Salezjanin niewinny – media milczą

We wrześniu 2012 roku wybuchła ‘kościelna afera pedofilska’, o co oskarżono ks. Marcina Kozyrę, dyrektora Salezjańskiego Gimnazjum im. św. Dominika Savia w Lubiniu. Zapewne pamiętacie wszyscy, jak tą aferą żyły media i jak ją podkręcały.

 

Media nie pokazują prawdy

Media nie pokazują prawdy

Wobec księdza powstała groźba rozprawy za pedofilię, media znowu poruszały temat rzekomej masowej wśród duchownych pedofilii (łącznie z RPP, który teraz postuluje obniżenie legalnego seksu do 13. roku życia), uderzono w Salezjanów, którzy przecież właśnie młodzieżą się zajmują (i to nieraz bardzo trudną).

 

Jak donosi Gość Niedzielny, do Prokuratury Rejonowej w Lubinie dotarła opinia biegłego powołanego do zbadania sprawy zachowania ks. Marcina Kozyry, dyrektora gimnazjum im. św. Dominika Savio. Prof. Lew Starowicz ocenił, iż nie ma podstaw do stwierdzenia, że czynności uczniów w wieku poniżej lat 15, podejmowane w ramach zabawy, miały charakter seksualny.

Prokurator informuje, że ‘zdaniem biegłego nie wchodzą one w zakres pojęcia „inna czynność seksualna”. Nie ma także podstaw do uznania, iż zachowanie dyrektora miało charakter popędowy. Prokurator w najbliższych dniach zapozna się szczegółowo z liczącą kilkadziesiąt stron ekspertyzą. Po jej lekturze i analizie w powiązaniu z pozostałym materiałem dowodowym podjęta zostanie w sprawie decyzja merytoryczna’.

 

Najprawdopodobniej sprawa zostanie umorzona, a ksiądz nie okazał się pedofilem. I w tym momencie kilka osób powinno stanąć przed prokuraturą za bezpodstawne oskarżenie. Ale niestety – można spodziewać się braku jakiejkolwiek reakcji.

 

‘Zaskakujące’, że skoro ksiądz okazał się nie być zwyrodniałym pedofilem, media milczą w tej sprawie. W TV cisza jak makiem zasiał na ten temat. Jestem pewien, że gdyby jednak sprawa poszła dalej, to właśnie teraz, w Wielki Tydzień afera zostałaby znowu rozdmuchana do niewyobrażalnych rozmiarów.

 

Niemniej jednak jest jak mówiłem wcześniej – ksiądz salezjanin jest niewinny, zaś cała ‘afera’ była niesprawiedliwie rozdmuchana na cały kraj.

O autorze: reign77

Do niedawna stażujący dziennikarz na Nowym Ekranie Patriota, monarchista i wolnorynkowiec. Nie jestem oddany żadnej partii, nie trawię ‚nieświętej piątki’ w naszym rządzie. Uważam, że demokracja to narzędzie do zniewalania ludzi, zaś socjalizm to wymysł, który powinno się stopniowo kasować Chrześcijanin – katolik, z naciskiem na ‚Chrześcijanin’ Poza tym lubię podróże, muzykę i trochę teatr