Nieruchomości stają się „nieubezpieczalne”, czyli jak nas zapakować do inteligentnych gułagów

Licho nie śpi, to sprawa wiadoma. Ale że aż tak?! Diabelska plutokracja nie ustaje… Czasy wysiedleń wracają. Oczywiście plan jest inteligentny, tzn. geopolityczny ;), albo mówiąc zrozumiale: dopasowany do warunków lokalnych. Wspólnota Narodów ma jego wersję “nieubezpieczalny z powodu zmian klimatu”. Unia Europejska będzie miała wersję “nieubezpieczalny z powodu nieocieplenia domu w terminie”, czyli z powodu niezeroemisyjności… Jak zwał, tak zwał,  zaplanowany już przez ONZ skutek będzie jeden:  w y s i e d l e n i a (Generalsiedlungsplan).

 

image

Źródło Ilustracji: https://off-guardian.org/2024/06/26/exposed-how-climate-racketeers-aim-to-force-us-into-smart-gulags/

Jak oszuści klimatyczni chcą nas przesiedlać do inteligentnych gułagów, czyli najnowszy program ONZ o planach klimatycznych reketierów

(programy „kontrolowanego wycofywania się” mogą zmusić ludzi do opuszczania domów, które w świetle modeli „zmiany klimatu” stały się „nieubezpieczalne”)

Paul Cudenec

image

image

“Z Australii i Nowej Zelandii dobiegają nas informacje będące szokującymi dowodami na to, w jaki sposób oszustwo klimatyczne służy narzuceniu totalitarnej, techno-inteligentnej przyszłości miast.

Kryminokratyczni globalni imperialiści często wykorzystują swoje  kolonie Wspólnoty Narodów , aby wypróbować najbardziej podstępną eskalację swojej tyranii – pomyśl o Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii podczas Covid.

Możemy zatem założyć, że będzie to plan wdrożenia ich  programu Czwartej Rewolucji Przemysłowej na całym świecie.

Złowrogi plan, o którym mowa, zwany „Managed Retreat” [Kontrolowany Odwrót, czyli to, co w czasach III Rzeszy nazywano “wysiedlaniem”, przyp. mój, wawel], został ujawniony przez niezależną badaczkę Kate Mason na jej  doskonałym blogu Substack, którego celem jest „dekonstrukcja narracji  Czwartej Rewolucji Przemysłowej ”.

Pomysł polega na tym, że przesadne „modelowanie” wyobrażonych skutków „zmiany klimatu” służy do definiowania pewnych obszarów jako nieodpowiednich do osiedlania się ludzi.

Ramię w ramię z państwem współpracuje branża ubezpieczeniowa – przez długi czas centralna część skorumpowanego imperium kryminokratycznego – która uważa, że ​​domy na tych obszarach nie podlegają ubezpieczeniu.

Banki również odgrywają swoją rolę ( oczywiście!), twierdząc, że nie chcą udzielać kredytów hipotecznych na te „nieubezpieczalne” nieruchomości.

image

W swoim  najnowszym artykule Kate nawiązuje do reportażu telewizyjnego o Kensington Banks, niedaleko centrum Melbourne, które niedawno zostało uznane za strefę powodziową.

Pisze: „Oczekuje się, że ceny nieruchomości spadną o 20 procent. Myślę, że to dość zachowawczy szacunek – kto będzie kupować w strefie powodzi? Chyba, że ​​to deweloper zrówna to wszystko z ziemią i zbuduje kompleks Smart Resilient”.

Tymczasem w Nowej Zelandii mieszkańcy są oburzeni próbami narzucenia „odwrotu” od obszarów przybrzeżnych pod pretekstem prognozowanego wzrostu poziomu morza.

Jak  pokazuje ten raport mediów , mieszkańcy nie kupują siejącej panikę propagandy klimatycznej.

