Czy to samo nie czeka Nas?

z11976059V,Tysiace-Grekow-i-imigrantow-stanelo-w-kolejce-po-darmowe

W dniu wczorajszym w stolicy Grecji protestujący przed Ministerstwem Rolnictwa rolnicy rozdali 50 ton żywności za darmo głodującym ateńczykom.
Wielka liczba chętnych na rozdawaną przez protestujących rolników żywność spowodowała w Atenach duży chaos na ulicach wokół greckiego MR. Podczas szturmu biednych i głodnych ludzi na stragany z darmową żywnością doszło do różnych incydentów, a jeden z mężczyzn został mocno poturbowany.
Grecy stojący w kolejce głośno narzekali, że cięcia dochodów, wzrost kosztów utrzymania i podwyżki podatków spowodowały, że obecnie nie daje się normalnie żyć i ciężko im związać koniec z końcem.
Efektem tego jest to, że akcja przeprowadzona przez rolników cieszyła się tak dużym powodzeniem.
Prowadzona przez rolników akcja jest wyrazem protestu wobec cięć budżetowych oraz planom zwiększenia opodatkowania rolnictwa i ciągle rosnącym cenom nośników energii, które to przekładają się na wzrost kosztów utrzymania.
Polityka prowadzona przez obecnie rządzącą w Grecji konserwatywną koalicję, prowadzi do ubóstwa coraz szersze kręgi społeczeństwa greckiego. Dowodem na to jest liczba osób, które ustawiły się wielkich kolejkach po rozdawaną przez protestujących rolników darmową żywność.
Dodam tylko, że tak drastyczny spadek poziomu życia w Grecji rozpoczął się wraz z upadkiem ich gospodarki, co spowodowało drastyczny wzrost bezrobocia, szczególnie wśród ludzi młodych, i jednocześnie spadek wpływów środków budżetowych. Aby więc uniknąć bankructwa, kraj został zmuszony przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy do przeforsowania cięć płac, emerytur i innych świadczeń oraz ograniczyć koszty opieki zdrowotnej i edukacji. Jedynym resortem, którego nie dotknęły redukcje wydatków, jest armia. Nie dość tego, że wojsku nie zredukowano wydatków to jeszcze zwiększono środki budżetowe na ich dozbrojenie (czy ktoś wie dlaczego?).

Akcja greckich rolników ma trwać przez dziesięć kolejnych dni.

Zobaczymy czy polityka prowadzona obecnie w Polsce już nie długo nie doprowadzi do podobnych scen jak w Atenach?

Pozdrawiam.

O autorze: AdNovum

Prawdą możemy pokonać wszystkie siły zła bez żadnego wysiłku, bo największą bronią jest właśnie głoszenie prawdy, miłości i szacunku dla innych ludzi. I to jest właśnie ta potężna broń dana Nam przez Najwyższego, aby móc pokonać zło. Więc walczmy o prawdę będąc Żołnierzami Prawdy.