W Grecji rozpoczął się dziś strajk generalny.

ŻŻŻŻŻŻŻ-greece strike_0

W ramach społecznego protestu skierowanego przeciwko rządowej polityce cięć płac i podwyżkom podatków greckie związki zawodowe: GSEE- zrzeszający pracowników sektora prywatnego i ADEDY- zrzeszający pracowników sektora publicznego rozpoczęły w dniu dzisiejszym 24-godzinny strajk generalny.
Zorganizowana przez te dwa największe związki zawodowe akcja protestacyjna sparaliżowała większość firm prywatnych i sektora publicznego. Nie pracują m.in. kierowcy transportu publicznego, załogi promów, kolei i banków.
Według kierownictwa związków zawodowych polityka oszczędnościowa podjęta przez premiera Antonisa Samarasa pogłębia i tak tragiczną sytuację społeczeństwa greckiego, które mimo to próbują ostatnim wysiłkiem woli przetrwać tą najgorszą recesję jaka może zdarzyć się w warunkach pokoju.
“To nasza odpowiedź na ślepą politykę, która wyciska wszystkie soki z pracowników, prowadzi do zubożenia społeczeństwa i pogrąża gospodarkę w recesji i kryzysie”, tak twierdzą liderzy związku zawodowego GSEE.
“Będziemy walczyć, dopóki rząd nie przestanie wprowadzać tych środków”- dodano w oświadczeniu uzasadniającym strajk.
Grecja już od sześciu lat zmaga się z bankructwem finansów państwowych, którego unika tylko dzięki trwającej trzy lata międzynarodowej pomocy. W zamian za wsparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego i UE władze greckie zobowiązały się do wprowadzenia drastycznego programu oszczędnościowego polegającego na zmniejszeniu deficytu budżetowego i podwyższaniu podatków oraz kosztów nośników energii i wody oraz wywozu śmieci.

Zobaczymy ile czasu potrzeba aby nasza “zielona wyspa” musiała podjąć podobne działania jak obecnie czynią to greckie władze?
Sądzę jednak, że dokuczliwość takich reform, dla społeczeństwa polskiego, będzie bardziej odczuwalna, bo pułap materialny z jakiego rozpoczęli swe reformy Grecy jest dużo wyższy niż ten obserwowany w Polsce dokuczliwej biedy.

Pozdrawiam.

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.