– powiedział Tim Rees. „Mieszkam przy plaży Paraparaumu od 1965 roku i plaża jest coraz większa. Przez 45 lat nurkowałem u wybrzeży wyspy Kāpiti i podczas odpływu skały wciąż są na tej samej wysokości”.

Tania Lees dodała: „Nauka nie jest ustalona i nie ma konsensusu. Nie wierzymy, że poziom mórz znacznie wzrośnie i [że] wszyscy zostaniemy zalani”.

Władze centralne i lokalne nie są w stanie sfinansować „procesu na taką skalę”– stwierdziła. „Do tej pory płatnicy zapłacili ponad 4 miliony dolarów za proces Takutai Kāpiti.

„Po prostu nie możemy sobie pozwolić na wydanie większej kwoty. Jeśli zostanie wdrożony, kontrolowany odwrót będzie kosztował ponad 1 miliard dolarów”.

image

A o tym, co zdaje się kryć za rzeczoną agendą   pisze Kate tak:

Znalezienie informacji na temat modelowania zmian klimatycznych i ubezpieczeń pomogło mi połączyć fakty dotyczące ogromnej liczby projektów budowy domów modułowych realizowanych w Australii.

Będą musieli nas wszystkich gdzieś umieścić, kiedy naszych domów nie będzie można ubezpieczyć i będziemy musieli je sprzedać za grosze.

Oczywiste jest, że będą to „odporne” inteligentne miasta. Wszystko podłączone do Internetu, a dane gromadzone, przechowywane i wykorzystywane jako modelowanie w celu narzucania coraz bardziej dystopijnych rządowych środków kontroli i egzekwowania”.

W ramach potwierdzenia zdradza, że ​​Insurance Council of Australia, zaangażowana w Managed Retreat, działa w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, będąc nawet członkiem-założycielem Zasad Zrównoważonego Ubezpieczenia Organizacji Narodów Zjednoczonych.

image

Centering People in Smart Cities, “Zaobozowanie” ludzi w inteligentnych miastach” – program ONZ!

 

Jak informowaliśmy w 2022 r., program ONZ dotyczący inteligentnych gułagów został przedstawiony w 80-stronicowej broszurze zatytułowanej „Skupianie ludzi w inteligentnych miastach: podręcznik dla władz lokalnych i regionalnych”. 

Również w 2022 r. organ Australijskiej Rady ds. Klimatu opublikował badanie, w którym oszacowano, że do 2030 r. 1 na 25 wszystkich domów i budynków komercyjnych w kraju faktycznie nie będzie podlegał ubezpieczeniu z powodu „pogarszających się ekstremalnych zjawisk pogodowych”.

Według badania największym zagrożeniem są powodzie rzeczne, a gwałtowne powodzie i pożary buszu to kolejne główne zagrożenia przyczyniające się do tego, że nieruchomości stają się „nieubezpieczalne”.

Oprócz wezwania do „zarządzanych relokacji” w raporcie podkreślono potrzebę „zwiększenia skali inwestycji publicznych w zwiększanie odporności” oraz „wspierania społeczności w „lepszej odbudowie”.

W dokumencie stwierdzono: „Miasta i społeczności muszą zostać odbudowane – tam, gdzie jest to właściwe – w sposób uwzględniający nieuniknione przyszłe zmiany klimatu i czyniący je bardziej odpornymi”.

Nie jest zaskoczeniem, że raport ten został  z dumą zaprezentowany na stronie internetowej Światowego Forum Ekonomicznego…

image

Tekst pierwotnie opublikowany w najnowszym numerze biuletynu The Acorn, możesz przeczytać cały biuletyn i zapisać się TUTAJ lub śledzić Winter Oak na X/Twitterze. Doskonały SubStack, który go zainspirował, został napisany przez Kate Mason.
Źródło: https://off-guardian.org/2024/06/26/exposed-how-climate-racketeers-aim-to-force-us-into-smart-gulags/

O autorze: wawel