Józef Wieczorek laureatem Nagrody Kongresu Mediów Niezależnych

przyznawanej za obronę prawdy w mediach

 

Serdeczne gratulacje!

 

Walne zebranie Kongresu Mediów Niezależnych obradujące w dniu  8 czerwca 2013 roku przeznało Nagrodę Kongresu Mediów Niezależnych za obronę prawdy w mediach Panu Józefowi Wieczorkowi blogerowi i reporterowi, za systematyczne dokumentowanie działań niezależnych.

Redakcja Blogmedia24.pl składa Panu Józefowi Wieczorkowi serdeczne gratulacje.

Kongres Mediów Niezależnych przynał również wyróżnienia, które otrzymali:

1. Mariusz Dzierżawski – prezes Fundacji Pro-prawo do życia, za konsekwentne uświadamianie społeczeństwu konieczności ochrony życia nienarodzonych dzieci.

2. Ewa i Waldemar Podgórscy – za prowadzenie księgarni im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Łodzi, która stała się miejscem dyskusji i kształtowania opinii niezależnej.

3. Stanisław Michalkiewicz – za publicystykę polityczną, odwagę osobistą i walkę o wolność słowa w Polsce.

Kongres Mediów Niezależnych postanawił przyznać pośmiertnie Laur Honorowy KMN :

Barbarze Chojnackiej – współtwórczyni ruchu “Solidarni 2010” i portalu Solidarni2010.pl; Erazmowi Ciołkowi – wybitnemu fotografikowi i dokumentarzyście przemian polskiej walki o niepodległość oraz blogerowi “Seawolfowi” czyli Tomaszowi Mierzwińskiemu.


Oficjalne ogłoszenie decyzji KMN podczas Pikiety Wolności Solidarnych 2010 na Placu Zamkowym – dziś o 23.00

 

Walne zebranie Kongresu Mediów Niezależnych wybrało nowe Prezydium. Przewodniczącym został ponownie wybrany Krzysztof Czabański, Sekretarzem Kongresu została wybrana Teresa Tokarska, członek i przedstawiciel Stowarzyszenia Blogmedia24.pl w KMN.

 

http://blogmedia24.pl/node/63702

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”