Co tam panie, słychać w Syrii ? (i okolicach)

Żołnierze płci żeńskiej w armii syryjskiej

(wojsko syryjskie)

W nocy z wtorku na środę Izrael dokonał bombardowania wojskowego ośrodka w Dżamrai. Informację taką przedstawiła syryjska agencja informacyjna SANA.  Ośrodek ten zajmował się “zwiększaniem poziomu oporu i obronności w rejonie Dżamrai, w okręgu damasceńskim”.  Początkowo źródła amerykańskie twierdziły, że atak przeprowadzono na terytorium Libanu w pobliżu  granicy z Syrią, zaś celem był konwój złożony z ciężarówek transportujących rakiety przeciwlotnicze SA-17 (9K37 Buk), który wjechał z terytorium Syrii i zmierzał do kwatery Hezbollahu.

http://www.sana-syria.com/eng/21/2013/01/30/464736.htm

http://www.businessinsider.com/israel-bombed-syria-2013-1

http://www.rp.pl/artykul/41,975930-Syria–Izrael-zbombardowal-wojskowy-osrodek-badawczy.html

 

Jest to prawdopodobnie kolejny krok w kierunku rozszerzenia wojny syryjskiej. Premier Izraela Beniamin Netanjahu, w wywiadzie dla gazety Haaretz powiedział:

“Musimy patrzyć na to, co się dzieje wokół nas z Iranem i z bronią w ręku Syrii, która się rozpada. Bliski Wschód nie będzie czekać aż do końca naszej debaty wyborczej. Musimy odpowiedzieć na szereg zagrożeń i wyzwań a rzeczywistość wciąż się zmienia i musimy być przygotowani na każdą ewentualność.”

(cytat za: http://zmianynaziemi.pl/wideo/izrael-usa-rozwazaja-atak-syrie)

 

(na zdjęciu tytułowym znajdują się “żołnierki” syryjskie, we wpisie izraelski f-16)

Zapewne zobaczymy w najbliższym czasie, jak rozwinie się sytuacja…israeli f-16

O autorze: mbot

"(...) Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. (...)" Mt 12, 25. W pełni popieram ideę portalu narodowo-katolickiego