Stań w obronie poczętych dzieci

embrion

Wtorek, 26 lutego 2013 (11:57)

Rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską (EIO) “Jeden z Nas”, która ma na celu zwiększenie ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci w ramach prawa i polityki budżetowej UE. To wielkie przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem medialnym “Naszego Dziennika”.

Inauguracja akcji „Jeden z nas” odbyła się w centrum prasowym Polskiej Agencji Prasowej (PAP). W trakcie konferencji ogłoszono skład Komitetu Narodowego wspierającego tę inicjatywę. Znalazło się w nim kilkanaście osób, m.in.: dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, inż. Antoni Zięba ze Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka oraz Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO – Prawo do życia.

Akcja „Jeden z nas” ma na celu m.in. zablokowanie środków unijnych na finansowanie aborcji. Warunkiem jest zebranie z 7 członkowskich państw miliona podpisów poparcia.

Genezą tej inicjatywy jest wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu w sprawie Brüstle kontra Greenpeace z 2011 roku. Trybunał orzekł wówczas, że życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia.

Inicjatywa “Jeden z Nas” została zarejestrowana 11 maja 2012 roku. Jej inicjatorem jest włoski europoseł Carlo Cassini, były sędzia Sądu Najwyższego i prezes największej włoskiej organizacji pro-life.

Do 1 listopada 2013 r. w całej Europie zbierane będą podpisy poparcia, swój głos można oddać poprzez stronę http://www.oneofus.eu/pl/.

Dotychczas swoje poparcie dla projektu wyraziło już ponad 30 tys. Polaków, a w 25 krajach Europy zebrano do tej pory prawie 81 tys. podpisów. Inicjatywę tę na początku lutego poparł Ojciec Święty Benedykt XVI.

O autorze: sigma