Tusk o OFE – zobacz jak premier sobie z Ciebie kpi

Premier Tusk po 6 latach sprawowania władzy wyjawia bez ogródek, że reforma OFE zagraża bezpieczeństwu państwa i po co tak naprawdę była przeprowadzona. I co? I nic. Nikt nie traktuje naszego kraju poważnie. Jak długo będziemy jeszcze na to pozwalać?

Premier Tusk w krótkiej wypowiedzi na temat OFE ujawnia mimochodem takie rzeczy, że co najmniej kilka osób powinno już siedzieć w więzieniach za działalność na szkodę własnego państwa lub za zaniechania podczas wykonywania swoich obowiązków. I co? I nic…

Nikt nie traktuje nas i naszego kraju poważnie – władza i media kpią sobie z nas w żywe oczy. Jak długo jeszcze będziemy udawali przed sobą, że pada deszcz, kiedy plują nam w twarz?

Po co była reforma OFE? – po to, żeby zapewnić dopływ pieniędzy na giełdę papierów wartościowych, czyli zasilić tzw. “rynki finansowe”. Premier powiedział to wprost, choć innymi słowami.

OFE
OFE część pieniędzy lokują na giełdzie – a część pieniędzy pożyczają rządowi kupując obligacje skarbowe.

Co to oznacza?

Mówiąc wprost: ZUS część pieniędzy ze składek przekazuje do OFE, które pożyczają je rządowi, który dotuje z nich ZUS, ponieważ ZUSowi brakuje pieniędzy na wypłatę emerytur, m.in. dlatego, że oddał je przed chwilą do OFE.

Czyli ZUS dostaje od rządu pieniądze, które przed chwilą miał w ręku jako zupełnie nieoprocentowane – tyle, że teraz musimy jeszcze zapłacić procent dla OFE za pożyczenie tych pieniędzy rządowi.

Tak wygląda prawda o OFE – a premier Tusk po 6 latach rządów, kiedy osobiście odpowiada za to co się w naszym kraju dzieje – mówi, że to przecież gołym okiem widać.

I nadal jest premierem, i nadal nikt go nie aresztował, i nadal ludzie mu ufają….  i nikt w mediach ani opozycji nawet nie zwrócił na to uwagi…

W takim cyrku przyszło nam żyć. Tyle, że to nie my siedzimy na widowni – my siedzimy w klatkach, na łasce naszych “panów”, którzy tresują nas i eksploatują do woli…

O tym jest najnowsze nagranie na moim kanale podziemnaTV – proszę o rozpowszechnianie, bo tylko to nam zostało – przekazywanie sobie informacji metodą “podaj dalej”:

Dziękuję.

O autorze: Freedom