W obronie bpa Josepha Stricklanda – ks. prof. Stanisław Koczwara

Nawet zadeklarowani przeciwnicy tego biskupa wyznawcy rozumieją, że wniesione przeciw niemu oskarżenia są tak naprawdę bezpodstawne i nieproporcjonalne. Że zostały użyte jako dobry pretekst do uciszenia niewygodnego, profetycznego głosu wewnątrz Kościoła.

(…)

W swym solidaryzowaniu się z prześladowanym biskupem amerykańskim, nie waha się czcigodny biskup Schneider stwierdzić, że ‘przejdzie on do historii prawdopodobnie jako Atanazy Kościoła w Stanach Zjednoczonych’. Chociaż inaczej niż Atanazy, nie jest prześladowany przez władzę świecką, ale choć wydaje się to niewiarygodne, przez samego papieża. I w nawiązaniu do słów św. Bazylego Wielkiego, który patrząc na poczynania heretyków daje trafne spostrzeżenie, że zadaniem, które bez wątpienia pociągnie dziś za sobą ciężkie prześladowania jest uważne strzeżenie tradycji ojców. Stwierdza biskup Astany, iż wydaje się, że w kluczową fazę weszła właśnie, trwająca już od pewnego czasu, swoista ‘czystka’ biskupów, którzy są wierni wobec niezmiennej, katolickiej wiary i dyscypliny apostolskiej.

−∗−

W obronie Biskupa Josepha Stricklanda – ks. prof. Stanisław Koczwara

Jego Eminencja Joseph E. Strickland – biskup diecezji Tyler w Teksasie, stanie, który wprowadził daleko idące zapisy o ochronie życia poczętego, jest znany z dużej aktywności w sieci i mediach społecznościowych (prowadzi bloga oraz Twittera), walki o ochronę życia i żarliwej obrony doktryny katolickiej.11 listopada 2023 r. został zdjęty ze swojego stanowiska przez urzędującego papieża-marksistę Franciszka.

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!