„Zjednoczenie Rolników Polskich w Wierze Katolickiej – Polską Racją Stanu” – ks. prof. Tadeusz Guz

«Jeśli z całą świadomością, nasze pokolenia rolników, dzisiaj, nie odniosą się w sposób świadomy i wolny do Boga, jako swojej Praprzyczyny, to nie będzie ani jednej takiej bytowości wkrótce, którą nazywamy rolnikiem polskim. Dlaczego? Dlatego, że istnieje jeszcze inna, również transcendentna racja, która ma wpływ na nasze bytowanie. I ta racja ma swoje imię: upadłego anioła światłości, czyli szatana. I pamiętajmy, że w osadzeniu się, tym transcendentnym człowieka, nie ma pola neutralnego. Jeżeli zawieszamy naszą przyjaźń z Bogiem, natychmiast, z automatu, jeszcze precyzyjniejszego aniżeli technicznego robota, rolnik podpada pod wpływ szatana. A on ma tylko jeden cel: zabić bytowość rolnika, ze wszystkim, co ją stanowi.

A zatem rozumiemy, że kiedy rolnik polski będzie żył? Kiedy będzie pielęgnował relacje ze Źródłem życia, z Panem i Bogiem, objawionym w Jezusie z Nazaretu.»

«Dlatego kryzys, ten obecny, rolniczy szeroko pojęty jest tutaj osadzony. Tutaj jest jego ostateczna racja. Diabeł uzyskał w tej materii, przez nieuwagę wielu z nas, w naszych pokoleniach, taką przestrzeń, której jeszcze nigdy, jeśli chodzi o rolników polskich, europejskich i światowych, nie posiadał. Jeszcze nigdy, tak dalece stan rolniczy nie oddalił się od Boga jak teraz. Nie mówię ogólnie, ale mówię o tendencjach. (…) Gdybyście byli, jako rolnicy polscy, te energie, które straciliście bezpowrotnie inwestując w strajki, gdybyście byli zainwestowali ten sam czas i tę samą energię w modlitwę, to dzisiaj bylibyśmy, w tym dniu, w zupełnie innym miejscu w sensie duchowym, religijnym, gospodarczym i ściśle biorąc rolniczym. Dlatego należy być bardzo czujnym, bo protestować mamy prawo, ale tylko Bóg uczy nas uczynić to w sposób czasoprzestrzennie i co do postaci doskonały. Ale jeżeli nabierzemy się na protesty spod sztandaru szatana, to te protesty potęgują nasze słabości. I sami sobie zamykamy drogę do ocalenia, do rozwoju, do bytu, do życia.»

−∗−

Solidarność RI. Częstochowa, 15 05 2024. Wykład ks. prof. Tadeusza Guza

Centralne obchody 43. rocznicy rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” odbyły się na Jasnej Górze, 15 maja 2024 r., w dniu św. Izydora Oracza – patrona rolników.
Zgromadzonych przywitał Tomasz Obszański przewodniczący NSZZ RI Solidarność.
W części oficjalnej wystąpił JE ks. bp Leszek Leszkiewicz – delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników.

Cz. II uroczystości rozpoczął wykład ks. prof. dr hab. Tadeusz Guza: „Zjednoczenie Rolników Polskich w Wierze Katolickiej – Polską Racją Stanu”

 

 

−∗−

Warto porównać:

‘Jeżeli polscy rolnicy nie chwycą za Różaniec…’ – ks. prof. Tadeusz Guz
«My, Polska XXI wieku, przed Świętami Wielkiej Nocy, Święta Zmartwychwstania Pańskiego, jesteśmy stawiani, także w świetle dzisiejszego Słowa, przed tą wykluczającą się alternatywą: czy Polska chce pozostać Boża, czy Polska […]

_____________

Różaniec orężem narodu w obronie suwerenności – ks. prof. Tadeusz Guz
Dzisiaj żyjemy w epoce takiego uwolnienia szatana, jakiego nigdy w dziejach jeszcze nie było. I podzielam opinię niektórych dzieci bożych, którzy twierdzą, że ze względu na rozmiar szatańskich ataków na […]

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!