Cele militarno-oligarchicznej dystopii, czyli odczłowieczanie

 ANATOMIA DYSTOPII PLANOWANEJ PRZEZ KOMPLEKS MILITARNO-PRZEMYSŁOWY (CMI) I KLUB NAJBOGATSZYCH

Tekst Whitney Webb – nazywanej jednym z ostatnich dziennikarzy śledczych – o planach technologii CRISPR-Cas9, o sztucznie “wywoływanym” u wszystkich obywateli poprzez stymulowanie ich mózgów poczuciu szczęśliwości i spotęgowanej zdolności do pracy, o e-mailach Fauciego, o monitorowaniu i projektowaniu mózgów niemowląt, o produkcji cyborgów na użytek wojska, o pandemiach, o „władcach” przemysłu sekwencjonowania genów i o wielu innych – szykowanych nam “rzeczach” i projektach.

 

 

MOTTO

1. “[…] ludzie gubią się w semantyce: „Och, to komunizm. Nie, to faszyzm”. Cóż, tak naprawdę mamy do czynienia z próbą zmonopolizowania dźwigni kontroli. Możesz to nazwać, jak chcesz, ale przepis na partnerstwo publiczno-prywatne lub fuzję cywilno-wojskową i wszystkie te różne słowa, które na to mają, to tak naprawdę przepis na tę samą katastrofę.”

[Whitney Webb]

 

image

 

Wellcome Trust, najbogatsza na świecie fundacja zajmująca się badaniami medycznymi,  połączyła siły z dwoma byłymi dyrektorami militarnej agencji DARPA, którzy zbudowali skunk works w Dolinie Krzemowej, aby zapoczątkować erę koszmarnej inwigilacji, w tym dzieci w wieku zaledwie trzech miesięcy. Ich program będzie mógł się rozwijać tylko wtedy, gdy na to pozwolimy.

= = =

Przypisy do tytułu i leadu:

GAFAM, GAFA, Wielka czwórka, Banda czterech, Wielka piątka lub Big Tech — akronimy lub nazwy używane do wskazania czterech lub pięciu amerykańskich ponadnarodowych firm komputerowych i programistycznych świadczących usługi zdalne (online), które od ok. roku 2010 dominują w cyberprzestrzeni: Google, Amazon, Meta Platforms (dawniej Facebook), Apple i czasami Microsoft. Termin Banda czterech (Gang of four) czy Wielka Czwórka zaproponował w 2008 Eric Schmidt, Phil Simon i Scott Galloway dla opisania firm […]które “unikają płacenia podatków, mieszają się do życia prywatnego i niszczą miejsca pracy”

DARPA – Defense Advanced Research Projects Agency – DARPA. W latach 1958-1972 i 1993-1996 pod nazwą – Advanced Research Projects Agency – ARPA – amerykańska militarna agencja rządowa zajmująca się rozwojem technologii wojskowej działająca w strukturach Departamentu Obrony. DARPA inwestuje w Pfizera i Modernę a personalnie (Dan Wattendorf) ściśle związana jest z Fundacją Gates`ów.     

Skunk works – termin określający grupę działającą wewnątrz dużej organizacji, w dużym stopniu autonomiczną, nieskrępowaną przez procesy biurokratyczne, pracującą nad zaawansowanymi lub tajnymi projektami.

Wellcome Leap, brytyjska organizacja non-profit powiązana z globalną korupcją w czasie kryzysu COVID-19, a także historycznymi i obecnymi więziami z brytyjskim ruchem eugenicznym, uruchomiła w zeszłym roku globalny, skoncentrowany na zdrowiu odpowiednik militarnej agencji DARPA. Ruch ten został w dużej mierze niezauważony zarówno przez media głównego nurtu, jak i niezależne.     

Wellcome Trust, który prawdopodobnie ustępował tylko Billowi Gatesowi pod względem zdolności wpływania na wydarzenia podczas kryzysu COVID-19 i kampanii szczepień, uruchomił w zeszłym roku swój własny globalny odpowiednik tajnej agencji badawczej Pentagonu, oficjalnie w celu zwalczania „najpilniejszych problemów zdrowotnych naszych czasów.” Choć pierwotnie powstała w 2018 roku, ta konkretna inicjatywa samego Wellcome Trust została wydzielona z Trustu w maju zeszłego roku z 300 milionami dolarów początkowego kapitału [https://www.fiercebiotech.com/biotech/wellcome-leap-nabs-300m-ex-darpa-illumina-execs-to-battle-global-health-problems]. Do zarządzania i planowania portfela projektów szybko przyciągnęła dwóch byłych dyrektorów DARPA, którzy wcześniej służyli na wyższych szczeblach Doliny Krzemowej. 

= = =

 

Globalna DARPA dotycząca zdrowia, znana jako Wellcome Leap, dąży do osiągnięcia „przełomowych rozwiązań naukowych i technologicznych” do 2030 r. lub wcześniej, koncentrując się na „złożonych globalnych wyzwaniach zdrowotnych”. Wellcome Trust jest otwarty na to, w jaki sposób Wellcome Leap zastosuje podejście firm z Doliny Krzemowej i firm venture capital w sektorze zdrowia i nauk przyrodniczych [https://wellcome.org/what-we-do/our-work/wellcome-leap#more-information-6573]. Nic dziwnego, że ich trzy obecne programy są gotowe do opracowania niezwykle inwazyjnych, skoncentrowanych na technologii, a w niektórych przypadkach jawnie transhumanistycznych, technologii medycznych, w tym programu skoncentrowanego wyłącznie na wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI), czujników mobilnych i technologii mapowania mózgu dzieci od wieku 3 lat i młodszych.

 

To dziennikarskie śledztwo  bada nie tylko cztery obecne programy Wellcome Leap, ale także osoby, które za nimi stoją. W rezultacie powstał obraz niezwykle złowrogiego projektu, który stanowi nie tylko wielkie zagrożenie dla obecnego społeczeństwa, ale także dla przyszłości samej ludzkości. Przyszłe śledztwo  zbada historię Wellcome Trust oraz jego rolę w ostatnich i bieżących wydarzeniach.

 

Kierownictwo Wellcome Leap: połączenie człowieka i maszyny dla wojska i Doliny Krzemowej

 image

 

image

Regina Dugan – omnibus służb do publicznego firmowania strategicznych projektów

 

Ambicje Wellcome Leap są jasno określone przez kobietę wybraną do jej prowadzenia, byłą dyrektor DARPA Pentagonu, Reginę Dugan. Dugan rozpoczęła karierę w DARPA w 1996 roku [https://www.nytimes.com/2010/04/13/science/13prof.html]; kierowała grupą zadaniową antyterrorystyczną w 1999 roku, zanim opuściła DARPA około rok później. Po odejściu z DARPA współtworzyła własną firmę venture capital, Dugan Ventures, a następnie została specjalnym doradcą wiceszefa sztabu armii amerykańskiej w latach 2001-2003, co zbiegło się z inwazją na Afganistan i Irak. W 2005 roku stworzyła firmę technologiczną zajmującą się obronnością o nazwie RedXDefense, która zawierała kontrakty z wojskiem, a konkretnie z DARPA.

