Zbrodniarze słowa

Ferdynand von Schirach napisał: Każdy człowiek ma prawo ufać, że oświadczenia składane przez osoby zajmujące stanowiska publiczne są prawdziwe.

Dlatego świadome, wyrachowane kłamstwo lejące się z takich ust staje się straszliwą trucizną społeczną. Widzieliśmy to podczas apokalipsy kowidowej, gdy ludzie zatruwani kłamstwem dzień i noc lejącym się z mównic parlamentarnych i z mediów – ale niestety, i co najboleśniejsze,  również z placówek medycznych i ambon – miotali się w klatce strachu jak myszy pobudzane zmiennym polem magnetycznym.

Ilu, zwłaszcza starszych, tylko od tego umarło?

Adekwatna powinna więc być ciężka kara, dla odstraszenia następnych. Powinno się zabronić sprawowania funkcji publicznych politykom i osobom zaufania publicznego, którym udowodniono kłamstwo. Nakazać przedstawienie dowodów dla każdej ich wypowiedzi, częstokroć wyssanej z własnej obłąkanej wyobraźni spragnionej rozgłosu i znaczenia i ignorującej lub zaprzeczającej prawdzie. Gdy będą bronić się „niewiedzą”, należy wprowadzić warunki dopuszczenia ich do kontynuacji zawodu, skoro nie umieli zdobyć wiedzy koniecznej dla ich pozycji zawodowej. I zadbać o psychikę kłamcy, żeby z czasem nie stał się potworem.

Przypomnijmy wypowiedzi jednego z nich, zaczerpnięte z portalu PAP https://www.pap.pl/aktualnosci/index%2C1%2C%2Candrzej-horban.html?page=0

*

Zaszczepieni przeciwko COVID-19 nie będą zarażali, bo nie będą zakażeni – podkreślił główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Według niego, szczepionka na koronawirusa działa również na nowy szczep wirusa z Wielkiej Brytanii” (28.12.20)

*

Obawy dotyczące szczepionki przeciw COVID-19 są nieuzasadnione. Ona jest generalnie bezpieczna. Przypadki powikłań mogą się zdarzyć, ale będą one pojedyncze i być może w ogóle niezwiązane ze szczepieniem – ocenił w środę główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. (…) Dzieci są rozsadnikami wirusa, zarażają rodziców, dziadków, ale same, jeżeli chorują, to bardzo łagodnie. Ten wirus lubi dzieci, w związku z tym zachowuje się wobec nich po dżentelmeńsku” – powiedział profesor. (16.12.20)

[Komentarz PŁ: Ta słodka gadanina niegodna profesora ma miejsce w czasie, gdy w USA  już pojawiają się pierwsze doniesienia o szkodliwych następstwach szczepień przeciw „dżentelmeńskiemu wirusowi” dokonywanych od grudnia 2020. Trzeba więc uznać, że profesor tych doniesień nie czytał, albo czytał je ale wolał przemilczeć. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36988252/  ]

*

“Należy wprowadzić mechanizmy prawne, które w pewien sposób przymuszają do szczepienia ludzi, którzy nie chcą się szczepić” – powiedział prof. Horban, pytany przez radio RMF FM, czy należy wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19” (23.01.22)

[Komentarz: Już 17 grudnia 2021 r. amerykańska prasa w tym najbardziej wpływowy New York Times donosi o poważnych powikłaniach poszczepiennych po zastosowaniu szczepionki Johnson & Johnson. Ale również tych doniesień warszawski profesor najwidoczniej nie poznał, a może ma kłopoty z angielskim https://publications.aap.org/aapnews/news/18978/CDC-Rare-blood-clots-seen-after-J-J-vaccine-mRNA?autologincheck=redirected  ]

*

„Temat obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 jeszcze nie pojawił się na posiedzeniach Rady Medycznej. “Ten temat na razie się rozwija” – powiedział [prof. Horban]. Zauważył też, że “trudno zmuszać ludzi do szczepień, jeżeli są kłopoty z dostawami szczepionek”. (30.04.21)

[KomentarzCiekawa jest tu wykładnia etyczno-moralna pana profesora. Samo zmuszanie ludzi do przyjmowania nieprzetestowanego preparatu nazwanego ‘szczepionką” nie jest dla tego lekarza niemoralne. Naganna byłaby nierytmiczność tego procederu].

*

„Prof. Horban w czwartek w Radiu Zet pytany, czy w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce będzie rekomendował premierowi jeszcze przez Wielkanocą wprowadzenie zakazu przemieszczania się i godzinę policyjną (…) odpowiedział: “Tak”. (01.04.21)

*

„Według Horbana należy znacznie ograniczyć liczebność ludzi na mszach (…)  limit 1 osoba na 20 m2 wydaje się rozsądny (…) święcenie – jeśli już, to na zewnątrz. Decyzje nie powinny być jednak w ręku władz kościelnych, ale państwowych. (…)  Eksperta zapytano także, czy bać się szczepionki AstraZeneca? “Tu jesteśmy jednoznaczni. Nie, powiem ostrzej: niektórzy twierdzą, że podawanie informacji o szkodliwości tej szczepionki to element wojny ekonomicznej pomiędzy producentami. Rada Medyczna przyjęła w tej kwestii na podstawie wielu badań międzynarodowych jednoznaczne stanowisko. Szczepić. (26.03.21)

