Wyhodowaliśmy potwory. Ludzi, których nie interesuje przyszłość

Myślę, że młodzi ludzie dzisiaj są bardzo nieufni. To jest pokolenie bardzo nieufne. Dlaczego jest nieufne? Dlatego, że… To nie jest ich wina. Być może to pokolenie nasze lat ’60 i ’70. Myśmy młodym ludziom chcieli ozłocić życie. Myśmy chcieli uczynić ich za wszelką cenę szczęśliwymi. Żeby oni nie musieli przechodzić przez to samo, co my: puste półki, ocet, pochody 1-majowe, nagroda w postaci kręconego loda. Takie były nagrody. Myśmy chcieli żeby im niczego nie brakowało, żeby oni byli szczęśliwi. Okazuje się, że [przepraszam] wyhodowaliśmy trochę potwory. To znaczy wyhodowaliśmy ludzi, których nie interesuje przeszłość, nie interesuje historia, nie interesują nasze wspólne symbole. Nie interesuje to, co budowało, dawało sens życia poprzednim pokoleniom przed nami. I także stracili zainteresowanie przyszłością…

−∗−

Wyhodowaliśmy potwory. Ludzi, których nie interesuje przyszłość – ks. prof. Robert Skrzypczak

Rozmawia: Karol Gnat

Podczas rozmowy poruszyliśmy temat kondycji młodych katolików i wyzwań, z jakimi się mierzą w dzisiejszym społeczeństwie. Ks. prof. Skrzypczak dzielił się swoimi przemyśleniami na temat roli autorytetów w kształtowaniu wartości i przekonań młodych ludzi. Rozmawialiśmy również o szeroko pojętej kondycji społeczeństwa, zastanawiając się nad tym, jakie miejsce w nim zajmuje religia i jakie wyzwania stawia przed współczesnymi katolikami.

Serdecznie zapraszam do wysłuchania tego inspirującego odcinka, który rzuca światło na kluczowe kwestie dotyczące wiary, edukacji i przyszłości młodych ludzi w Kościele.

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!