Braun w Londynie

379284_329054683873285_2145218702_nSobotnie spotkanie w Ognisku Polskim rozpoczęła projekcja filmu “Transformacja – NEP, Trust i Głuchoniemi ślepcy” potem już były pytania do autora dotyczące główne współczesności. Co do pokazu autor stwierdził, że filmy nie mają uczyć historii a inicjować zainteresowanie nią.
Jego podejście doń jest nieco inne niż to podręcznikowe. Podkreślał powiązania rewolucjonistów z masonerią, środowiskami żydowskim, było to wg niego 100 % bolszewickiej leninowskiej gwardii. O czym nikt nie pisze a gdyby to byli np. Filipińczycy, to by pisali wszyscy.
Nawiązując do wersji historii twierdził, że np. ws Powstania Styczniowego obowiązuje zawsze wersja socjalistów czy to Piłsudskiego, czy Gierka, czy eurosocjalistów.

Hercen wg niego to już rewolucja światowa. Garibaldi osobisty przeciwnik papierza a Nullo to Che Guevara. Z ty Che to jakby jednak nie do końca moim zdaniem. Nullo w wielu wojnach walczył o wolność i integralność Włoch z wszelkimi jej przeciwnikami, głównie Austriakami. W przerwach między wojnami był albo księgowym a potem tworzył tkaniny, nagradzane zresztą. Do Polski przyjechał spłacić dług wobec Polaków walczących o wolność Włoch i tu, już wówczas ten bohater narodowy Włoch, zginął.
Wg Brauna Powstanie Styczniowe wspomagali tego typu „nasłańcy światowej rewolucji”

System sowiecki to ciągła przekładanka NEPu i Trustu z czym się można zgodzić. KOR to piąta komenda WIN. Pierwszy raz tak zagrali Rosjanie w 1865 tworząc fikcyjny powstańczy rząd narodowy.

Co do Korwina Mikke, to jest dobrym publicystą ale to co mówi po Smoleńsku kłóci się z jego poziomem inteligencji. Siedzenie okrakiem na barykadzie. Mogę dodać od siebie, że dotyczy to też wielu innych „niepokornych” publicystów, płacących w ten sposób podatek władzy za możliwość funkcjonowania w mainstreamie. To taka swoista waluta smoleńska.

Co do Ziemkiewicza, to „gwiazda śmierci” (GW) określa w Polsce kto jest antysemitą a Ziemkiewicz jakby nie podpadł pod ten paragraf, pytanie jaki kompromis zawarł z Michnikiem. Typowo „po warszawsku”, „żoliborscy patrioci” tak sobie funkcjonują.

Braun widzi bardzo duże parcie do okrągłego stołu. Że jest jakieś przesilenie i musi dojść do jakiegoś porozumienia. Widać, że nie można tak dłużej.

Ruch Narodowy – obawia się „czy dotrą do tej wolnej Polski bez rozmienienia się na drobne”. Ja też.

Ponieważ polska armia jest atrapą a długi są o niebo większe niż za Gierka i niespłacalne praktycznie, dojdzie podobnie jak w 1989 do konwersji długu na wpływy polityczne, czyli stracimy resztki niezależności.

Mówił o testowaniu projektów politycznych które pod kątem tego które Polacy łykną, które nie. O wycofaniu Pawlaka, by mógł za jakiś czas wrócić do spółki ze Schetyną.

Mówił o trójkącie, można go nazwać trójkątem Brauna. Kościół, szkoła, strzelnica w którym Polacy powinni się poruszać znanym z tego głośnego nagrania za które ma kolejną sprawę.
To bardzo rozsądna recepta. W przeciwieństwie do propagowanego przezeń monarchizmu, w moim przekonaniu.

Foto: Patriae Fidelis

O autorze: R.Zaleski

Członek Konfederacji Blogerów