Srebrny David dla księdza

Radomianin ks. Waldemar Maciąg zdobył drugie miejsce i srebrną statuetkę w prestiżowym konkursie Davey Awards w kategorii: Plakat Roku. Konkurs organizuje Międzynarodowa Akademia Sztuk Wizualnych w Nowym Jorku a statuetki biblijnego Dawida są przyznawane twórcom wyróżniającym się kreatywnością artystycznądawid
Nagrodzona praca „Pick Jesus!” („Wybierz Jezusa!”) jest efektem poszukiwań pomysłu na plakat związany z ewangelizacją. Ks. Maciąg wykorzystał własne zdjęcie wykonane przez profesjonalnego fotografa, które poddane zostało artystycznej transformacji i umieszczone na portalu internetowym księdza wzbudzając ogromne zainteresowanie. Posypały się gratulacje i sugestie, by zgłosić plakat do międzynarodowego konkursu organizowanego przez amerykańską Międzynarodową Akademię Sztuk Wizualnych ( IAVA-International Academy of Visual Arts). Członkami Akademii są największe globalne firmy m.in.: Disney, HBO, MTV czy Microsoft. Konkurencja była ogromna – z całego świata napłynęło tysiące prac. 22 października Waldemar Maciąg otrzymał z Akademii gratulacyjnego mejla, w którym powiadamiano go o sukcesie i przyznaniu statuetki „srebrnego Dawida”.
Warto przypomnieć, że ksiądz Waldemar Maciąg od lat mieszka i pracuje na Florydzie, ale z Radomiem utrzymuje żywy kontakt. Jest przyjacielem grupy „Ira” oraz pomysłodawcą i wykonawcą okazałej gitary – prezentu na 25.lecie zespołu. Jeszcze we wrześniu mogliśmy ją podziwiać w Galerii Słonecznej.

 

O autorze: circ

Iza Rostworowska