Gabriele Kuby: Gender a misja chrześcijan.

„W naszym kraju zaostrza się dyskusja wokół ideologii gender. Polacy zaczęli dostrzegać, że wdziera się ona do szkół i przedszkoli, że zagraża ich rodzinom. Jest się czego obawiać?

Gabriele Kuby: Większość ludzi nie wie, co tak naprawdę oznacza “gender”, ponieważ genderyzm jest nową ideologią. Początkowo słowo “gender” było wyłącznie gramatycznym pojęciem służącym rozróżnianiu rodzaju poszczególnych wyrazów. Obecne znacznie tego słowa zostało wprowadzone na zorganizowanej przez ONZ Światowej Konferencji Kobiet, która odbyła się w 1995 r. w Pekinie. Podczas tej konferencji słowo “seks” oznaczające płeć zostało zastąpione słowem “gender”. Dla radykalnych feministek, które przewodniczyły konferencji, wprowadzenie tego nowego pojęcia było niesłychanie ważne…

Jak bronić się przed tą wrogą ideologią?

Gabriele Kuby: Myślę, że musimy być naprawdę aktywni i widoczni, musimy odważnie wychodzić na ulicę, musimy naszym oponentom jasno mówić: to wy niszczycie rodzinę, nie pozwolimy na to, żebyście kradli naszym dzieciom dzieciństwo. My kobiety chcemy być szanowane jako matki, bo robimy coś najważniejszego dla społeczeństwa – przekazujemy życie. Najwyższy czas, żebyśmy obnażyli kłamstwa ideologii gender, ponieważ jej zwolennicy posługują się kłamstwem. Mówią: „sprawiedliwość” a w rzeczywistości dyskryminują większość. Mówią: „tolerancja”, ale przewidują ją tylko dla mniejszości seksualnych, a nie dla konserwatystów. Mówią: „prawa człowieka” i kłamią, ponieważ małżeństwa homoseksualne nie są żadnym prawem człowieka.” – całość wywiadu:
http://wsumie.pl/rodzina/85945-powiedzmy-stop-gender

1 grudnia 2013 niemiecka socjolog i pisarka prof. Gabriele Kuby, przebywająca w Polsce z cyklem wykładów. W Warszawie, w Auli Kurialnej przy ul. Floriańskiej 3, wygłosiła wykład: „Misja chrześcijan wobec współczesnej walki kulturowej”. Słowo wprowadzające do wykładu wygłosił abp. Henryk Hoser. Po wykładzie zabrał również głos bp. Marek Solarczyk.
Organizatorem spotkania było Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko – Praskiej.
Prezentowane wideo zawiera nagranie całości spotkania.
Polecam wszystkim:

O autorze: raven59

„Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24 . (...) Uwaga: informuję, że poglądy moje, wyrażane przeze mnie na blogu i we wszelkich komentarzach, na temat osób publicznych są moją prywatną opinią na temat osób publicznych i jako takie powinny być traktowane jako dopuszczalna krytyka osób publicznych.