Dlaczego artyści od lockdownów nie przyznają się do błędu?

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że lewicowe środowisko medyczne i media nie rezygnują ze swoich wezwań do wprowadzenia strategii łagodzących, które były katastrofalnie błędne w epoce paniki w latach 2020 i 2021 – ale zamiast tego wzywają do jeszcze większej liczby takich napaści na wolność w przyszłości.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

Ludzie noszą maski na Times Square w Nowym Jorku, 8 czerwca 2023r. (Michael M. Santiago/Getty Images)

 

Dlaczego artyści od lockdownów nie przyznają się do błędu?

[opinia]

Mania związana z covid-19 nie zniknie tak po prostu. Śmiertelne szczepy wirusa zniknęły już dwa lata temu, a mimo to niedawna epidemia łagodnej odmiany wirusa grypy ponownie wywołuje panikę na lewicy.

Tej jesieni prawie 100 uniwersytetów będzie wymagać masek.

Studia filmowe Lionsgate z Los Angeles oraz Morris Brown College z siedzibą w Atlancie oświadczyły w tym tygodniu, że przywracają nie tylko obowiązek noszenia maseczek, ale także środki dystansowania społecznego i śledzenie kontaktów.

CNN, które przewodziło panice w latach 2020 i 2021 – powodując maniakalne zamykanie szkół, restauracji i firm oraz nakazy szczepień – umieściło niedawno na swojej stronie internetowej artykuł zachęcający czytelników, aby nie wychodzili na zewnątrz bez maski. Naprawdę? Najnowsze dowody wskazują, że jest on mniej niebezpieczny niż zwykły wirus grypy, a dane śledzące sugerują, że fala osiągnęła już swój szczyt.

Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że lewicowe środowisko medyczne i media nie rezygnują ze swoich wezwań do wprowadzenia strategii łagodzących, które były katastrofalnie błędne w epoce paniki w latach 2020 i 2021 – ale zamiast tego wzywają do jeszcze większej liczby takich napaści na wolność w przyszłości.

Czym innym jest to, że eksperci medyczni mający dobre intencje nie zgadzają się co do najlepszego sposobu zwalczania śmiertelnego wirusa, który zdarza się raz na pół wieku. Nie wiedzieliśmy dokładnie, z czym mamy do czynienia. Ale teraz wiemy na podstawie konkretnych dowodów naukowych, że większość nakazów i lockdownów miała niewielki wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa i liczbę ofiar śmiertelnych. Okazuje się, że nie było prawie żadnej różnicy we wskaźnikach zgonów w stanach, w których panowały ścisłe lockdowny i tych, w których nie było ich wcale. To samo dotyczy dowodów z innych krajów.

Zdrowe dzieci nigdy nie były narażone na ryzyko covid-19 (coś, o czym wiedzieliśmy wcześnie), więc zamknięcie szkół na rok lub dwa lata było ochłapem dla związków zawodowych nauczycieli, ale katastrofą dla tego pokolenia dzieci. Wyniki egzaminów są najgorsze od 30 lat.

Przed pandemią tylko 15 procent uczniów szkół publicznych było długotrwale nieobecnych – przez ponad 18 lub więcej dni w roku.

Z danych profesora pedagogiki Uniwersytetu Stanforda, Thomasa Dee, wynika, że ​​około 6,5 miliona dodatkowych studentów jest obecnie długotrwale nieobecnych. W Connecticut i Massachusetts wskaźnik przewlekłej absencji jest dwukrotnie wyższy niż przed pandemią.

Jednak sondaże pokazują, że Demokraci – nawet ci z wyższym wykształceniem – generalnie nadal popierają obowiązkowe lockdowny. To ci sami ludzie, którzy wykładają o „podążaniu za nauką” [following the science]. Najbardziej wszechstronne badanie przeprowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa wykazało, że liczba zgonów spowodowanych lockdownami spadła o 0,1%. Ale ile osób zmarło w wyniku izolacji spowodowanej zamknięciem, opóźnionych badań przesiewowych pod kątem raka czy wzrostu liczby przedawkowań narkotyków?

Nakazy Bidena dotyczące szczepionek tylko zwiększyły opór Amerykanów wobec inokulacji. Odniosło to odwrotny skutek.

Co najgorsze, Anthony Fauci, który pozostaje bohaterem lewicy, ostatnio nie tylko odmówił przyznania się do błędów w swoim doradztwie, ale stwierdził, że „lockdowny były całkowicie uzasadnione”.

Dlaczego te dziwaczne zmiany w najnowszej narracji mają znaczenie? Ponieważ siejąca strach lewica nie może się doczekać wprowadzenia nowych lockdownów za każdym razem, gdy pojawia się nowy wirus grypy i zagrożenie dla zdrowia. Zaczęli nawet badać grunt pod gospodarcze przestoje [economic shutdowns] spowodowane zmianami klimatycznymi.

Ci, którzy kochają wolność, muszą stanowczo przeciwstawić się nadchodzącej tyranii.

________________

Why Won’t COVID Lockdown Artists Admit They Were Wrong?, Stephen Moore, 8/29/2023

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!