 

W 2009 roku, za administracji Obamy, Dugan została mianowana dyrektorem DARPA  przez sekretarza obrony Roberta Gatesa. Wiele zrobiono, aby była pierwszą kobietą dyrektorem agencji, ale najlepiej jest zapamiętana w agencji dzięki tak zwanemu podejściu „sił specjalnych” do innowacji. Podczas swojej kadencji stworzyła nieistniejące już Biuro Technologii Transformacyjnej Konwergencji DARPA [https://web.archive.org/web/20101113180054/http:/www.darpa.mil:80/tcto/] , które skupiało się na sieciach społecznościowych, biologii syntetycznej i inteligencji maszynowej. Wiele tematów wcześniej zarządzanych przez to biuro jest obecnie nadzorowanych przez Biuro Technologii Biologicznych DARPA, które zostało utworzone w 2014 roku i koncentruje się na wszystkim „od programowalnych drobnoustrojów po symbiozę człowiek-maszyna” [https://web.archive.org/web/20170430170102/http:/www.darpa.mil/about-us/offices/adaptive-execution-office]. Biuro Technologii Biologicznych, podobnie jak Wellcome Leap, realizuje mieszankę programów biotechnologicznych „skoncentrowanych na zdrowiu” i przedsięwzięć transhumanistycznych.

 

Tuż przed odejściem z czołowej roli w DARPA, Dugan zapaliła zielone światło dla inicjatywnych inwestycji agencji w technologię szczepionek mRNA co wkrótce potem doprowadziło do inwestycji DARPA w Pfizera i Modernę [https://finance.yahoo.com/video/darpa-seeded-ground-rapid-covid-214655580.html]. Naukowiec DARPA, który lobbował u Dugan za wsparciem programu, Dan Wattendorf [https://www.gatesfoundation.org/about/leadership/dan-wattendorf], pracuje teraz jako dyrektor ds. innowacyjnych rozwiązań technologicznych w Fundacji Billa i Melindy Gatesów.

 

Podczas gdy wysiłki Dugan w DARPA są życzliwie wspominane przez osoby z kręgu służb, a także te z Doliny Krzemowej, Dugan była badana pod kątem konfliktu interesów, gdy była dyrektorem DARPA, ponieważ  firma RedXDefense pozyskała miliony w kontraktach Departamentu Obrony podczas jej kadencji. Chociaż zrezygnowała z jakiejkolwiek formalnej roli w firmie podczas kierowania DARPA, nadal miała znaczny udział finansowy w firmie, a dochodzenie wojskowe wykazało później, że w znacznym stopniu naruszyła zasady etyki.

 

Zamiast ponieść odpowiedzialność, Dugan została dyrektorem naczelnym w Google, gdzie została zaangażowana do zarządzania Grupą Zaawansowanych Technologii i Produktów Google (ATAP) [https://atap.google.com/], która została wydzielona z Motorola Mobility po przejęciu tej firmy przez Google. w 2012 roku. ATAP Google był wzorowany na DARPA i poza Dugan zatrudniała innych byłych urzędników DARPA.  

 

W Google Dugan nadzorowała kilka projektów, w tym to, co jest obecnie podstawą biznesu „rozszerzonej rzeczywistości Google”, wówczas znanego jako Project Tango  [https://www.forbes.com/sites/rahilbhagat/2016/06/20/just-what-is-googles-project-tango/], a także projektu „inteligentnej” odzieży, w której czujniki wielokrotnego dotyku zostały wplecione w tekstylia [https://www.forbes.com/sites/rachelarthur/2015/06/16/google-and-levis-want-to-put-computers-in-your-clothing/?sh=19c0f7d5230d]. Inny projekt, którym kierowała Dugan, dotyczył wykorzystania „ cyfrowego tatuażu ” do odblokowania smartfonów [https://news.yahoo.com/ink-digital-tattoo-unlocks-moto-x-150359316.html]. Być może najbardziej kontrowersyjny z projektów Dugan dotyczył stworzenia „cyfrowej pigułki uwierzytelniającej”. Według Dugan, gdy pigułka zostanie połknięta, „całe ciało staje się tokenem uwierzytelniającym”. Dugan nazwała pracę nad pigułką i wiele innych swoich zamierzeń w Google jako pracę nad naprawieniem „mechanicznego niedopasowania między ludźmi a elektroniką” poprzez stworzenie technologii, która łączy ludzkie ciało z maszynami na różnych poziomach [https://allthingsd.com/20130603/passwords-on-your-skin-and-in-your-stomach-inside-googles-wild-motorola-research-projects-video/]. Podczas pełnienia tych ​​funkcji w Google, Dugan w 2013 przewodniczyła panelowi  Clinton Global Initiative o nazwie „Game-Changers in Technology” i wzięła udział w spotkaniu Bilderberg 2015, gdzie AI była głównym tematem dyskusji [https://web.archive.org/web/20151117050611/http:/www.bilderbergmeetings.org/participants.html].

 

W 2016 roku Dugan opuściła Google na rzecz Facebooka, gdzie została wybrana na pierwszą szefową własnej agencji badawczej odpowiadającej DARPA Facebooka, znanej wówczas jako Building 8. Powiązania wojskowej agencji DARPA z początkami Facebooka zostały omówione w niedawnym raporcie Unlimited Hangout . Pod rządami Dugan agencja Building 8 zainwestowała znaczne środki w technologię interfejsu mózg-maszyna, która od tego czasu wyprodukowała „neuronowe” opaski na rękę. Które wg zapewnień producenta są w stanie kierować ruchami dłoni i palców wyłącznie na podstawie sygnałów mózgowych. Facebook zaprezentował prototypy projektu na początku tego roku [https://www.gadgetmatch.com/facebook-is-working-on-a-wearable-that-can-read-your-mind/].

Dugan opuściła Facebooka zaledwie osiemnaście miesięcy po dołączeniu do Building 8, ogłaszając swoje plany „skoncentrowania się na budowaniu i prowadzeniu nowego przedsięwzięcia”, co najwyraźniej było odniesieniem do Wellcome Leap [https://social.techcrunch.com/2017/10/17/facebooks-consumer-hardware-chief-regina-dugan-is-leaving-the-company/]. Dugan powiedziała później, że to tak, jakby przygotowywała się do swojej roli w Wellcome Leap od momentu wejścia na rynek pracy, określając to jako szczyt swojej kariery [https://hbr.org/podcast/2021/01/bringing-darpas-innovation-to-health]. Zapytana w wywiadzie na początku tego roku, kim są klienci Wellcome Leap, Dugan udzieliła długiej odpowiedzi, sprowadzającej się do tego, że projekt służy przemysłowi biotechnologicznemu i farmaceutycznemu, organizacjom międzynarodowym, takim jak ONZ, oraz partnerstwom publiczno-prywatnym.       

Poza rolą w Wellcome, Dugan jest również członkiem Rady do spraw Stosunków Zagranicznych (CFR) sponsorowanej grupy zadaniowej do spraw amerykańskiej technologii i polityki innowacyjnej, która została utworzona w 2019 r. [https://www.cfr.org/news-releases/absent-new-national-strategy-us-risks-losing-its-edge-china-technology-and-innovation]. Pozostali członkowie to Reid Hoffman z  LinkedIn , Przewodniczący Instytutu Globalnego McKinseya James Manyika , dawny szef Google Eric Schmidt i kontrowersyjny czołowy doradca naukowy prezydenta Bidena, Eric Lander .

 

Drugi dyrektor w Wellcome Leap, dyrektor operacyjny Ken Gabriel , ma doświadczenie blisko związane z Dugan. Gabriel, podobnie jak Dugan, jest byłym kierownikiem programu w DARPA, gdzie w latach 1992-1996 kierował badaniami nad systemami mikroelektromechanicznymi (MEMS) agencji. W latach 1995-1996 pełnił funkcję zastępcy dyrektora DARPA, a od 1996 roku został dyrektorem Biura Technologii Elektronicznej do 1997 roku, kiedy był odpowiedzialny za około połowę wszystkich federalnych inwestycji w elektronikę. W DARPA Gabriel ściśle współpracował z FBI i CIA.

