Bożena Dykiel: TVN pożydził na kalendarz. Rzecznik stacji: Ubolewamy…

TVN pożydził i nie wydał naszego kalendarza – żaliła się w zeszłym tygodniu w “Dzień Dobry TVN” Bożena Dykiel. Słowa aktorki wywołały oburzenie. – Poczułem się fatalnie, zatkało mnie – mówi w rozmowie z Gazeta.pl prowadzący program Bartosz Węglarczyk. Rzecznik stacji z kolei ubolewa: – Niefortunna i niestosowna wypowiedź. (…)

Poczułem się fatalnie. Zatkało mnie (…) Zaprosiliśmy ją do programu nie o Żydach, nie o żadnych poważnych tematach, tylko o rocznicy jej serialu. Jeżeli ktoś może mi powiedzieć, jak się zachować w takiej sytuacji, chętnie posłucham. (…) Komentarz aktorki wywołał w sieci burzę. “Oburzające, aroganckie, pełne zadufania zachowanie p. Dykiel nie pozostawiło żadnych wątpliwości nie tylko co do poziomu tej pani, ale i samego serialu” (…)

Forum (Żydów Polskich- dopisek mój) kieruje też na FB, gdzie pojawił się apel do PWN o umieszczenie czasownika “dykielić” w słowniku języka polskiego. Czasownik “dykielić” pomysłodawcy definiują następująco: “Używanie publicznie rasistowsko nacechowanych słów bez krzty refleksji i w stanie niezmąconego samozadowolenia”.

całość: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13345741,Bozena_Dykiel__TVN_pozydzil_na_kalendarz__Rzecznik.html

————-

Niby nic wielkiego, tvn i takie, ale skłania do refleksji, ileż to niepoprawnych politycznie słów można znaleźć i jakież oburzenie (co najmniej) grozi. Świat się zmienia a jesteśmy na przemian bombardowani papką i mrocznymi znaczeniami, to coś jakbyśmy urodzili się a potem zmieniano nam reguły w trakcie gry i tak jakby musiano nas chronić przed nami samymi, wszędzie węsząc zło  (wiem, wiem, stereotypy są niedobre, rodzą ziarna nietolerancji i wyzwalają znaną pokłosiową krwiożerczość Polaków)…

O autorze: night-rat

Polak, działacz Legionu. Polonia restituta! VRRSNSMV – SMQLIV