Obywatele vs. Resorciaki – 1 : 0

 

Marcin Suder – fot. Radek Pietruszka (PAP)

 

Dzięki interwencji Obywateli Puław oraz naszej petycji Liga Muzułmańska w RP wydała oświadczenie w obronie porwanego Polaka.Przypominam treść ww. petycji z dn. 10-VI-2013r, na którą najwyraźniej zareagowali uczestnicy XXVII Zjazdu PM:

***

Rzecznik XXVII Zjazdu

Polskich Muzułmanów 2013

p. Paweł Dudek

Drodzy Organizatorzy XXVII Zjazdu Polskich Muzułmanów !

Zwracamy się do Was w sprawie organizowanego przez waszą wspólnotę zjazdu, który odbędzie się w Puławach w dniach 4-7 lipca br. Szanujemy Waszą jak i każdą inną religię, niestety system wartości jaki ze sobą niesie Islam jest w wielu aspektach niezgodny z naszymi przekonaniami. Polscy Muzułmanie byli, są i będą ważnym elementem naszej tożsamości narodowej. Chcemy jednak być wierni wierze przodków i ponad tysiąc letniej tradycji chrześcijaństwa w naszej ojczyźnie.

Dziś Islam przybiera formy braku tolerancji dla innych kultur i wyznań. Wasi współwyznawcy z imieniem Waszego Boga na ustach mordują niewinnych ludzi, od Afryki po ulice europejskich miast. Taki Islam i jego system wartości jest nam zupełnie obcy oraz stanowi dla nas wręcz zagrożenie. Nie możemy wspólnie dopuścić do sytuacji, która ma miejsce w wielu krajach Zachodniej Europy, gdzie niemal codziennie dochodzi do aktów nienawiści i przemocy wobec rdzennych mieszkańców, niestety prowokowanych głównie przez wyznawców Islamu.

Polska była i jest krajem z kręgu kultury łacińskiej i powinna takim pozostać. Dlatego zwracamy się z prośbą o rozważenie czy w obecnej sytuacji, powstałej po wydarzeniach w Londynie odwołanie planowanego XXVII Zjazdu Polskich Muzułmanów na terenie Puław jak i całej Polski nie byłoby aktem dobrej woli i dowodem na chęć ustabilizowania nastrojów społecznych. Jeśli jednak do odwołania tego spotkania nie dojdzie, mamy nadzieje, że w dowód Waszej dobrej woli w prowadzeniu dialogu między zarówno chrześcijańskimi jak i każdymi innymi kulturami i religiami, uda nam się wypracować wspólne sposoby działania by podobną tolerancją, jaką cieszy się Islam w Polsce cieszyło się chrześcijaństwo w takich krajach jak Iran, Irak, Jemen, Arabia Saudyjska, Afganistan itd.

Prosimy o realną pomoc w realizowaniu zasady wzajemności przy organizowaniu zjazdów, eventów i misji mających promować chrześcijański system wartości w krajach Waszego kręgu kulturowego.

Z poważaniem

Mieszkańcy Puław.

***

Oczywiście jeszcze nie wiemy czy owo oświadczenie zostało wysłane do podejrzanych o uprowadzenie Marcina Sudera, ale wsparcie o które w czerwcu br. prosiliśmy Ligę stało się faktem… oby nie medialnym ;))) Dzięki Bogu Jedynemu, pomimo faszystowskiej nagonki zjednoczonych sił, władających Puławami wbrew zasadom demokracji oraz wolności słowa POLAKOM, a zwłaszcza KATOLIKOM UDAŁO SIĘ OSIĄGNĄĆ CEL i taki oto list został przygotowany, podpisany oraz opublikowany w mediach:

***

OŚWIADCZENIE

Muzułmańskiego Związku religijnego w RP oraz Ligi Muzułmańskiej w RP w sprawie porwanego w Syrii polskiego fotoreportera

W imieniu naszej społeczności muzułmańskiej w Polsce wyrażamy ogromny żal z powodu porwania w Syrii polskiego fotoreportera Marcina Sudera.

Potępiamy ten i wszelkie podobne akty przemocy oraz zamach na wolność i godność człowieka.

Z okazji zakończenia miesiąca Ramadan, w dniu Święta Al-Fitr nasza społeczność muzułmańska apeluje do wszystkich stron konfliktu w Syrii o podjęcie skutecznych działań w celu uwolnienia Pana Marcina Sudera, przyjaciela Syrii.

Apelujemy w imię zasad naszej religii, która wyznaje niezbywalne prawo człowieka do wolności oraz godnego traktowania.

W imieniu naszej społeczności muzułmańskiej w Polsce

Przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP
mufti Tomasz Miśkiewicz

Przewodniczący Rady Naczelnej Ligi Muzułmańskiej w RP
imam dr Ali Abi Issa

***

Śmiało, po Chrześcijańsku możemy teraz napisać do imama: Bóg zapłać i poprosić jeszcze o zajęcie stanowiska wobec obezwładnienia i zranienia naszego 75-letniego Rodaka, podczas próby wkroczenia na teren wynajęty pod XXVII Zjazd Polskich Muzułmanów… Mam nadzieję, że “POlicja obywatelska” zostanie przez przedstawiciela Ligi odpowiednio zrugana za swój brak profesjonalizmu oraz brutalność w Puławach!

O autorze: sosenkowski

Jam... z tego co mnie boli