Nie bójcie się Państwo radykalizmu. Jeżeli oskarżą Was o radykalizm, to pomyślcie sobie, że logika polska jest dwuwartościowa.Tak lub nie.Nie można być trochę Polakiem
Witold Gadowski
Opcja zero w sądownictwie
My jesteśmy zwolennikami opcji zero w sądownictwie, opcji zero w wymiarze sprawiedliwości. (…) Każdy sędzia powinien zostać indywidualnie zweryfikowany.
Tu jest kwestia dyskusyjna, kto ma tę weryfikację przeprowadzić, czy to sędziowie przysięgli, czy może jakieś inne mechanizmy, ale niewątpliwie trzeba wszystkich z roboty wylać po to, żeby potem niektórych zatrudnić. Sędziowie, prokuratorzy, także adwokaci będą mieli czas, to znowu dyskusyjne.
Ile oni mają mieć czasu na to, żeby się grzecznie podać do dymisji i żeby zadeklarować, kto był, a kto nie był współpracownikiem służb tajnych nie tylko państwa polskiego. Takie oświadczenia lustracyjne dla sędziów, prokuratorów i adwokatów…
Grzegorz Braun
Dodaj komentarz