich ekspertów – około 500 głowic, które przenoszone mogą być także przez rakiety średniego zasięgu Lance lub międzykontynentalnego typu Jerycho-3[4]

 

Nasi sąsiedzi i ich ludność to:

Rosja – 142 mln.

Niemcy – 81 mln

Ukraina – 44 mln

Oczywiście nic nam nie grozi… podobno..

Oto czytam niedawno, to zresztą informacja niemieckiego Bild, że:                               

Rosja rozmieściła na terenie Kaliningradu w pobliżu granicy z Polską oraz wzdłuż granicy z krajami bałtyckimi rakiety krótkiego zasięgu typu Iskander-M, przystosowane do przenoszenia głowic atomowych – podał w sobotę niemiecki tabloid “Bild”.

Redakcja powołuje się na tajne zdjęcia satelitarne, mające być dowodem na rozmieszczenie dwucyfrowej liczby rakiet. Rozlokowanie broni rakietowej miało miejsce w minionych dwunastumiesiącach – pisze “Bild”. W zasięgu rakiet (500 km) znajduje się całe terytorium Polski oraz “teoretycznie” nawet Berlin

http://wpolityce.pl/wydarzenia/69513-niepokojacy-ruch-putina-bild-rosja-rozmiescila-w-poblizu-granicy-z-polska-rakiety-krotkiego-zasiegu

 

Noo Berlin, to oczywiście „teoretycznie” ponieważ sojusznicy niemieccy, o których przewodzeniu w UE tak bardzo marzy Radzio Sikorski, cyt.

Jest przy tym zastanawiające, że Polska i Niemcy, kraje należące przecież do Paktu Północnoatlantyckiego nie przeprowadzają wspólnych manewrów. Berlin woli ćwiczyć razem z rosyjską armią niż se swoimi sojusznikami z NATO. Powietrze wypełnia się duchem Rapallo. Dzisiaj podobnie jak 90 lat temu Niemcy przyjeżdżają do Rosji by ćwiczyć na zbudowanych przez siebie symulatorach. Strona polska zdążyła niedawno odtrąbić sukces, ogłaszając że wspólne manewry niemiecko-rosyjskie zostały odwołane. Tak naprawdę jednak zostały przesunięte na następny rok.

http://wpolityce.pl/artykuly/53407-rzeczpospolita-bezbronna-gdy-wokol-polski-jest-wiele-potencjalnych-zagrozen-priorytetowym-staje-sie-pytanie-o-stan-polskiej-armii

 

Siły zbrojne Niemiec to:

W 2012 r. niemieckie wojsko zatrudniało 183 000 zawodowych żołnierzy i 17 000 ochotników[78]. Niemiecki rząd planuje jednak ograniczenie tych liczb do 170 000 zawodowców i 15 000 ochotników[79]. Rezerwiści są dostępni siłom zbrojnym i uczestniczą w ćwiczeniach obronnych. W 2011 r. Niemieckie wojsko posiadało 6900 żołnierzy stacjonujących w innych krajach w ramach misji pokojowych, w tym 4900 w Afrganistanie i Uzbekistanie, 1150 w Kosowie i 300 w Libanie[80].

 

Siły zbrojne Ukrainy to:

W najbliższej przyszłości siły zbrojne Ukrainy mają składać się z:

  • wojsk lądowych – 2 dowództwa operacyjne („Północ” i „Południe”) w składzie 2 korpusów armijnych, 12-16 brygad bojowych (powietrznodesantowe, desantowe, pancerne, zmechanizowane oraz brygady zabezpieczenia bojowego i tyłowego)
  • sił powietrznych – 3 korpusy w sile 11-12 dywizji lotniczych i przeciwlotniczych
  • sił morskich – 1 eskadra okrętów, 2 brygady okrętów nawodnych, 1 brygada kutrów rakietowych, 1 brygada piechoty morskiej, 3 brygady zmechanizowane, 2 brygady rakietowo-artyleryjskie.