[Komentarz: W tym czasie wiele już było doniesień o groźnych  powikłaniach powodowanych  przez [ostatecznie wycofaną w 2024 r.) szczepionkę Astra Zeneca, w tym zakrzepicy z małopłytkowością.  Zaledwie kilka dni po totumfackim oświadczeniu prof. Horbana,  dn. 13 kwietnia 2021 r. Forum Naukowe Naczelnej Izby Lekarskiej wydało dokument wskazujący na ten problem zdrowotny i wprowadzający szereg ograniczeń w zalecaniu szczepionki Astra Zeneca, o czym profesor nie wspomina. Nie wiedział? Nie chciał wiedzieć o tych zastrzeżeniach? I to obecnych w jego własnym środowisku? Kto lub co go przekonało, aby nabrał wody w usta? ]

*

„Na pytanie, czy rozsądne byłoby wydanie przez rząd zakazu przemieszczania się przed świętami, z pewnymi uzasadnionymi wyjątkami, odpowiedział, “że jesteśmy bliscy tego”. (…) Zaapelował też, by się szczepić, bo szczepionka jest bezpieczna. “Im więcej osób się zaszczepi, tym lepiej. Ryzyko powikłania jest niewielkie wobec korzyści, które możemy odnieść, uniknięcia ryzyka ciężkiej choroby, która pozostawia ślady w życiorysie“. (19.03.21)

[Komentarz: znów „pełnia troski o nasze zdrowie i życie” i gadanina zamiast oceny z pozycji rzetelnej WIEDZY medyczne – która w tamtym czasie była już bardzo rozległa. M.in. na naszym portalu i na wielu innych zwłaszcza w USA, Włoszech, Niemczech od samego początku plandemii regularnie publikowano doniesienia z pola walki o prawdę na niezależnych mediach, głoszoną przez odważnych a prześladowanych lekarzy i naukowców, niekiedy o autorytecie światowym. Były to doniesienia wiarygodne, zawsze zaopatrzone w przypisy naukowe i odpowiednie linki. Starczyło czytać. ].

*

„Profesor Horban: będę rekomendował wprowadzenie zakazu przemieszczania i godzinę policyjną” (01.04. 21)

*

„Rozmawiałem z abp. Henrykiem Hoserem. Obiecał, że przedstawi biskupom, jako lekarz, konieczność wdrożenia szczepień przeciw COVID-19 – poinformował konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban. (…) List pasterski wygłoszony z ambony w małych miejscowościach, tam gdzie ludzie chodzą do kościoła, byłby na pewno skuteczny i pomocny”   (02.07.21)

[ Komentarz: Od maja 2022 szczepionkę Johnson & Johnson zaczęto wycofywać z powodu coraz liczniejszych doniesień o występowaniu poszczepieniowej zakrzepicy krwi ].

 

*

„Jak podano w piątek rano na stronach rządowych, w Polsce wykonano dotąd 29,5 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 13,5 mln osób. Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen szczepione są osoby od 18. roku życia. Od 7 czerwca preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich i w wieku 16-18 lat, mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat. (02. 07.21)

[ Komentarz: W dokumentach Pfizera z 15 grudnia 2021 r. mowa jest  wg. US FDA o 1200 zgonach poszczepionkowych ciągu 90-dniowego okresu próbnego. Pfizer temu zaprzecza.  https://factcheck.afp.com/doc.afp.com.9UC4LE  Z najnowszych doniesień wiadomo, że w dniu 17 czerwca 2024 r. prokurator generalny stanu Kansas pozwał firmę Pfizer za “ dezinformowanie społeczeństwa o szkodliwości szczepionek przeciw COVID-19“. Nie jest to pierwszy z serii procesów przeciw tej firmie w USA. 30 listopada 2023 r. prokurator generalny stanu Teksas pozwał tę firmę za wprowadzanie w błąd opinii publicznej co do skuteczności szczepionki przeciwko COVID-19 i próby  ocenzurowania publicznego dyskursu na ten temat (co innymi słowy znaczy, że przekupywano media i tzw. ekspertów).  A jeszcze wcześniej, 2 września 2009 r. Departament Sprawiedliwości USA ogłosił wyrok w sprawie wypłacenia przez firmę Pfizer 2,3 miliarda dolarów za łamiącą prawo promocję swych leków i przekupywanie lekarzy. Czyżby ta szemrana reputacja najważniejszego producenta tzw. szczepionek w USA, od dawna opisywana przez największe amerykańskie media, nie była znana polskim lekarzom? Czy może są zainteresowani, aby pomijać tę wiedzę? ]

*

Dalsze cytowanie tych okropieństw mija się z celem. Pytanie: czy pan profesor spokojnie sypia? Bo gdyby kłamstwa mogły przybierać postać ohydnych stworzeń, jak demony uwolnione z puszki Pandory, to byłby oblepiony ćmami, szerszeniami, glistami, karaluchami chrzęszczącymi w dzień i noc jak czarny kożuch na jego twarzy, w ustach, oczach. I taka może powinna być kara wieczna na odpowiedzialnych za śmierć tych wielu niewinnych istot, które ich kłamstwa zwiodły.

 

 

 

 

 

 

 

O autorze: pokutujący łotr