Mija rok, który musi budzić niepokój wśród patriotycznie nastawionych Polaków, myślących o silnej, bezpiecznej Polsce. Nowy rząd tego bezpieczeństwa nie daje. To, co polskie, idące w dobrym kierunku, poddawane jest anihilacji. Niestety taki rząd został demokratycznie wybrany przez większość, nie baczącą na doświadczenia niedawnej przeszłości. Odrzucanie przeszłości nie prowadzi do lepszej przyszłości, co wielokrotnie podkreślał w swych wystąpieniach obecny kandydat na Prezydenta RP dr Karol Nawrocki. mając na uwadze słynne słowa Marszałka Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Taki punkt widzenia podzielała rok temu tylko mniejszość Polaków, co doprowadziło do dzisiejszych wynaturzeń. Niestety do większości, odrzucającej doświadczenia przeszłości, należeli lepiej wykształceni (czytaj bardziej utytułowani) i to ponad swoją inteligencję. Ta wykształcona „elita” od dawna nie jest już przewodnikiem narodu i zaciera ślady swojej przeszłości. Elity sformatowane na potrzeby ustroju komunistycznego całkiem przysłoniły mniejszość wierną wartościom naszej cywilizacji.
Podczas transformacji ustrojowej nikt piachu w tryby domeny akademickiej nie sypał, dlatego koła edukacyjne zamontowane w PRL toczą się ku postępowi. Żyjemy u schyłku cywilizacji, w której tworzono uniwersytety, a obecni profesorowie krzyczą na wiecach, że ktoś chce powracać do ciemności średniowiecza, gdy oni prą do przodu, ku nowej cywilizacji. Instalując skuteczny model edukacji na wszystkich szczeblach, od góry do dołu, wymazując niewygodną prawdę i niewygodnych nauczycieli o odmiennej orientacji moralnej i intelektualnej.
W III RP pozostawiono domenę akademicką kompatybilną z „obrządkiem” wschodnim, postkomunistycznym, dokonując jedynie pozornych, często szkodliwych reform. Zainteresowanie publiczne domeną akademicką jest mierne, tak jak mierna jest ta domena. Jeśli w niedalekiej przyszłości nie zmienimy takiego nastawienia, nie wyciągniemy wniosków z przeszłości, to marny nasz los.
Dodaj komentarz