Mocne słowa Ks. Guza

padły na panelowym spotkaniu pod tytułem “Miłość i nienawiść”, które odbyło się w niedzielę w Amicusie przy parafii Św. Stanisława Kostki w Warszawie (kościół bł. księdza Jerzego).

Materiał podzielony jest na cztery części. Z góry przepraszam, jeśli podział wypadł w niefortunnym miejscu.

* * *

 

No i się porobiło.

Ponieważ nie wystąpiłem odpowiednio wcześnie o zgodę na filmowanie i upublicznienie materiału ze spotkania, KSD nakazało nam zdjęcie filmów z YouTube.

Przepraszam nieniejszym KSD za karygodne zachowanie, a szczególnie za przekręcenie ich skrótu i napisanie w opisie filmów, że organizatorem było SDP.

Przyznaję, że to koszmarne faux pa.

 

Pozostaje mi polecić relację ze spotkania na stronie KSD, jest tam ciekawy wywiad z Ks. Guzem:

http://www.ksd.media.pl/aktualnosci/1129-tylko-milosc-jest-tworcza-spotkanie-z-ks-prof-tadeuszem-guzem-w-warszawie

 

 

Odsłony: 2

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”