Programowalność, przejrzystość i zgodność czyli Wielki Reset za mgłą

W zeszłym miesiącu Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju [United Nation Developments Programme] opublikował swoje wytyczne prawne dotyczące identyfikatorów cyfrowych, a także „mobilizował” światowe przywództwo za pomocą funduszu o wartości 400 milionów dolarów w celach „wzmocnienia” programów tożsamości cyfrowej w ponad 100 krajach.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

 

Kiedy śledziłeś sytuację w Izraelu…

Podobnie jak w przypadku Ukrainy, ostatnia wojna jest doskonałym kamuflażem dla Wielkiego Resetu

„Potrzebujemy nowego podejścia do tożsamości cyfrowej” – twierdzą autorzy “Agenda Article” [„Artykułu programowego”] Światowego Forum Ekonomicznego opublikowanego 28 września.

Ostatnio w wiadomościach często przewijał się identyfikator cyfrowy [Digital ID], przez ostatni tydzień skrywany mgłą sytuacji na linii Izrael-Hamas.

W zeszłym miesiącu Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju [United Nation Developments Programme] opublikował swoje wytyczne prawne dotyczące identyfikatorów cyfrowych, a także „mobilizował” światowe przywództwo za pomocą funduszu o wartości 400 milionów dolarów w celach „wzmocnienia” programów tożsamości cyfrowej w ponad 100 krajach.

Różne kraje już czynią kroki w tym kierunku. Wiele stanów USA albo już wydaje identyfikatory cyfrowe, albo planuje to zrobić w najbliższej przyszłości, podobnie jak Kenia, Somalia, Bhutan i Singapur. System w Austrii zostanie uruchomiony w grudniu.

W zeszłym tygodniu australijskie wydanie magazynu Forbes opublikowało przewodnik zawierający „Co Australijczycy powinni wiedzieć” na temat identyfikatorów cyfrowych, a 9News poinformował, że mogą one zostać wprowadzone już w przyszłym roku.

Zaledwie dwa dni temu „Journal of Australian Law Society” przewidywał to samo.

Tymczasem także w Australii 21. największy bank świata zmienia swoje warunki i zasady działania, aby umożliwić „odbankowanie” [de-bank] klientów.

„Zmienione” warunki Australijskiego Banku Narodowego wchodzą w życie 1 listopada i zawierają w klauzuli 11: „NAB może zamknąć twoje konto w dowolnym momencie, według własnego uznania”.

Powody, dla których NAB rozważałby egzekwowanie klauzuli 11, stanowią interesującą lekturę [podkreślenie dodane]:

Korzystając ze swoich praw i swobody uznania, NAB może wziąć pod uwagę szereg czynników. Mogą one obejmować:
[…]
(e) publiczne oświadczenia NAB, w tym dotyczące ochrony osób wrażliwych, środowiska lub zrównoważonego rozwoju;
(f) oczekiwania społeczności i wszelki wpływ na reputację NAB;

Tak więc – od 1 listopada – NAB zastrzega sobie prawo do wyksięgowania cię z rachunku bankowego, jeśli zostaniesz «unieważniony» lub powiesz coś, czego bank nie pochwala, np. na temat zmian klimatycznych lub „osób wrażliwych”.

Zaledwie dwa dni temu w Wielkiej Brytanii doniesiono, że rząd planuje przesłać każde zdjęcie paszportowe znajdujące się w jego rejestrach do bazy danych umożliwiającej rozpoznawanie twarzy. Big Brother Watch informuje:

«NIE godziliśmy się na to!
Rząd planuje umieścić twoje zdjęcie paszportowe w gigantycznej bazie danych do rozpoznawania twarzy»

 

Jednocześnie, pomimo „rekordowych zysków” przedsiębiorstw energetycznych zeszłej zimy, rząd Wielkiej Brytanii zgłasza potrzebę dalszego podwyższania rachunków za energię, aby „zapobiec bankructwu przedsiębiorstw energetycznych”.

Dwa dni temu Japonia ogłosiła, że na swojej giełdzie ​​będzie handlować uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla, a niektóre japońskie firmy wprowadzają cyfrową walutę specjalnie do rozliczania „certyfikatów czystej energii”.

Zaledwie wczoraj Indie ogłosiły wprowadzenie próbnej hurtowej waluty cyfrowej, a South China Morning Post doniósł o nowym „twardym portfelu” [“hard-wallet”] do płatności CBDC opartych na karcie SIM, będącym wspólnym projektem Banku Chin i chińskich gigantów telekomunikacyjnych.

Wracając do Australii, gdzie 12 października ogłoszono, że Mastercard i Bank Rezerw Australii [Reserve Bank of Australia] „z sukcesem przetestowały” interoperacyjność systemów CBDC, zapewniając jednocześnie, że „pilotażowe CBDC może być przechowywane, używane i wymieniane wyłącznie przez upoważnione strony”.

W raporcie Mastercard zauważono również, że zalety CBDC to „programowalność, przejrzystość i zgodność”.

…Aha, nowe badanie pokazuje, że jedzenie robaków korzystnie wpływa na metabolizm.

A więc to postęp w…

  • Globalnych identyfikatorach cyfrowych
  • Zamykaniu kont bankowych za nieprawomyślność [wrong-think]
  • Masowej inwigilacji i rozpoznawaniu twarzy
  • Zawyżonych cenach energii
  • Handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla
  • Programowalnych walutach cyfrowych
  • Jedzeniu robaków.

…a wszystko to z ostatnich kilku tygodni, głównie z ostatnich kilku dni.

To tylko takie przypomnienie – lub seria przypomnień – że Wielki Reset nie został zatrzymany, a jedynie przygasł w tle. To właśnie robią z jedną ręką za plecami, a drugą machając nam przed twarzą.

W ciągu najbliższych kilku dni zajmiemy się tym, jak sama „wojna” wspiera ten program. Obserwujcie to zagadnienie.

_______________

While you were watching Israel…, Kit Knightly, Oct 14, 2023

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!