  

image

Ken Gabriel – dyrektor operacyjny Wellcome Leap. Źródło: Powitalny skok

 

Gabriel opuścił DARPA dla Carnegie Mellon University, gdzie po 11 września 2001 r. kierował Biurem ds. Technologii Bezpieczeństwa. Biuro to zostało utworzone po 11 września specjalnie po to, aby pomóc w zaspokojeniu potrzeb rządu federalnego w zakresie bezpieczeństwa narodowego, zgodnie z zapowiedzią programu Carnegie Mellon [https://www.cs.cmu.edu/news/former-darpa-official-ken-gabriel-head-office-security-technologies]. Mniej więcej w tym samym czasie Gabriel zaczął być uważany  za „architekta branży MEMS” ze względu na swoją przeszłą pracę w DARPA i założenie w 2002 roku firmy Akustica zajmującej się półprzewodnikami, skupionej na MEMS. Pełnił funkcję prezesa i dyrektora ds. technologii w firmie Akustica do 2009 roku. po czym wrócił do pracy w DARPA, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora agencji, pracując bezpośrednio pod kierownictwem Reginy Dugan.

W 2012 roku Gabriel podążył za Dugan do Google Advanced Technology and Products Group, za której stworzenie był odpowiedzialny. Według Gabriela współzałożyciele Google, Larry Page i Sergey Brin, zlecili Gabrielowi stworzenie „modelu DARPA w sektorze prywatnym” z Motorola Mobility. Regina Dugan została szefem, a Gabriel ponownie pełnił funkcję jej zastępcy. W 2013 roku Dugan i Gabriel napisali artykuł dla Harvard Business Review o tym, jak innowacyjne podejście „sił specjalnych agencji DARPA” może zrewolucjonizować zarówno sektor publiczny, jak i prywatny, jeśli zostanie zastosowane szerzej. Gabriel opuścił Google w 2014 roku, na długo przed Dugan, aby pełnić funkcję prezesa i dyrektora generalnego Charles Stark Draper Laboratories, lepiej znanych jako Draper Labs, które opracowują „innowacyjne rozwiązania technologiczne” dla społeczności zajmującej się bezpieczeństwem narodowym, koncentrując się na systemach biomedycznych, energetycznych i technologii kosmicznej. Gabriel piastował to stanowisko, dopóki nagle nie zrezygnował w 2020 roku, aby zacząć współprowadzić Wellcome Leap z Dugan.

 

Oprócz swojej roli w Wellcome, Gabriel jest także „ pionierem technologicznym ” Światowego Forum Ekonomicznego oraz członkiem rady dyrektorów Galvani Bioelectronics, udziałowca GlaxoSmithKline, która jest ściśle powiązana z Wellcome Trust oraz spółką zależną Google Verily. Galvani koncentruje się na rozwoju „leków bioelektronicznych”, które obejmują „modulację sygnałów neuronowych w oparciu o implanty” pod jawną presją przemysłu farmaceutycznego i Doliny Krzemowej na normalizację transhumanistycznych „leków”. Wieloletnim prezesem zarządu Galvani, w którym zasiada Gabriel, był Moncef Slaoui, który kierował amerykańskim programem rozwoju i dystrybucji szczepionek COVID-19 Operation Warp Speed. Slaoui został zwolniony ze swojej pozycji w Galvani w marcu zeszłego roku pod dobrze uzasadnionymi zarzutami o molestowanie seksualne .

 

Jeremiasz Farrar, kierownik narracji pandemicznej

 

Podczas gdy Dugan i Gabriel rzekomo prowadzą zespół,Wellcome Leap jest pomysłem Jeremy’ego Farrara i Mike’a Fergusona, którzy pełnią funkcję dyrektorów. Farrar jest dyrektorem samego Wellcome Trust, a Ferguson jest zastępcą przewodniczącego rady zarządzającej Trustu. Farrar jest dyrektorem Wellcome Trust od 2013 roku i od początku kryzysu COVID aktywnie uczestniczy w podejmowaniu krytycznych decyzji na najwyższym światowym poziomie. Jest także współtwórcą agendy Światowego Forum Ekonomicznegowspółprzewodniczył spotkaniu WEF Afryka w 2019 roku.

Wellcome Trust  Farrara jest również partnerem strategicznym WEF i współzałożycielem COVID Action Platform z WEF. Farrar był ostatnio za stworzeniem inicjatywy COVID-Zero firmy Wellcome , która jest również powiązana z WEF. Farrar sformułował tę inicjatywę jako „okazję dla firm do rozwoju nauki, co ostatecznie ograniczy zakłócenia w działalności”. Do tej pory przekonał tytanów finansów, w tym Mastercard i Citadel, do zainwestowania milionów w badania i rozwój w organizacjach preferowanych przez Wellcome Trust.

 

image

Wellcome Trust Director Jeremy Farrar ze współprzewodniczącym NTI Samem Nunnem, który prowadził ćwiczenia Mrocznej Zimy w 2001 roku . Źródło: NTI.com

 

Niektóre z kontrowersyjnych medycznych projektów badawczych Wellcome w Afryce, a także jego powiązania z brytyjskim ruchem eugenicznym, zostały omówione w grudniowym artykule opublikowanym w Unlimited Hangout . Raport ten bada również skryte powiązania Wellcome Trust ze szczepionką Oxford-AstraZeneca przeciwko COVID-19, której stosowanie zostało obecnie ograniczone lub zakazane w kilku krajach. Jak wspomniano we wstępie, sam Wellcome Trust jest przedmiotem następnego dziennikarskiego śledztwa Unlimited Hangout (część 2).

 

Jeremy Farrar, urodzony w Singapurze w 1961 roku, od 1998 roku był dyrektorem Jednostki Badań Klinicznych Uniwersytetu Oksfordzkiego w Ho Chi Minh City . W tym czasie był autorem licznych prac epidemiologicznych. W artykule Financial Times z 2014 roku twierdził, że jego decyzja o przeprowadzce do Wietnamu była spowodowana jego pogardą dla sal konferencyjnych pełnych białych mężczyzn. Azja Południowo-Wschodnia była oczywiście mało odpowiednim środowiskiem dla kogoś z branży medyczno-badawczej, kto chciał zaangażować się w przełomowe badania. . Chociaż Farrar miał siedzibę w Wietnamie, został wysłany przez Oxford do różnych miejsc na całym świecie, aby badać w czasie rzeczywistym epidemie tam zachodzące. W 2009 roku, gdy w Meksyku siała spustoszenie świńska grypa, Farrar wskoczył do samolotu  aby zanurzyć się w działanie, co zrobił również w przypadku kolejnych globalnych epidemii Eboli , MERS i ptasiej grypy .

 

W ciągu ostatniego roku pojawiło się wiele pytań dotyczących szczegółowej władzy Farrara nad globalną polityką zdrowia publicznego. Niedawno główny doradca medyczny prezydenta USA, Anthony Fauci, został zmuszony do ujawnienia swoich e-maili i korespondencji z marca i kwietnia 2020 r. na żądanie Washington Post. Opublikowane e-maile ujawniają coś, co wydaje się być spiskiem wysokiego szczebla niektórych czołowych autorytetów medycznych w USA, aby fałszywie twierdzić, że COVID-19 mógł mieć jedynie pochodzenie odzwierzęce, pomimo wielu przeciwnych przesłanek. E-maile zostały mocno zredagowane, tak jak zwykle są, podobno w celu ochrony informacji o zaangażowanych osóbach, ale redakcje „(b) (6)” chronią również znaczną część wkładu Jeremy’ego Farrara w te dyskusje. Chris Martenson, badacz ekonomii i doktorant neurotoksykologii oraz założyciel Peak Prosperity, miał kilka wnikliwych komentarzy na ten temat, w tym pytanie, dlaczego taka ochrona została zaoferowana Farrarowi, biorąc pod uwagę, że jest tylko dyrektorem „fundacji charytatywnej”. Martenson zapytał, dlaczego Wellcome Trust był w ogóle zaangażowany w te dyskusje na wysokim szczeblu.