Ich sumaryczna liczebność ma wynosić 308 tysięcy żołnierzy, w tym siły lądowe – 25 brygad, siły powietrzne i przeciwlotnicze – 40 brygad, siły morskie – 50 okrętów

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrojni_Sy%C5%82y_Ukrajiny

 

Siły zbrojne Rosji to wg tego samego źródła:

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej

statystyka

wiek poborowych 19 lat
mężczyźni w wieku od 19 do 50 lat  
mężczyźni w wieku 19-50 lat podlegający obowiązkowi służby wojskowej 24 000 000 osób (2012)
liczba poborowych 2 200 000 (2012)
służba czynna 3 075 000 (2013), 2. miejsce na świecie
stan mobilizacyjny 6 300 100 (2012), 4. miejsce na świecie

wydatki na zbrojenia

71 miliardy USD (2013)[2]

 

Tak więc mamy jasność, Niemcy ponad 200tys, Ukraina ponad 300tys,

Rosja ponad…3 miliony.

Francja ok.300tys http://www.stosunki.pl/?q=node/902 

a Wlk.Brytania 500tys

http://pl.wikipedia.org/wiki/Brytyjskie_Si%C5%82y_Zbrojne

 

Polska przed rozbiorami liczyła 10mln ludności. Oto co w wilipedii czytamy na temat tej ostatniej armii Rzeczpospolitej :

Polowa armia koronna liczyła około 22 000 ludzi i składała się z trzech dywizji. Wodzem naczelnym tych wojsk był ks. Józef Poniatowski[9], a armia litewska liczyła niespełna 10.000 i dowodzona była przez ks. Ludwika Wirtemberskiego. Oprócz wojsk rozlokowanych w pobliżu granicy, w głębi państwa znajdowało się jeszcze około 30.000 żołnierzy.

Przeciwko armii koronnej działała 54-tysięczna armia carska dowodzona przez gen. Kochowskiego, a przeciw wojskom litewskim – 32-tysięczna armia gen. Kreczetnikowa. W myśl planu działań wojsk rosyjskich armia gen. Kochowskiego miała otoczyć i zniszczyć w rejonie Bracławia armię ks. Józefa Poniatowskiego lub ścigać ją w stronę Bugu. Armia gen. Kreczetnikowa miała rozbić i zniszczyć wojska litewskie, a następnie wyjść częścią sił na tyły armii koronnej nad Bugiem i wespół z wojskami gen. Kochowskiego otoczyć ją i zniszczyć.

Rozpoczęte 13 maja działania wojenne spowodowały odwrót wojsk polskich z nad granicy. Armia koronna, mimo paru sukcesów taktycznych bitwa pod Zieleńcami, w połowie lipca wycofała się na linię Bugu. Tam też cofały się wojska litewskie. W oparciu o Bug zdecydowano odtworzyć obronę. Rozproszenie wojsk Rzeczypospolitej i obrona długim kordonem, umożliwiła jednak armiom carskim złamanie oporu. Mimo uporczywych walk stoczonych przez dywizję Kościuszki pod Dubienką i przez oddziały litewskie pod Brześciem oraz Grannem, wojsko cofało się dalej w kierunku Wisły. Król Stanisław August, który już uprzednio potajemnie rokował z Katarzyną II, w czasie odwrotu wojsk polskich za Wisłę przystąpił do Targowicy. Obu armiom Rzeczypospolitej wydano rozkazy zaprzestania walk. Wojska rosyjskie wkroczyły do Warszawy. W kraju władzę objęła Targowica.

 

 

A teraz pytanie za 100 pkt.  co czeka Polskę, kiedy powstanie tzw Armia Europejska, bo i są takie pomysły ?

Może myślisz, że będą nas bronić ?

Polecam zwłaszcza ostatnie zdanie, taki niemiecki żarcik ?

… no nie wiem…

 

http://www.youtube.com/watch?v=gi5MinSXH0M

 

Ciekawe kto nas obroni, jak jednak któryś z sąsiadów ogłosi reset ….

 

O autorze: Patria