TIA czyli twoja przejrzystość, nasza prywatność

„Forum planuje zastąpić uznany model demokratyczny modelem, w którym samozwańcza grupa ‹interesariuszy› podejmuje decyzje w imieniu ludzi. Ten think tank podsumowuje, że w coraz większym stopniu wkraczamy w świat, w którym zgromadzenia takie jak Davos stanowią «cichy globalny zamach stanu» mający na celu przejęcie władzy”

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

„Lyse Doucet, Sheryl Sandberg, Melinda Gates i Justin Trudeau w Davos 2016 przemawiają podczas sesji Postęp w kierunku parytetu” (źródło)

 

Człowiek z Davos zapewnia „całkowitą przejrzystość” dla Ciebie

… i całkowitą prywatność dla niego i jego przyjaciół.

Dzisiaj krótko, ale szokująco, jeśli jeszcze tego nie słyszeliście.

Klaus Schwab jest założycielem Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) i jego przewodniczącym od 1971r. WEF jest znanym (lub notorycznym) gospodarzem corocznej konferencji w Davos, podczas której światowi przywódcy polityczni i liderzy opinii spotykają się, aby omówić, cóż, przyszłość świata.

Krytycy forum w Davos, na przykład Instytut Transnarodowy (TNI, Transnational Institute), twierdzą, że „Forum planuje zastąpić uznany model demokratyczny modelem, w którym samozwańcza grupa ‹interesariuszy› podejmuje decyzje w imieniu ludzi. Ten think tank podsumowuje, że w coraz większym stopniu wkraczamy w świat, w którym zgromadzenia takie jak Davos stanowią «cichy globalny zamach stanu» mający na celu przejęcie władzy”. (przypisy w odnośniku)

Jeśli należysz do tych, którzy wierzą, że Davos rzeczywiście jest jedną z konferencji, na których elity „podejmują decyzje w imieniu ludzi”, spodoba ci się to, co ta elita elit mówi teraz. Posłuchajcie, klip jest krótki.

 

To słowo nie oznacza tego, co myślisz, że oznacza

Jak wielu zdążyło zauważyć, ta definicja „przejrzystości” wywraca to pojęcie do góry nogami. W ustach Człowieka z Davos oznacza to: „Mogę widzieć wszystko, co robisz. Ty nie zobaczysz niczego, co ja robię.” O tym ostatnim świadczy fakt, że Julian Assange będzie ścigany aż do śmierci za przestępstwo polegające na ujawnieniu amerykańskich zbrodni wojennych i innych tajemnic. Chris Hedges:

Obecne Imperium Amerykańskie, zniszczone i upokorzone stosami wewnętrznych dokumentów opublikowanych przez WikiLeaks, będzie z tego powodu prześladować Juliana przez resztę jego życia. Nie ma znaczenia, kto jest prezydentem i która partia polityczna jest u władzy. Imperialiści mówią jednym despotycznym głosem.

Z tego powodu Julian przechodzi egzekucję w zwolnionym tempie.

Jeśli rozejrzysz się po kraju, zobaczysz, jak „przejrzystość” [transparency] rośnie w miarę upływu czasu. Dzieje się tak od 11 września 2001r. Dnia, kiedy Osama bin Laden powiedział Bushowi, żeby odebrał nam wolność, a Bush się zgodził.

George W. Bush, który ukradł ci wolność

 

A program wciąż się rozwija:

 

Całkowita świadomość informacyjna [Total Information Awareness], jak zwykło się nazywać masową inwigilację rządu USA:

Total Information Awareness (TIA) to program masowego wykrywania prowadzony przez Biuro Świadomości Informacyjnej Stanów Zjednoczonych. … Admirał John Poindexter nazwał to „Projektem Manhattan na rzecz walki z terroryzmem”. Według senatora Rona Wydena TIA było „największym programem inwigilacji w historii Stanów Zjednoczonych”.

Później zmądrzeli i zmienili nazwę, ale nikt nie zmienił tego, co (TIA) nadal robiło.

Nawet Demokraci promują obecnie masową inwigilację

Demokraci byli przeciwni takim programom, przynajmniej niektórzy z nich. Świadczy o tym powyższe oświadczenie Rona Wydena.

Dziś już nie tak bardzo:

Demokraci w Izbie Reprezentantów odrzucili głosowanie za ponownym upoważnieniem dla organów nadzoru bezpieczeństwa narodowego, które wygasło w marcu po tym, jak Republikanie zbuntowali się przeciwko temu rozwiązaniu po tweetach prezydenta Donalda Trumpa wzywającego ich do sprzeciwu.

Przywódca większości w Izbie Reprezentantów Steny Hoyer powiedział w czwartek rano, że na wniosek spikerki Izby Reprezentantów Nancy Pelosi wycofuje on z sali projekt ustawy o przedłużeniu trzech upoważnień na mocy ustawy Foreign Intelligence Surveillance Act.

Czy to was w ogóle martwi? Bo mnie tak.

Czy to sprawia, że niezależnym trudniej jest lubić ​​Demokratów? Myślę, że tak.

A oni jednak nadal to robią. Czy kiedykolwiek zadaliście sobie pytanie dlaczego?

________________

Davos Man Says ‘Total Transparency’ For You, Thomas Neuburger, Sept 13, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

‘Człowiek z Davos’ czyli nowy gatunek naczelnego lalkarza
Inną rzeczą jest, gdy organizacja taka jak WEF decyduje, że ​​nadszedł czas, aby zmienić świat od góry do dołu i przerobić planetę na korporacyjny obraz. Ideał, do którego dąży Schwab, […]

________________

„Musimy lepiej kłamać” czyli „Nowy System” z Davos
Ale może to być coś innego, być może to znak, że etap propagandy „wielkiego resetu” się skończył i teraz przechodzimy do następnego etapu. Sygnalizacja odejścia od biernej manipulacji i psychologicznych […]

_______________

‘Podłe idee’ czyli co się rodzi w Davos
Interesy finansowe uczestników przeważają nad interesami ludzkości, zauważa europoseł. Według Kolakusica ci spiskowcy knują w Davos swoje plany: wojny, pandemie i tzw. zieloną transformację. Rezultat to bieda i miliardy ludzi […]

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!