„Fabryka influencerów” czyli gdzie szukać „odrobiny łaski i przebaczenia”

Cotygodniowe zestawienie postępów autokracji, autorytaryzmu i restrukturyzacji gospodarczej na całym świecie. W tym tygodniu będziemy mówić krótko… ponieważ dwie potencjalne sekcje przekształciły się w pełnoprawne artykuły, same z siebie.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

 

W tym tygodniu w Nowej Normalności

 

1. GŁUPIE PYTANIE TYGODNIA
Amerykański profesor ekonomii Scott Galloway wypowiadał się w tym tygodniu w programie Billa Mahera, argumentując, że osobom, które popierały lockdowny, należy okazać „odrobinę łaski i przebaczenia”:

„Chciałem surowszej polityki dotyczącej lockdownów. Z perspektywy czasu: myliłem się… Ale wniosek jest taki: robiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Okażmy odrobinę łaski i przebaczenia.”

Faktem jest, że kwestia przebaczenia nie jest tu istotna, a cała kwestia sama w sobie jest konstruktem propagandowym. Kampania PR mająca na celu przekonanie, że lockdowny były uczciwą próbą złagodzenia prawdziwej choroby.

Znamy prawdę: lockdowny zostały celowo wprowadzone, aby stworzyć biedę i zubożenie społeczne.

Ludzie, którzy je wspierali, byli albo psychopatami, którzy chcą zniszczyć świat i rujnować życie, albo marionetkami bezmyślnie powtarzającymi tezy przekazywane przez władzę rządzącą.

Tak czy inaczej, przebaczanie jest stratą czasu.

 

2. KOSZMARNE, DYSTOPIJNE PALIWO TYGODNIA
Widziałem to na Twitterze i zrobiło mi się smutno…

„Fabryka influencerów” w Indonezji

 

To jest coś, co nazywają „fabryką influencerów”. Grupa młodych kobiet rozmieszczona w magazynie, aby publikować całkowicie fałszywe treści w mediach społecznościowych na całkowicie fałszywych kontach w mediach społecznościowych. Wszystko pomyślane by sprzedawać kosmetyki, ubrania czy żywność. Albo, co gorsza, nakarmić nadzieją biednych ludzi, którzy aspirują do bardziej zamożnego stylu życia.

To ponure, ale będzie jeszcze bardziej ponure.

Pomyśl o tym: jeśli w Indonezji istnieją już takie firmy sprzedające tusz do rzęs czy bieliznę, to wyobraź sobie, jakie fabryki istnieją, aby sprzedawać światu programy lub idee.

I wyobraź sobie, z iloma osobami w nich pracującymi zmarnowałeś swój czas na kłótnie.

 

3. UKRYTY MOTYW TYGODNIA
W wywiadzie telewizyjnym przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnell uzasadnił pomoc wojskową dla Ukrainy argumentem, że większość tych pieniędzy wraca bezpośrednio do Ameryki, ponieważ Ukraina wykorzystuje je do zakupu amerykańskiej broni i pojazdów od amerykańskich producentów broni.

Jest to, ogólnie rzecz biorąc, prawda. Ameryka idzie na wojnę, żeby zarobić pieniądze – jest to jednak także kłamstwo. Ameryka nie idzie na wojnę, żeby zarobić dla Ameryki pieniądze, ale raczej dla małej grupy psychopatów-kryminalistów, którzy wmanewrowali się we władze.

Nie ma to nic wspólnego z „odbudową bazy przemysłowej”, a wszystko ma związek ze spekulacją.

McConnel wymienia fabryki i firmy, ale za to jest kilka osób, o których nie wspomina. Nie wspomina o senatorach, którzy odejdą na emeryturę i zajmą stanowiska w zarządach Boeinga czy Raytheona. Nie wspomina o swoich przyjaciołach, krewnych i partnerach biznesowych, którzy posiadają akcje firm zajmujących się obronnością i dostają przydatne wskazówki tuż przed podpisaniem dużych ustaw obronnych (lub zanim nastąpią „ataki terrorystyczne”).

Nie wspomina o tym, że opodatkowuje zwykłych pracujących Amerykanów, przekazując te dochody z podatków zagranicznemu rządowi, a następnie czerpiąc zyski, gdy z kolei rząd ten płaci je firmom zbrojeniowym. Zasadniczo kradną oni te pieniądze, piorą je za granicą i czerpią ogromne korzyści.

Mówi trochę prawdy, ale raczej niewiele.

 

ŻART TYGODNIA…

[Dzięki NHpilled]

*

Wszystko wskazywało na dość gorączkowy tydzień dla nowo-normalnej gawiedzi, a przecież nawet nie wspomnieliśmy o czerwonym mięsie powodującym cukrzycę.

_______________

This Week in the New Normal, Off-Guardian, Oct 29, 2023

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!