W jednym e-mailu Fauci z 25 lutego 2020 r., wysłanym przez Amelie Rioux z WHO, stwierdzono, że oficjalną rolą Jeremy’ego Farrara w tym czasie było „działanie jako centralny punkt zarządzania w sprawie epidemii COVID-19, reprezentowanie i doradzanie zarządowi w sprawie nauki o wybuchu i finansowaniu reakcji na epidemię COVID-19”. Farrar był wcześniej przewodniczącym Naukowej Rady Doradczej WHO. E-maile pokazują również przygotowanie, w ciągu dziesięciu dni, opracowania o dotyczącego „ ‘pochodzenia SARS-CoV-2” , które nosiło tytuł „The Proximal Origin of SARS-CoV-2” i zostało przyjęte do publikacji przez Nature Medicine w dniu 17 marca 2020 r. W artykule stwierdzono, że wirus SARS-CoV-2 mógł pochodzić wyłącznie ze źródeł naturalnych, w przeciwieństwie do badań nad wzmocnieniem funkcji, twierdzenie kiedyś uważane za ewangelię w głównym nurcie, ale które zostało poddane krytycznej analizie w ostatnich tygodniach.

 

Kształtowanie narracji o pochodzeniu wirusa o globalnym znaczeniu jest czymś, z czym Farrar był już wcześniej związany. W latach 2004–2005 doniesiono, że Farrar i jego wietnamski kolega Tran Tinh Hien, wicedyrektor Szpitala Chorób Tropikalnych, jako pierwsi zidentyfikowali ponowne pojawienie się ptasiej grypy (H5N1) u ludzi. Farrar wielokrotnie opowiadał  historię pochodzenia, stwierdzając: „Zaczęło się od małej dziewczynki. Złapała wirusa od zdechłej kaczki, którą wykopała i zakopała. Przeżyła”. Według Farrara to doświadczenie skłoniło go do założenia globalnej sieci we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia w celu „poprawy lokalnych reakcji na wybuchy chorób”.

 

Artykuł opublikowany przez Rockefeller University Press w Journal of Experimental Medicine w 2009 roku nosi dramatyczny tytuł „Jeremy Farrar: Kiedy dochodzi do katastrofy”. Farrar, odnosząc się do  historii pochodzenia H5N1: „Ludzie WHO – i to nie jest krytyka – zdecydowali, że jest mało prawdopodobne, aby dziecko miało SARS lub ptasią grypę. Wyszli, ale profesor Hien został, aby porozmawiać z dzieckiem i jej mamą. Dziewczyna przyznała, że ​​w poprzednich dniach była bardzo smutna z powodu śmierci swojej ulubionej kaczki. Dziewczyna i jej brat sprzeczali się o to, czy zakopać kaczkę, i z powodu tej kłótni wróciła, wykopała kaczkę i zakopała ją ponownie – prawdopodobnie po to, by jej brat nie wiedział, gdzie została zakopana. Z tą historią profesor Hien zadzwonił do mnie do domu i powiedział, że martwi się o dziecko. Pobrał kilka wymazów z nosa i gardła dziecka i przyniósł je z powrotem do szpitala. Tej nocy laboratorium przeprowadziło testy na próbkach i dały wynik pozytywny na obecność grypy A”.

 

Ponieważ Farrar został ujawniony jako instrumentalna część zespołu, który stworzył oficjalną historię dotyczącą pochodzenia SARS-CoV-2, jego wcześniejsze twierdzenia dotyczące pochodzenia minionych epidemii powinny zostać przeanalizowane.

 

Jako dyrektora „charytatywnego funduszu powierniczego”, Jeremy`ego Farrara trudno wytłumaczyć z zaangażowania w tworzenie kontrowersyjnych narracji związanych z kryzysem COVID. Nadal jest w czołówce globalnej odpowiedzi na COVID, częściowo poprzez uruchomienie funduszu Wellcome Leap dla realizacji „niekonwencjonalnych projektów, finansowanych na dużą skalę” jako jawnej próby stworzenia globalnej i „charytatywnej” wersji DARPA. Rzeczywiście, Farrar, powołując do życia Wellcome Leap, stał się nie tylko głównym narzędziem budowania fundamentów samego kryzysu COVID, ale także głównym narzędziem w budowaniu fundamentów ery post-COVID. COVID-19 oznacza, jak to określiła dyrektor generalny Wellcome Leap Regina Dugan „moment Sputnika” tego pokolenia, moment, który zapoczątkuje nową erę „innowacji zdrowotnych”, podobnie jak wprowadzenie Sputnika zapoczątkowało globalną „erę kosmiczną”. Wellcome Leap w pełni zamierza przewodzić tej rewolucyjnej grupie.

 

„Władcy” przemysłu sekwencjonowania genów

 

W przeciwieństwie do jawnych wzajemnych powiązań  DARPA, Doliny Krzemowej i Wellcome, przewodniczący rady dyrektorów Wellcome Leap, Jay Flatley, ma inne fundamenty swoich koneksji. Flatley jest długoletnim szefem Illumina, kalifornijskiego giganta sprzętu i oprogramowania do sekwencjonowania genów, który, jak się uważa, obecnie dominuje w dziedzinie genomiki. Chociaż ustąpił z zarządu Illumina w 2016 r., nadal pełni funkcję prezesa wykonawczego rady dyrektorów. Flatley był pierwszym, który został wybrany na stanowisko kierownicze w Wellcome Leap i był odpowiedzialny za zaproponowanie Reginy Dugan na stanowisko dyrektora generalnego organizacji, zgodnie z ostatnim wywiadem udzielonym przez Dugan.

 

image

Kampus Illumina. Źródło: Glassdoor

 

Jak objawia profil Illumina w magazynie biznesowym Fast Company , Illumina „działa za kulisami, sprzedając sprzęt i usługi firmom i instytucjom badawczym”, w tym 23andMe. CEO 23andMe, Anne Wojcicki, siostra CEO YouTube Susan Wojcicki i żona współzałożyciela Google, Sergeya Brina, powiedziała Fast Company :  To szaleństwo. Illumina jest jak władca całego wszechświata i nikt o tym nie wie.” Raport zauważa, że ​​23andMe, podobnie jak większość firm oferujących sekwencjonowanie i analizę DNA dla konsumentów, korzysta z maszyn produkowanych przez Illumina.

 

W 2016 roku Illumina uruchomiła „agresywny” pięcioletni plan „przeniesienia genomiki z laboratoriów badawczych do gabinetów lekarskich”. Biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy, zwłaszcza globalny nacisk na szczepionki i terapie skoncentrowane na genach, ten plan, który kończy się w tym roku, nie mógł trafić na lepszy moment niż obecny czas COVID-19. Obecny dyrektor generalny Illuminy, Francis DeSouza, zajmował wcześniej kluczowe stanowiska w firmach Microsoft i Symantec. Również w 2016 roku zespoły wykonawcze Illuminy prognozują przyszłość, w której ludzie będą testowani genetycznie od urodzenia do grobu, zarówno w celach zdrowotnych, jak i komercyjnych.

