Arcturus czyli te same objawy i… pytania

Zauważycie, że w dzisiejszych czasach są to tylko subwarianty Omicrona, nigdy pełne warianty. Jest to niewątpliwie spowodowane bardzo skomplikowanymi przyczynami taksonomicznymi i nie ma to absolutnie nic wspólnego z następną grecką literą Pi, co sprawiłoby, że „wariant Pi” brzmiałby bardzo głupio.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

____________***____________

 

Arcturus – najnowszy „wariant covid”

Późnym wieczorem światem wstrząsnęło – WSTRZĄSNĘŁO – ogłoszenie kolejnego wariantu „covid”.

XBB.1.16 – o nazwie kodowej Arcturus z niejasnych jeszcze powodów – jest w rzeczywistości tylko subwariantem Omicrona i „napędza wzrost infekcji w Indiach” wśród obaw, że:

„może być 1,2 razy bardziej zakaźny niż ostatni główny subwariant.”

Rzekomy „wzrost” przypadków już oznacza powrót nakazów noszenia masek w niektórych częściach Indii.

Zauważycie, że w dzisiejszych czasach są to tylko subwarianty Omicrona, nigdy pełne warianty. Jest to niewątpliwie spowodowane bardzo skomplikowanymi przyczynami taksonomicznymi i nie ma to absolutnie nic wspólnego z następną grecką literą Pi, co sprawiłoby, że „wariant Pi” brzmiałby bardzo głupio.

A wracając do Arcturusa, który najwyraźniej jest w obiegu od końca marca i z nieznanych powodów dopiero teraz trafia na pierwsze strony gazet. Według mediów jest to jeden z ponad 600 subwariantów Omicrona i nie jest bardziej śmiercionośny niż inne, chociaż może zastąpić „Krakena” jako dominującą formę w Wielkiej Brytanii.

Najwyraźniej zaczęli nazywać warianty na zasadzie „to brzmi nawet fajnie”. Stosowanie satyry staje się niemożliwe, szczerze mówiąc.

Magazyn Time Out pragnie przekazać nam wszystkim najnowsze informacje związane z Arcturusem, w tym „objawy, na które należy uważać”, a którymi są:

  • Katar
  • Ból głowy
  • Osłabienie (łagodne lub ciężkie)
  • Kichanie
  • Ból gardła

… czy tam, no wiesz, to samo, co każdy inny szczep „covid” i każda inna endemiczna (i przeważnie nieszkodliwa) infekcja dróg oddechowych. Z wyjątkiem jednej interesującej nowej poprawki, jak podaje Metro:

„Jednak swędzenie oczu lub zapalenie spojówek również zostało oznaczone jako możliwy nowy objaw tego wariantu – szczególnie w przypadkach dotyczących dzieci.”

Co jest bardzo podstępnym określeniem, gdy zbliżamy się do sezonu kataru siennego, nie sądzicie?

No cóż, przynajmniej kampania służby zdrowia Wiosenny Booster [Spring Booster NHS] właśnie się rozpoczęła. To taki szczęśliwy traf.

Podsumowując, ilekroć nowa historia z „covid” trafia na pierwsze strony gazet, wydaje się, że jest to już ostatni sezon długo emitowanego programu telewizyjnego. Format jest oklepany, wszyscy najlepsi aktorzy przeszli do nowych rzeczy, reżyserzy i scenarzyści nie są już zaangażowani w historię, a całość jest tylko ćwiczeniem w stwarzaniu pozorów. A co wy sądzicie?

  • Czy będzie nowa „fala” covid?
  • Czy spróbują przywrócić maski w Wielkiej Brytanii? A może to tylko ćwiczenie na trzymanie [holding exercise]?
  • Ile dzieci z katarem siennym zaraz dostanie „covid”?
  • Jak wybierają nazwy tych wariantów?
  • Czy KIEDYKOLWIEK doczekamy się długo oczekiwanego wariantu Pi?

_____________

Arcturus – The latest “Covid variant”, Off-Guardian, Apr 13, 2023

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!