Świąteczny komitet obrońców dobrego imienia Judasza Iskarioty…

Szanowni, no grubo się dzieje w tym Wielkim Tygodniu w delegaturze judeo-katolickiej. Piąta, koszerna kolumna działająca na odcinku judeo-katolickim wylazła z podziemia i jawnie stanęła murem za… Judaszem. Kiedyś pisałem, że coroczny festiwal obijania kijami i wieszania Judasza w Pruchniku został brutalnie przerwany 19 kwietnia 2019 roku. Trwał 200, aż w końcu za pruchnickim Judaszem stawił się nie kto inny jak sam …biskup Rafał Markowski, przewodniczący Rady ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski.
Biskup Rafał Markowski wstawił się za kukłą Judasza, ale są szanowni szpece, które stanęły murem za samym Judaszem z krwi i kości (jakby tego nie nazwał), niczym znana celebrytka stająca murem za wszystkim, co stoi obok muru. Otóż ojczulek Kramer, oraz publicysta wszechczasów, który najgłośniej krzyczał, aby wydać abp Wielgusa pisowskiej kohorcie na medialne ukrzyżowanie, czyli imć Terlikowski.
Ojczulek Kramer jak zwykle nie zawiódł… nazwał Judasza „naszym przyjacielem” – „przyjacielem tej części w nas, która jest tragiczna, miotana różnymi motywacjami, która nie widzi rozwiązania”…nawet wysupłał zuchwałą tezę, że Judasz nie jest symbolem potępienia, ale symbolem przeżywających tragedię…to tylko krok, aby obwołać uroczyście Judasza patronem od spraw trudnych i beznadziejnych…
Jeszcze lepszy jest Tomasz Terlikowski, który znowu stwierdził, że to w sumie apostołowie zawinili Judaszowi, bo go zawiedli, skazali i osądzili…przecież wicie, rozumicie mogli wybiegnąć za Judaszem, pilnować go, choćby zabrać mu sznur, pilnować na zmiany przez całe Triduum coby se chłopina ino krzywdy nie zrobił.
No wiecie Szanowni, podejrzewam, że sprawa mocno rozwojowa jest i kto wie, czy za rok, albo dwa nie usłyszymy nieśmiałego zawołania “Judasz santo subito!” z ust domorosłych teologów płodzących pierdolety oderwane od rzeczywistości o zabarwieniu beletrystycznym, a mające uchodzić za prawdę objawioną.
Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce (…) chroń od “starszych braci w wierze”, bo z wrogami sami sobie poradzimy…

O autorze: trybeus

Kogut polski, niekoszerny, heteroseksualny, rasa górska ...