 

Podczas gdy większość firm borykała się z problemami finansowymi podczas pandemii koronawirusa, niektóre odnotowały ogromny wzrost zysków. Illumina doświadczyła podwojenia cen akcji od początku kryzysu COVID. Do miliarda dolarów zysku firmy w ostatnim roku podatkowym oczywiście pomogło szybkie zatwierdzenie maszyn NovaSEQ 6000 , które mogą testować dużą liczbę próbek COVID szybciej niż inne urządzenia. Pojedyncza maszyna ma wysoką cenę prawie 1 miliona dolarów, a zatem można je znaleźć głównie w elitarnych placówkach , prywatnych laboratoriach i na wyższych uczelniach .

 

image

Jay Flatley, prezes wykonawczy Illumina, przemawia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos 2018. Źródło: WEF

 

Oprócz swojej wieloletniej roli przywódczej w Illumina, Jay Flatley jest również „ członkiem cyfrowym ” Światowego Forum Ekonomicznego, a także głównym niezależnym dyrektorem Zymergen, firmy „pionierskiej technologii” WEF, która „przemyśla od nowa biologię i na nowo wyobraża sobie cały świat”. Flatley, który również uczestniczył w kilku spotkaniach w Davos, zwrócił się do WEF z „obietnicą precyzji [tj. medycyny specyficznej dla genów]”. Na kolejnym spotkaniu panelowym WEF Flatley, wraz z brytyjskim sekretarzem zdrowia Mattem Hancockiem, promowali ideę uczynienia sekwencjonowania genomowego niemowląt po urodzeniu normą, twierdząc, że ma to „potencjał zmiany systemu opieki zdrowotnej z reaktywnego na zapobiegawczy”. Niektórzy z panelu byli za tym, aby sekwencjonowanie genomowe niemowląt stało się ostatecznie obowiązkowe. 

Oprócz Flatleya jako osoby fizycznej, także Illumina jako firma jest partnerem WEF i odgrywa kluczową rolę na platformie dotyczącej przyszłości opieki zdrowotnej. Najwyższy rangą dyrektor Illumina zasiada również w Globalnej Radzie Przyszłości ds. Biotechnologii WEF.

 Nowa “nadzieja”, czyli projekt HOPE

Wellcome Leap ma obecnie cztery programy:

  • Multi-Stage Psych,
  • Delta Tissue,
  • 1KD
  • HOPEHOPE był pierwszym programem ogłoszonym przez Wellcome Leap zajmującym się ludzkimi organami, fizjologią i inżynierią. Zgodnie z pełnym opisem programu, HOPE ma na celu „wykorzystanie mocy bioinżynierii do rozwoju komórek macierzystych, organoidów oraz układów i połączeń całych narządów, które rekapitulują fizjologię człowieka in vitro i przywracają funkcje życiowe in vivo ”.

Źródło: Wellcome Leap, https://wellcomeleap.org/hope/

HOPE składa się z dwóch głównych celów programu. Po pierwsze, ma na celu „bioinżynierię wielonarządowej platformy, która odtwarza ludzkie odpowiedzi immunologiczne z wystarczającą wiernością, aby podwoić wartość predykcyjną badania przedklinicznego w odniesieniu do skuteczności, toksyczności i immunogenności interwencji terapeutycznych”. Innymi słowy, ta bioinżynieryjna platforma naśladująca (symulująca) ludzkie narządy zostałaby wykorzystana do testowania działania produktów farmaceutycznych, w tym szczepionek, co mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której próby na zwierzętach zostaną zastąpione próbami na organach ze zmodyfikowanymi genami i „wyhodowanych”. Chociaż taki postęp z pewnością byłby pomocny w sensie ograniczenia często nieetycznych eksperymentów na zwierzętach, zaufanie takiemu nowatorskiemu systemowi, aby leczenie mogło przejść bezpośrednio do fazy testowania na ludziach, wymagałoby również zaufania instytucjom opracowującym ten system i jego fundatorom.

W obecnej formie Wellcome Trust ma zbyt wiele powiązań ze skorumpowanymi podmiotami w przemyśle farmaceutycznym, początkowo jako „filantropijne” ramię brytyjskiego giganta farmaceutycznego GlaxoSmithKline, aby każdy mógł ufać temu, co produkują, bez faktycznego niezależnego potwierdzenia tego zaufania, biorąc pod uwagę historie niektórych ich partnerów w fałszowaniu danych z badań klinicznych na zwierzętach i ludziach dotyczących szczepionek i innych produktów.

Drugim celem projektu HOPE jest umożliwienie wykorzystania hybrydowych organów maszynowo-ludzkich do przeszczepiania istotom ludzkim. Cel ten koncentruje się na przywróceniu „funkcji narządów przy użyciu organów hodowanych lub biologicznych/syntetycznych systemów hybrydowych” z późniejszym celem bioinżynierii w pełni przeszczepialnego ludzkiego organu po kilku latach.

 

Jednak w dalszej części opisu programu zainteresowanie „połączeniem syntetycznego i biologicznego” staje się wyraźniejsze, gdy stwierdza się: „Nadszedł właściwy czas na wspieranie synergii między technologiami organoidowymi, bioinżynieryjnymi i immunoinżynieryjnymi oraz postęp w dziedzinie biologii człowieka in vitro […] budując sterowalne, dostępne i skalowalne systemy.” W dokumencie opisującym program zwraca się również uwagę na zainteresowanie Wellcome podejściami inżynierii genetycznej w celu „poprawy pożądanych właściwości i wprowadzenia możliwych do śledzenia markerów” oraz ambicję Wellcome, aby odtworzyć elementy budulcowe ludzkiego układu odpornościowego i narządów ludzkich za pomocą środków technologicznych.

 

Transhumanistyczne małe dzieci?

 

Drugi program realizowany przez Wellcome Leap nosi nazwę „ The First 1000 Days : Proming Healthy Brain Networks”, która jest przez organizację skrócona do 1KD. Jest to prawdopodobnie najbardziej niepokojący program, ponieważ ma na celu wykorzystanie małych dzieci, zwłaszcza niemowląt od trzech miesięcy do trzyletnich małych dzieci, jako obiektów testowychProgram jest nadzorowany przez Holly Baines , która wcześniej pełniła funkcję lidera rozwoju strategii dla Wellcome Trust, zanim dołączyła do Wellcome Leap jako lider programu 1KD.

 

image

Źródło: Wellcome Leap, https://wellcomeleap.org/1kd/

1KD koncentruje się na opracowywaniu „obiektywnych, skalowalnych sposobów oceny zdrowia poznawczego dziecka” poprzez monitorowanie rozwoju i funkcji mózgu niemowląt i małych dzieci, umożliwiając praktyki „rozkładania ryzyka u dzieci” i „przewidywania reakcji na interwencje” w rozwijającym się mózgu.

W dokumencie opisującym program zauważono, że do tego momentu „naszym głównym oknem na rozwijający się mózg były techniki neuroobrazowania i modele zwierzęce, które mogą pomóc zidentyfikować ilościowe biomarkery zdrowia sieci [neuronowej] i scharakteryzować różnice sieciowe leżące u podstaw zachowań”. Następnie stwierdza, że ​​postęp technologiczny „otwiera dodatkowe możliwości u małych niemowląt”.

