Tylko koni, tylko koni żal…?

Jakiś czas jeden z poczytnych blogerów zauważył, że jeżeli w tytule notki nie ma nic o samobójcach, Żydach lub gwałceniu dziewic to taka notka nie ma szans powodzenia. Zastanawiam się nad tym na ile konie mogą zainteresować potencjalnego czytelnika?
Okazja ku temu nie byle jaka.
Tydzień temu miałem przyjemność być na Święcie Kawalerii Polskiej na warszawskim hipodromie na Bemowie.
Święto to odbywało się już po raz trzeci i wzięło udział około 150 jeźdźców i koni ze Szwadronu Kawalerii WP, oddziałów terenowych Stowarzyszenia Szwadron Jazdy RP oraz innych stowarzyszeń kawaleryjskich dziedziczących tradycje pułków, w tym: ułanów: Podolskich, Krechowieckich, Małopolskich, Wileńskich, a także Strzelców Konnych oraz szwoleżerów— Rokitniańskich, Mazowieckich i J. Piłsudskiego. Pokazy: wyszkolenia Szwadronu Kawalerii WP, ujeżdżenia, Akademii Sztuki Jeździeckiej, Woltyżerki Polskiej; przejazdy pokazowe zwycięzców Konkursu Kawaleryjskiego ,,Mistrzostwa Polski Military” – Memoriał Armii Krajowej.
Więcej na temat Święta Kawalerii Polskiej: http://www.dgw.wp.mil.pl/pl/1_707.html i tutaj: http://www.dgw.wp.mil.pl/pl/61.html
Poniżej zaś nieudolna próba zapisu wideo z tego święta – miłośników koni i ułanów zapraszam:
Odsłony: 4

O autorze: raven59

„Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24 . (...) Uwaga: informuję, że poglądy moje, wyrażane przeze mnie na blogu i we wszelkich komentarzach, na temat osób publicznych są moją prywatną opinią na temat osób publicznych i jako takie powinny być traktowane jako dopuszczalna krytyka osób publicznych.