Atak na wizerunek Jana Pawła II w Krakowie

3

Atak na wizerunek  Jana Pawła II  w Krakowie

W mediach trwają spekulacje odnośnie terminu kanonizacji Jana Pawła II  a na murach Jego ukochanego miasta  chyba zaczyna się walka z  Jego wizerunkiem.

Dziś – 2 sierpnia 2013 r.  w haniebny sposób zniszczono znany mural z wizerunkiem Jana Pawła II  przy ul. Kijowskiej,  na murach otaczających szkołę.  Zwykle pod tym muralem w rocznice papieskie ( i nie tylko) składano kwiaty i palono znicze.

Tak wygląda dzisiaj.

5

 

Ciekawe czy nieznani sprawcy zostaną wykryci ? Na ogół  pozostają nieznani, jak np. sprawcy ataków na pomniki płk. Kuklińskiego czy ‘Inki’ w Parku Jordana.

O autorze: Józef Wieczorek

W XX w. geolog z pasji i zawodu, dr, b. wykładowca UJ, wykluczony w PRL, w czasach Wielkiej Czystki Akademickiej, z wilczym biletem ważnym także w III RP. W XXI w. jako dysydent akademicki z szewską pasją działa na rzecz reform systemu nauki i szkolnictwa wyższego, założyciel i redaktor Niezależnego Forum Akademickiego, autor kilku serwisów internetowych i książek o etyce i patologiach akademickich III RP, publicysta, współpracuje z kilkoma serwisami internetowymi, także niezależny fotoreporter – dokumentuje krakowskie ( i nie tylko) wydarzenia patriotyczne i klubowe. Jako geolog ma wiedzę, że kropla drąży skałę.