 

Opis programu mówi dalej, że sztuczne sieci neuronowe, forma sztucznej inteligencji, „wykazały wykonalność modelowania procesu modelowania sieci i nabywania złożonych zachowań w podobny sposób, jak rozwijający się mózg”, podczas gdy ulepszenia w uczeniu maszynowym, inny podzbiór sztucznej inteligencji może być teraz używany do wydobywania „znaczących sygnałów” z mózgów niemowląt i małych dzieci. Algorytmy te można następnie wykorzystać do opracowania „interwencji” dla małych dzieci uznanych przez inne algorytmy za zagrożone niedorozwojem funkcji mózgu.

 

W dokumencie odnotowuje się obietnicę „tanich czujników mobilnych, urządzeń przenośnych i systemów domowych”, które „zapewnią nową możliwość oceny wpływu i zależności rozwoju mózgu od naturalnych interakcji fizycznych i społecznych”. Innymi słowy, ten program stara się wykorzystywać „ciągłe nagrania wizualne i dźwiękowe w domu”, a także urządzenia do noszenia przez dzieci, aby gromadzić miliony punktów danych. Wellcome Leap opisuje te urządzenia do noszenia jako „stosunkowo dyskretne, skalowalne elektroniczne plakietki, które gromadzą dane wizualne, słuchowe i ruchowe, a także funkcje interaktywne (takie jak zwroty, tempo i czas reakcji)”. W innym miejscu dokumentu jest wezwanie do opracowania „czujników do noszenia, które oceniają fizjologiczne pomiary predykcyjne stanu mózgu (np. aktywność elektrodermalną, częstość oddechów i tętno)  oraz bezprzewodową technologię EEG do noszenia lub śledzenia ruchu gałek ocznych ”do użytku u niemowląt i dzieci do trzech lat.

 

Podobnie jak inne programy Wellcome Leap, ta technologia jest opracowywana z zamiarem włączenia jej do głównego nurtu nauk medycznych w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat, co oznacza, że ​​ten system – choć sformułowany jako sposób monitorowania funkcjonowania mózgu dzieci w celu poprawy wyników poznawczych – jest przepisem na całkowitą inwigilację niemowląt i bardzo małych dzieci, a także sposóbem na zmianę funkcjonowania ich mózgu, na taki, jaki algorytmy i programiści Leap uznają za stosowne.

 

1DK ma dwa główne cele programu. Pierwszym z nich jest „opracowanie w pełni zintegrowanego modelu i narzędzi do pomiaru ilościowego rozwoju sieci w ciągu pierwszych 1000 dni [życia], wystarczających do przewidzenia powstawania EF [funkcji wykonawczej] przed pierwszymi urodzinami dziecka”. Taki model, jak czytamy w opisie, „powinien przewidywać wkład odżywiania, mikrobiomu i genomu” w tworzenie mózgu, a także wpływ „interakcji sensomotorycznych i społecznych [lub ich braku] na procesy modelowania sieci” i wyniki EF. Drugi cel jasno pokazuje, że powszechne przyjęcie takich technologii monitorowania neurologicznego u małych dzieci i niemowląt jest końcowym etapem 1DK. Stwierdza, że ​​program planuje „stworzyć skalowalne metody optymalizacji promocji, prewencji, badania przesiewowe i interwencje terapeutyczne mające na celu poprawę EF o co najmniej 20% u 80% dzieci przed 3. rokiem życia”.

 

Wierny eugenicznym powiązaniom Wellcome Trust (do omówienia bardziej szczegółowo w części 2), Wellcome Leap 1DK zauważa, że ​​„interesujące są ulepszenia od słabo rozwiniętej EF do normatywnej lub od normatywnej do dobrze rozwiniętej EF w całej populacji, aby zapewnić jak najszerszą kontrolę.” Jednym z celów 1DK nie jest zatem leczenie chorób ani zajęcie się „globalnym publicznym wyzwaniem zdrowotnym”, ale eksperymentowanie z poprawą funkcji poznawczych dzieci za pomocą środków opracowanych przez algorytmy sztucznej inteligencji i inwazyjną technologię opartą na nadzorze.

 

Innym niepokojącym aspektem programu jest plan „opracowania trójwymiarowego zespołu mózgowego in vitro, który odtwarza tworzenie się czasu” rozwijającego się mózgu, który jest podobny do modeli opracowanych przez monitorowanie rozwoju mózgu niemowląt i dzieci. Później opis programu nazywa ten model „ in-silico ” mózgu dziecka, co jest oczywiste dla transhumanistów, którzy postrzegają taki rozwój jako zwiastun tzw. osobliwości. Poza tym wydaje się, że ten in-silico, a więc syntetyczny model mózgu ma być używany jako „model”, wzorzec do którego mózgi niemowląt i dzieci będą dopasowywane przez „interwencje terapeutyczne” wymienione w innym miejscu opisu programu.

 

Powinno być jasne, jak złowrogie jest to, że organizacja skupiająca najgorsze pomysły „szalonych naukowców” zarówno ze świata organizacji pozarządowych, jak i świata badań wojskowych, otwarcie planuje przeprowadzić takie eksperymenty na mózgach niemowląt i małych dzieci, traktując je jako zbiory danych i ich mózgi jako coś, co może zostać „przycięte”, przemodelowane  przez maszynową „inteligencję”. Pozwolenie, aby taki program rozwijał się bez przeszkód, bez oporu ze strony opinii publicznej, oznaczałoby pozwolenie, aby niebezpieczny program skierowany do najmłodszych i najbardziej wrażliwych członków społeczeństwa mógł potencjalnie dojść do punktu, w którym trudno będzie go zatrzymać.

„Tkankowy wehikuł czasu”

Trzeci i drugi najnowszy program z arsenału Wellcome Leap nosi nazwę Delta Tissue , w skrócie ΔT. Delta Tissue ma na celu stworzenie platformy, która monitoruje zmiany funkcji i interakcji między tkankami ludzkimi w czasie rzeczywistym, rzekomo w celu „wyjaśnienia stanu choroby u każdej osoby i lepszego przewidywania postępu tej choroby”. Odnosząc się do tej platformy jako „tkankowego wehikułu czasu”, Wellcome Leap postrzega Delta Tissue jako zdolność do przewidywania początku choroby, zanim ona wystąpi, jednocześnie umożliwiając interwencje medyczne „skierowane do jednostki”.

 

image

Źródło: Wellcome Leap, https://wellcomeleap.org/delta-tissue/

 

Na długo przed erą COVID medycyna precyzyjna lub medycyna „ukierunkowana lub dostosowana do danej osoby” była frazą kodową, szyfrem językowym dla terapii opartych na danych genetycznych pacjentów i/lub terapii, które zmieniają samą funkcję kwasu nukleinowego (np. DNA i RNA). Na przykład rząd USA definiuje „medycynę precyzyjną” jako „podejście do leczenia i zapobiegania chorobom, które uwzględnia indywidualną zmienność genów, środowiska i stylu życia każdej osoby”. Podobnie, artykuł z 2018 roku opublikowany w Technology zauważa, że ​​w onkologii „medycyna precyzyjna i spersonalizowana […] wspiera rozwój specjalistycznych terapii dla każdego konkretnego podtypu raka, w oparciu o pomiary i manipulację kluczowymi danymi genetycznymi i omicznymi pacjentów (transkryptomika, metabolomika, proteomika itp.).”

 

Przed COVID-19 i wprowadzeniem szczepionek technologia szczepionek mRNA wykorzystywana przez finansowane przez DARPA firmy Moderna i Pfizer była sprzedawana jako metody leczenia precyzyjnego i była w dużej mierze określana jako „ terapia genowa ”

 

w doniesieniach medialnych. Była również mocno promowana jako rewolucyjna metoda leczenia raka, nic więc dziwnego, że program Delta Tissue w Wellcome Leap wykorzystałby podobne uzasadnienie do opracowania programu, którego celem jest oferowanie ludziom dostosowanych terapii genowych przed wystąpieniem choroby.

