Mądrość jest słuszną praktyką życia – ks. Marek na niedzielę

«Żydowscy przywódcy przyszli z zakłamanym pytaniem do Jezusa. Przecież im nie chodziło o prawdę. Im chodziło o to, by się im Jezus wytłumaczył, aby na podstawie wytłumaczenia mogli go oskarżyć i znowu jakoby górować. Świat bez przerwy przychodzi do ciebie byś się wylegitymował, wytłumaczył i podpisał, że twój przeciwnik jest niewinny, byś swoim podpisem dał mu alibi przeciwko sobie. Żyjemy bowiem w systemie zniewalającym, który nas okala tzw. prawem, procedurami, zastraszeniem, manipulacją, przymusem, bezsilnością. Więzienie, w którym żyjesz się zacieśnia.»

(…)

«Bo ci, którzy dali pieniądze na drugą wojnę, tym ze Wschodu i tym z Zachodu, tak pokierowali, żeby ci ze Wschodu i ci z Zachodu, ochrzczeni, wymordowywali się wzajemnie, bo taki cel był II wojny światowej: zniszczyć cywilizację chrześcijańską. Katolicką i prawosławną. A biedny naród myśli, że walczy za ojczyznę. A walczył za obce interesy. Zza oceanu. Żeby tam góra złota była jeszcze wyższa. Uważaj do czego jesteś rozgrywany. Jakiemu oprawcy masz służyć bohatersko.»

(…)

«Pilnuj spraw twoich, czyli spraw Bożych. Masz dopilnować siebie, abyś był sprawny, a nie całe życie niezagojony.»

(…)

«I nie żyj w kompromisie. Kompromis to zdrada Wiary i własnej tożsamości. Jak na moment zapomnisz kim jesteś, to świat cię rozdysponuje. I już po tobie…»

−∗−

MĄDROŚĆ RACJI BOŻEJ – ks. Marek Bąk

 

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!