TV Republika ma już miejsce na satelicie i kompletuje zespół

google-tv-ads

TV Republika ma już miejsce na satelicie i kompletuje zespół

Wśród założycieli i twórców telewizji są: Tomasz Sakiewicz (wiceprezes ds. marketingu i rynku abonenckiego), Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz (dyr. artystyczny), Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki, Katarzyna Gójska-Hejke.
Telewizja Republika należy do spółki Telewizja Niezależna S.A.

TV Republika ma nadawać całą dobę. Oprócz serwisów informacyjnych i publicystyki będą także ndawać m.in. magazyny śledcze, kulturalne, historyczne.

Zdaniem portalu wyborcza.pl TV Republika będzie konserwatywna jak kanał Fox.

Portal Wirtualnemedia.pl powołując się na Piotra Barełkowskiego, prezesa Telewizji Niezależnej, pisze iż: “TV Republika ma już miejsce na satelicie Hot Bird. Wynajęła je bezpośrednio od właściciela satelity – firmy Eutelsat.”

Jednak TV Republika ciągle czeka na koncesję satelitarną od KRRiT, do której wniosek TV Republika wpłynął na początku tego miesiąca…

Zespół dziennikarsko-realizacyjny TV Republika ma liczyć około 50 osób. – Kończymy jego kompletowanie – mówi Piotr Barełkowski. Za jego tego zespołu odpowiadają redaktor naczelny kanału red. Bronisław Wildstein oraz dyrektor artystyczna red. Ewa Stankiewicz.

Studio kanału powstało w budynku ul. Farbiarskiej w Warszawie, gdzie prowadzone są już próby kamerowe. Stacja dysponować ma dwoma wozami satelitarnymi – jednokamerowym i wielokamerowym.

Na antenie TV Republika co 15 minut będą nadawane flesze informacyjne, w ofercie znajdą się programy publicystyczne, magazyny czy filmy dokumentalne, które dotąd nie były pokazywane przez żadne telewizje. Stacja ma mieć charakter interaktywny i reagować na bieżąco na to się dzieje.

We wcześniejszej rozmowie z red. Bronisłwem Wildsteinem portal Wirtualnemedia.pl m.in. pisał, że:

Wildstein uważa, że główne media należą do establishmentu III RP, są jego elementem i działają na rzecz utrzymania status quo. – Ich pozycja, rola, a przede wszystkim korzyści wynikają z istniejącego stanu rzeczy i układu sił. Platforma Obywatelska stała się od 2007 roku partią establishmentu i dlatego jest wspierana przez główne media – podkreśla redaktor naczelny Telewizji Republika.

Bronisław Wildstein zapowiada, że start nowej telewizji nastąpi bardzo szybko.
– Przypuszczam, że już w marcu zaczniemy pracować „na sucho”, tzn. jeszcze bez emisji. A sama emisja rozpocznie się w perspektywie kilku kolejnych miesięcy. Nie chcę podawać konkretnych terminów, ponieważ jeśli się z tego nie wywiążemy, to potem będzie miała z takiej informacji „pożywkę” nasza konkurencja. Na pewno ruszymy w 2013 roku, a ja chciałbym, abyśmy ruszyli na wiosnę. Ale wszystko się jeszcze okaże – mówi Wildstein.

* * *

Wykorzystano poniższe teksty z portalu Wirtualnemedia.pl:

— http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv-republika-ma-juz-miejsce-na-satelicie-i-kompletuje-zespol#

— http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/bronislaw-wildstein-media-sa-jednostronne-i-stronnicze

* * *

Hot Bird is a group of satellites operated by Eutelsat, located at 13°E over the Equator (orbital position) and with a transmitting footprint over EuropeNorth Africa and the Middle East.

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...