 

Ta platforma Delta Tissue ma na celu połączenie „najnowszych technologii profilowania komórek i tkanek z najnowszymi postępami w uczeniu maszynowym”, czyli sztuczną inteligencją. Biorąc pod uwagę powiązania Wellcome Leap z armią amerykańską, warto zauważyć, że Pentagon i Google , obaj byli pracodawcy dyrektora generalnego Wellcome Leap Reginy Dugan i COO Kena Gabriela, od września zeszłego roku współpracują nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do przewidywania chorób u ludzi, przed rozszerzeniem się COVID-19 koncentrując się na raku, później zaś na chorobach zakaźnych. Wydaje się, że program Delta Tissue ma pokrewne ambicje, ponieważ jego opis programu jasno pokazuje, że celem programu jest wykorzystanie jego platformy do leczenia wielu nowotworów i chorób zakaźnych.

 

Ostatecznym celem programu Wellcome Leap jest „wykorzenienie przewlekłych, ciężkich chorób, które powodują tak wiele cierpienia na całym świecie”. Planuje to jednak zrobić za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji, które nigdy nie są w 100% dokładne pod względem zdolności predykcyjnych, oraz metodami edycji genów, z których prawie wszystkie są krótko w użyciu i nie zostaną jeszcze długo dobrze przetestowane. Ta ostatnia kwestia jest ważna, biorąc pod uwagę, że jedna z głównych metod edycji genów u ludzi, CRISPR, okazała się w licznych badaniach powodować znaczne uszkodzenia DNA, uszkodzenia, które są w dużej mierze nieodwracalne (patrz tutaj , tutaj i tutaj). Wydaje się prawdopodobne, że osoba umieszczona na tak zaawansowanej technicznie ścieżce leczenia będzie nadal potrzebowała niekończącej się serii zabiegów edycji genów i być może innych inwazyjnych zabiegów hi-tech w celu złagodzenia i opanowania skutków niezdarnego składania genów.

 

Całkowity nadzór w leczeniu „depresji”

 

Najnowszy program Wellcome Leap, uruchomiony w tym tygodniu, nosi nazwę „ Psychologia wielokanałowa: mechanizmy ujawniające anhedonię ” i oficjalnie koncentruje się na tworzeniu „złożonych, biologicznych” metod leczenia depresji.

      

image

Źródło: Wellcome Leap, https://wellcomeleap.org/mcpsych/

Osoby stojące za Wellcome Leap opisują problem, który zamierzają rozwiązać za pomocą tego programu w następujący sposób:

 

 „Rozumiemy, że połączenia synaptyczne służą jako waluta komunikacji neuronowej i że wzmocnienie lub osłabienie tych połączeń może ułatwić naukę nowych strategii behawioralnych i sposobów patrzenia na świat . Dzięki badaniom zarówno na modelach zwierzęcych, jak i na ludziach, odkryliśmy, że stany emocjonalne są zakodowane w złożonych wzorcach aktywności sieci neuronowych i że bezpośrednia zmiana tych wzorców poprzez stymulację mózgu może zmienić nastrój. Wiemy również, że zakłócenie tych delikatnie zrównoważonych sieci może prowadzić do chorób neuropsychiatrycznych”. (podkreślenie dodane) 

Dodają, że „terapie depresji oparte na biologii nie są dopasowane do biologii człowieka, u którego są stosowane”, a zatem leczenie depresji musi być dostosowane „do konkretnej biologii” poszczególnych pacjentów . Wyraźnie stwierdzają, że aby wprowadzić takie osobiste modyfikacje w leczeniu, należy uzyskać „łatwy dostęp do biologicznego podłoża depresji – tj. mózgu”.

Opis programu Wellcome Leap wskazuje, że wysiłek ten skupi się w szczególności na anhedonii, którą definiuje jako „upośledzenie systemu nagrody opartego na wysiłku” oraz jako „kluczowy objaw depresji i innych chorób neuropsychiatrycznych”. Warto zauważyć, że drobnym drukiem dokument Wellcome Leap stwierdza:

 

„Chociaż istnieje wiele definicji anhedonii, mniej interesuje nas badanie zmniejszonej przyjemności konsumpcyjnej i ogólnego doświadczania przyjemności lub niemożności doświadczania przyjemności. Zamiast tego, zgodnie z powyższym opisem, nadamy priorytet badaniom anhedonii, które odnoszą się do upośledzeń w systemie nagradzania opartym na wysiłku – np. zmniejszonej motywacji do wykonywania zadań i zmniejszonej zdolności do zastosowania wysiłku, aby osiągnąć cel”.

  Innymi słowy, Wellcome Leap interesuje się jedynie leczeniem tych aspektów depresji, które zakłócają zdolność jednostki do pracy, a nie poprawą jakości czy radości życia.

 

Wellcome Leap zauważa, że ​​omawiając swoje cele, stara się opracować modele reakcji pacjentów na terapie, które obejmują „nową lub istniejącą modyfikację zachowania, psychoterapię, leki i opcje neurostymulacji”, jednocześnie ujmując „fenomen genomu” konkretnej osoby [sumę cech fenotypowych danej osoby], [neuronową] łączność sieciową, metabolom [sumę cech metabolicznych danej osoby], mikrobiom, poziomy plastyczności w przetwarzaniu nagrody”. Ostatecznie ma na celu przewidywanie związku między genomem danej osoby a sposobem funkcjonowania „przetwarzania nagrody” w mózgu. Oznacza to, że dane wykorzystane do stworzenia tego modelu powinny obejmować korzystanie z urządzeń przenośnych, stwierdzając, że badacze „powinni dążyć do wykorzystania wysokiej częstotliwości pozyskiwania pomiarów z urządzeń noszonych przez pacjenta poza domem lub w domu oprócz tych uzyskanych w klinice”.

Jeden z głównych obszarów badawczych zawartych w programie ma na celu „opracowanie nowych skalowalnych narzędzi pomiarowych do wiarygodnej i gęstej oceny ilościowej nastroju (zarówno subiektywnie zgłaszanego, jak i obiektywnie określanego ilościowo za pomocą biometrii, takiej jak głos, wyraz twarzy itp.), snu, ruchu , funkcjonowania układu nagrody, poziomu wysiłku/motywacji/energii, interakcji społecznych, spożycia kalorii i wyjścia osi HPA w rzeczywistych sytuacjach.” Oś HPA (podwzgórze-przysadka-nadnercza)jest wspominana w całym dokumencie, a to jest istotne, ponieważ jest to zarówno \

system negatywnego, jak i pozytywnego sprzężenia zwrotnego regulujący mechanizmy reakcji stresowych, odporności, a także płodności w ludzkim ciele. To ostatnie jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę powiązania Wellcome Trust z brytyjskim ruchem eugenicznym. Warto również zauważyć, że niektóre dostępne na rynku urządzenia przenośne, takie jak Halo firmy Amazon , już określają ilościowo nastrój, sen i ruch.

Autorzy programu idą jeszcze dalej niż powyższe, jeśli chodzi o to, co chcą monitorować w czasie rzeczywistym, stwierdzając: „Szczególnie zachęcamy do rozwoju nieinwazyjnej technologii do bezpośredniego badania stanu ludzkiego mózgu”. Przykłady obejmują „nieinwazyjny odpowiednik punkcji lędźwiowej”, „behawioralne lub biomarkerowe sondy plastyczności neuronalnej” oraz „funkcje monitorowania neuronów podczas pojedynczej sesji, które definiują stan mózgu przewidujący leczenie”.

