Kraków… jak centrum świata

o ile wierzyć, że światem rządzą “une”, to Kraków właśnie awansował… globalnie:

Żydowski parlament obraduje w Krakowie, fot. Anna Kaczmarz

Żydowski parlament obraduje w Krakowie, fot. Anna Kaczmarz

Europejski Parlament Żydowski (EJP) rozpoczął wczoraj swoje obrady w sali obrad krakowskiej rady miasta. To nowa instytucja powołana przez Europejską Unię Żydów, a wyłoniona w drodze głosowania internetowego. Pomysłodawcą powołania takiej instytucji był Szimon Peres, prezydent Izraela. W parlamencie zasiada 120 posłów z 45 krajów całego kontynentu. Działalność parlamentu finansuje ukraiński miliarder Igor Kolomoisky.

Główna siedziba EJP znajduje się w Brukseli. Obraduje w tamtejszym gmachu Parlamentu Europejskiego, gdzie dotąd trzykrotnie spotykał się na swoich sesjach. Spotkanie w Krakowie jest pierwszym poza Brukselą.

 

vide: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/749799,zydowski-parlament-obraduje-w-krakowie-zdjecia,id,t.html

 

Klaudia Klimek, członek żydowskiego parlamentu, EJU

Na sali obecni byli także polscy posłowie Jarosław Sellin (PiS), Marcin Święcicki i Beata Małecka-Libera (oboje PO) – przewodnicząca polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej. Dziś na sesji ma się pojawić Igor Kolomoisky, do którego należą m.in. linie lotnicze Aerosvit, które do niedawna utrzymywały połączenie Ukrainy z Krakowem i klub piłkarski Dnipro Dniepropietrowsk.

 

Posłów powitał prezydent Jacek Majchrowski, który wskazał na wielowiekową tradycję tolerancji i wielokulturowości Krakowa. Współprzewodniczący parlamentu Joel Rubinfeld (Belgia) mówił o trzech powodach zorganizowania sesji właśnie w Krakowie. Pierwszy to fakt, że Polska była przed II wojną światową centrum życia żydowskiego. Drugi to odradzanie się tutaj tego życia obecnie. – A po trzecie, Polska od kilkudziesięciu lat jest przyjacielem państwa Izrael – podkreślał.
Parlament jest organizacją lobbingową. Za główne cele stawia sobie walkę z antysemityzmem i promowanie interesów państwa Izrael w Europie.

 

Wśród żydowskich posłów są dwie Polki. Jedna z nich to Klaudia Klimek, przewodnicząca krakowskiego oddziału Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce. Jest przewodniczącą komisji ds. mediów.

– Zależy nam na tym, by zademonstrować, że chodzi nam nie tylko o te ważne i tradycyjne dla organizacji żydowskich kwestie jak Holocaust czy antysemityzm, ale także upowszechniać wiedzę o współczesnym życiu żydowskim w Europie. Dlatego przygotowaliśmy projekt stworzenia sieci dziennikarzy obywatelskich, którzy będą informowali o przejawach tego życia – tłumaczy Klaudia Klimek.

 

– to może był POwód, z którego właśnie w Krakowie

a/ zaszczuwało się się tzw. “polskie organizacje faszystowskie” vide stowarzyszenia NSZ

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/16667,abw-dreczy-licealistow.html

 

oraz

b/ usilnie (na-chamowa;) doszukiwano się “terrorystów”… tamże:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/40992-osoby-szkolone-przez-zamachowca-to-agenci-abw

 

– ergo – trzymajmy kciuki za Naszą niePOprawną Krakowiankę Circ – oby i jej nie dopadli w szale czystek sceny pod występy “euro-cadyków” ;)

O autorze: sosenkowski

Jam... z tego co mnie boli