Zagrywka stulecia! Mentzen kontra Morawiecki

Mentzen dziś oświadczył publicznie na You Tube, iż jest mu wiadomo o jeszcze jednej taśmie nagranej w sławetnej restauracji “Sowa i przyjaciele”, gdzie w 2013 roku obradował przy ośmiorniczkach będący wówczas u władzy POwski gang z udziałem doradcy Tuska, Mateusza Morawieckiego. Z ówczesnych jego wypowiedzi zachowała się, trudno strawna także z powodu obficie używanego przez obecnego premiera “mięcha”,  ta, gdy mówił, iż “powinniśmy pracować tak, jak było za okupacji i po wojnie, za miskę ryżu”. Także, jego zachwyty nad systemem bankowym Niemiec pod  rządami Merkel, gdzie “wszystkie banki są pod kontrolą służb”. Jak pisał w październiku 2018 roku w gazwyb Wojciech Czuchnowski, powołując się na rozmowy z osobami zbliżonymi do sprawy “jedno z nagrań miało zniknąć bądź zostać ukryte w celu zaszantażowania Morawieckiego”. To, na którym Morawiecki omawia kupowanie nieruchomości na tzw. słupy (czyli osoby podstawione). https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/polityka/zaginione-nagrania-morawieckiego-z-sowy-i-przyjaciol-tajemniczy-watek-afery-tasmowej

Sławomir Mentzen oferuje dziś milion złotych w gotówce osobie, która w najbliższym czasie dostarczy mu kopię zaginionej – według kelnerów, którzy mieli robić nagrania – taśmy z premierem.      – Nie wydaje wam się dziwne i niepokojące – mówi Mentzen –  że ktoś dysponuje nagraniami mogącymi skompromitować premiera rządu polskiego? Być może szantażuje go tymi nagraniami… I nikogo to nie interesuje?

Zagrywka zaiste, pokerowa, bo prawie w przeddzień tak zwanej “ciszy wyborczej”. To dość czasu, aby wieść rozeszła się po narodzie i być może zaalarmowała niejednego z wahających się, na kogo głosować (niestety, zapiekłych pisolubów nic nie ruszy). A za mało, by przeciwnik przygotował jakąś sensowną kontrkampanię.  Mentzen nie całkiem jest politykiem “z mojej bajki”, ale zaimponował mi odwagą i ułańską fantazją, z jaką rzucił na stół (dosłownie!) milion złotych za odnalezione nagranie. Czekamy na ciąg dalszy z wielką ciekawością. Byle tylko nic się nie stało helikopterowi, którym chłopaki z Konfederacji obecnie oblatują Polskę.

O autorze: pokutujący łotr