Innymi słowy, ten program Wellcome Leap i jego autorzy dążą do opracowania „nieinwazyjnej” i prawdopodobnie nadającej się do noszenia technologii zdolnej do monitorowania nastroju, mimiki, interakcji społecznych, wysiłku i motywacji, a potencjalnie nawet myśli w celu „ bezpośredniego badania stanu ludzkiego mózgu.” Myślenie, że takie urządzenie pozostanie tylko w sferze badań, jest naiwne, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że luminarze WEF otwarcie wypowiadali się na spotkaniach w Davos o tym, jak szerokie zastosowanie takiej technologii w swoich populacjach planują rządy jako środka zapobiegawczego przeciw objawom okazywania sprzeciwu, co mogłoby zapoczątkować erę „cyfrowych dyktatur”. 

Skupienie się na leczeniu tylko tych aspektów depresji, które zakłócają pracę danej osoby, sugeruje ponadto, że taka technologia, po opracowaniu, byłaby wykorzystywana do zapewnienia napływu „doskonałych pracowników” do branż, w których pracownicy są szybko zastępowani przez sztuczną inteligencję i maszyny, co oznacza, że władcy byliby bardziej selektywni w kwestii tego, którzy ludzie są nadal zatrudnieni, a którzy nie. Podobnie jak inne programy Wellcome Leap, jeśli zostaną ukończone, owoce programu Multi-Channel Psych prawdopodobnie zostaną wykorzystane do zapewnienia populacji posłusznych automatów, których ruchy i myśli będą bezustannie ściśle monitorowane.   

Ostatni skok dawnego planu

Wellcome Leap to niemałe przedsięwzięcie, a jego dyrektorzy mają fundusze, wpływy i kontakty, aby urzeczywistnić swoje marzenia. W skład kierownictwa organizacji wchodzą będąca kluczową siłą stojącą za naciskiem Doliny Krzemowej na komercjalizację technologii transhumanistycznej Regina Dugan, „architekt” branży MEMS (Ken Gabriel) i „władca” rozwijającego się przemysłu sekwencjonowania genetycznego (Jay Flatley). Wellcome Leap korzysta również z finansowania największej na świecie fundacji naukowo-medycznej Wellcome Trust, która jest również jedną z wiodących sił w kształtowaniu badań genetycznych i biotechnologicznych oraz polityki zdrowotnej na całym świecie.

W 1994 dochodzenie Sunday Times wykazało, że „poprzez dotacje i sponsoring Wellcome Trust finansowane są agencje rządowe, uniwersytety, szpitale i naukowcy z  całego świata. Fundusz powierniczy przekazuje instytucjom więcej pieniędzy niż nawet Rada ds. Badań Medycznych rządu brytyjskiego.

Następnie Sunday Times  zauważa:

„W biurach na pierwszym piętrze budynku zapadają decyzje, które wpływają na życie i zdrowie na skalę porównywalną z drobnymi wojnami. W sali konferencyjnej wysoko ponad ulicą, w sali konferencyjnej w podziemiu, wydawane są orzeczenia w dziedzinie biotechnologii i genetyki, które pomogą ukształtować rasę ludzką”.

 

Od czasu opublikowania tego artykułu niewiele się zmieniło, jeśli chodzi o globalny wpływ Wellcome Trust. Jeśli już, to jego wpływ na ścieżki badawcze i decyzje, które „ukształtują rasę ludzką”, tylko się zwiększył… Jej byli urzędnicy DARPA, którzy spędzili swoje kariery na rozwijaniu technologii transhumanistycznych zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, mają pokrywające się cele z celami z Wellcome Leap. Komercyjne projekty Dugan i Gabriela w Dolinie Krzemowej ujawniają, że Leap jest kierowany przez tych, którzy od dawna starają się rozwijać tę samą technologię dla zysku i inwigilacji. To drastycznie osłabia twierdzenie Wellcome Leap, że teraz dąży do takich technologii, aby tylko poprawić „globalny stan zdrowia”.

Rzeczywiście, jak wykazał ten raport, większość z tych technologii zapoczątkowałaby głęboko niepokojącą erę masowej inwigilacji zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej działalności ludzi, w tym małych dzieci i niemowląt, jednocześnie tworząc nową erę medycyny opartej w dużej mierze na technologiach edycji genów, których ryzyko jest znaczne i konsekwentnie bagatelizowane przez promotorów.

Kiedy zrozumiemy bliską więź, jaka od dawna istniała między eugeniką a transhumanizmem, Wellcome Leap i jej ambicje nabierają jasnych konturów. W niedawnym artykule napisanym przez Johna Klyczka dla Unlimited Hangout zauważono, że pierwszym dyrektorem generalnym UNESCO i byłym prezesem Brytyjskiego Towarzystwa Eugenicznego był Julian Huxley, który ukuł termin „transhumanizm” w swojej książce z 1957 r. „ Nowe butelki na nowe wino”. . Jak napisał Klyczek, Huxley przekonywał, że „eugeniczne cele biologicznie inżynierii ludzkiej ewolucji powinny zostać udoskonalone poprzez technologie transhumanistyczne, które łączą eugeniczne metody inżynierii genetycznej z neurotechnologią, która łączy ludzi i maszyny w nowy organizm”.

 

Wcześniej, w 1946 r., Huxley zauważył w swojej wizji dla UNESCO , że kluczowe jest, aby „problem eugeniczny był badany z największą starannością i aby opinia publiczna była poinformowana o wchodzących w grę kwestiach, tak aby wiele z tego, co jest obecnie nie do pomyślenia, mogło przynajmniej stać się do pomyślenia”, zdumiewające oświadczenie, które można było wygłosić wkrótce po zakończeniu II wojny światowej. W dużej mierze dzięki Wellcome Trust i jego wpływowi zarówno na politykę, jak i badania medyczne w ciągu kilkudziesięciu lat, marzenie Huxleya o rehabilitacji nauki opartej na eugenice w erze po II wojnie światowej może wkrótce stać się rzeczywistością. Nic dziwnego, że Wellcome Trust jest gospodarzem archiwum Towarzystwa Eugenicznego prowadzonego wcześniej przez Huxleya i nadal szczyci się bliskimi powiązaniami z jego następcą, Instytutem Galtona.

 

Nadrzędnym pytaniem jest: czy pozwolimy, aby nadal manipulowano nami, umożliwiając tym samym przez milczącą zgodę otwarcie i normalizację transhumanizmu i eugeniki, w tym poprzez inicjatywy takie jak Wellcome Leap, które starają się wykorzystywać niemowlęta i małe dzieci jako obiekty testowe do rozwijania ich koszmarnej wizji ludzkości? Jeśli dobrze spreparowane hasła reklamowe i kampanie medialne malujące wizje utopii, takich jak „świat bez chorób”, są wszystkim, co jest potrzebne, aby przekonać nas do porzucenia naszej przyszłości i przyszłości naszych dzieci i oddania jej wojskowym, dyrektorom korporacji i eugenikom, to niewiele już pozostało do tego, byśmy całkowicie zrezygnowali z naszego człowieczeństwa.

Od autora: Johnny Vedmore przyczynił się do powstania tego raportu.

=======================

 

Autor: Whitney Webb

 

Tytuł oryginalny:

 

A “Leap” toward Humanity’s Destruction

Źródło: https://unlimitedhangout.com/2021/06/investigative-reports/a-leap-toward-humanitys-destruction/

 

O autorze: wawel