Synkretyzm religijny, czyli łączenie chrześcijaństwa z niebezpiecznym okultyzmem

oko demon

Chcę przestrzec przed czymś bardzo groźnym dla naszej duchowości chrześcijańskiej, a co spotykam na wielu portalach internetowych, co mówią z zapałem i przekonaniem niektórzy spotykani przeze mnie ludzie, którzy twierdzą, że można wieść spokojne, pełne praktyk życie religijne: uczęszczać do kościoła, korzystać z sakramentów, być przeciwnym aborcji i eutanazji i jednocześnie korzystać z usług wróżki, dzwonić na ezolinię, stawiać tarota, rzucać monetę, ćwiczyć oddech w ramach relaksacji.

Ta przedziwna schizofrenia zaczyna udzielać się wielu biednym zagubionym ludziom, a pomaga temu wsiąkający w nasze życie hinduizm i inne praktyki Dalekiego Wschodu, które mają jedno imię – okultyzm. Mały głupi odświeżacz powietrza, który zapachem przypomina kwiecistą łąkę, nie nazwą już blossom meadows, tylko ZEN. Czy wiesz, co oznacza ZEN, skąd się wywodzi, co ze sobą niesie?

Pewna starsza pani odmawiająca codziennie różaniec, żyjąca na co dzień życiem religijnego katolika, kochająca wnuków, dzwoni wieczorami na tarot-linię, szukając odpowiedzi na pytanie, czy wnuki będą szczęśliwe, co ma robić, by utrzymać zdrowie, by jak najdłużej pomagać dzieciom w wychowaniu nowego pokolenia. Czy robi coś niestosownego? Jej działania nie dyktuje egozim, ale miłość, bo nie szuka siebie, ale pragnie dobra dla swej rodziny, wierzy w mudry i przekazuje tą wiedzę innym, nawet na pielgrzymkach – kto jej powie, w jakim strasznym błędzie tkwi i że będzie musiała uiścić zapłatę za wiedzę, której dostępuje, korzystając z wyżej wymienionych środków.

Ta pani “uczyła” mnie tej mudry, przekonując, że to już w Biblii zapowiedziano…

mudra

Katolickie małżeństwo, w ramach relaksu chodzi na jogę, ćwiczy oddech przy muzyce relaksacyjnej u siebie w domu powtarzając mantrę. Dochodzi do inicjacji, bardzo niebezpiecznego zjawiska otwarcia się na obcą niebezpieczną duchowość, chcą urządzić pokoik dla swego pierwszego dziecka wg zasad feng shui(!).

Kupujący na rynku kasetę relaksacyjną z podkładem muzycznym nie ma[sz] pojęcia, jak ona powstaje: w czasie nagrywania takiej kasety w studio nagrań nauczyciel wykonywał mantrę razem ze swoją najlepszą uczennicą. W ten sposób nakłada się na kasetę tajemną energię, której nie słychać, ona jednak podprogowo działa – działa podprogowo. Wymedytowaną energię grupy można przesyłać w oznaczone miejsca i konkretnym celu. Energię można pobierać (okradać) z innych ludzi i całych skupisk ludzkich (…) Można też wpływać na czyjeś myśli na pewną odległość, osiągnąć sukces w biznesie, zniszczyć konkurencję. Wystarczy mieć czyjeś zdjęcie, numer telefonu, nawet cząstkę z jego garderoby. (za: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.php/wasze-swiadectwa-swiadectwa-66/685-wyszedlem-z-piekla)

 

Nieświadomie oddaje się zatem swój umysł, wolę i duszę demonowi!!!

Istnieją metody leczenia, podczas których wypowiada się modlitwy do Maryi i wplata się między te słowa przekleństwo.

Katolicy nie wiążą ciągle homeopatii z niebezpieczeństwem, uparcie twierdzą, że można pogodzić Pana Boga z obcą duchowością.

Czytanie horoskopów to poświęcenie życia diabłu, jeśli nie natychmiast – to po kilku, a nawet kilkunastu latach on zażąda zapłaty.

 

Proszę, wyrzućcie z domu wszystkie rzeczy pogańskiego wschodu czy zachodu – książki, karty, talizmany, horoskopy, słoniki, dzwonki feng shui, pornografię, pierścienie Atlantów, znaki Zodiaku, itp.Wszystkie te rzeczy posiadają ducha innych kultur i religii, a niektóre są nasycone obrzędami szamańskimi i magią i odciskają one piętno na naszej duszy i ciele. Odwracają nas od Boga, Chrystusa i Jego Kościoła, działają negatywnie na nas i na otoczenie.Dlatego horoskopy, broszury, książki proszę spalić, natomiast inne przedmioty trwałe przed ich wyrzuceniem należy zniszczyć, aby je pozbawić złych mocy i należy się wyspowiadać z grzechu bałwochwalstwa. Pierścień Atlantów należy przetopić a następnie poświęcić (za: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.php/wasze-swiadectwa-swiadectwa-66/685-wyszedlem-z-piekla).

—————

  1. Synkretyzm religijny wg Oxford Dictionary próba zjednoczenia lub pogodzenia odmiennych bądź przeciwstawnych treści albo praktyk, zwłaszcza w dziedzinie filozofii lub religii;
  2. Mudry (sanskr. मुद्रा mudrā – pieczęć, znak symbol) – to w medytacji symboliczne gesty. Mudry są stosowane zwłaszcza w buddyzmie ezoterycznym;
  3. Feng shui (czyt. ‘fuŋ szłej’, dosłownie wiatr i woda) – starożytna praktyka planowania w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym, chodzi o takie zharmonizowanie otoczenia człowieka, aby było ono zgodne z naturalnym porządkiem wszechświata, dzięki czemu zostanie zapewniony prawidłowy przepływ tejże energii.

 

 

O autorze: Polonia