„Efekty mnożnikowe są ogromne” czyli gdzie wsiąkło prawie 150 miliardów

Nowy raport szacuje, że 26,6 miliona osób zostało okaleczonych, 1,36 miliona jest niepełnosprawnych, a 300 000 dodatkowych zgonów można przypisać powikłaniom po szczepieniu na COVID-19 w samym tylko 2022 roku, co kosztowało gospodarkę prawie 150 miliardów dolarów.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

_________***_________

 

Sensacyjna analiza szczepień ujawniła 147 miliardów dolarów szkód ekonomicznych, dziesiątki milionów okaleczonych lub niepełnosprawnych

Nowy raport szacuje, że 26,6 miliona osób zostało okaleczonych, 1,36 miliona jest niepełnosprawnych, a 300 000 nadmiarowych zgonów można przypisać powikłaniom po szczepieniu na COVID-19 w samym tylko 2022 roku, co kosztowało gospodarkę prawie 150 miliardów dolarów.

Firma badawcza Phinance Technologies, założona i obsługiwana przez byłego menedżera ds zarządzania portfelem w Blackrock, Eda Dowda, Yuri Nunes’a (doktor fizyki, magister matematyki) i Carlosa Alegrię (doktor fizyki, finanse), podzieliła wpływ szczepionek na cztery szerokie kategorie, aby oszacować koszty ludzkie związane ze szczepionką Covid-19:

  • bez skutków lub bezobjawowo,
    .
  • ci, których dotknęły powikłania (skutki od łagodnych do umiarkowanych),
    .
  • ci, którzy stali się niepełnosprawni (poważne skutki) i
    .
  • zgony (ekstremalny wynik).

Dane dotyczące niesprawności i urazów poszczepiennych pochodzą bezpośrednio z Bureau of Labor Statistics (BLS), podczas gdy dodatkowe dane dotyczące zgonów pochodzą z oficjalnych danych dotyczących zgonów w USA szacowanych za pomocą dwóch różnych metod (opis metodologii tutaj).

Należy zauważyć, że osoby należące do jednej kategorii (na przykład z powikłaniami) mogą przejść do następnej kategorii wg stopnia dotkliwości – czego ta analiza nie bierze pod uwagę.

„Musimy pamiętać, że te kategorie są nie tylko próbą scharakteryzowania różnych poziomów powikłań wywołanych inokulacjami, ale też nie są statyczne i mogą wchodzić w interakcje ze sobą” – czytamy w raporcie. „Na przykład mogą istnieć osoby, które nie miały widocznych efektów po szczepieniu, ale mimo to nadal mogą być pod jego wpływem”.

Osoby z łagodnymi powikłaniami po szczepieniu mogą z czasem doznać poważnych obrażeń prowadzących do niepełnosprawności lub ekstremalnych skutków, takich jak zgon”.

Szacowanie kosztów ekonomicznych

Analizując każdą z powyższych kategorii, Phinance wykorzystał wartość bezwzględną nadmiarowych strat czasu pracy (patrz poprzedni raport), aby ustalić, że bezpośredni koszt ekonomiczny urazów poszczepiennych wyniósł 79,5 miliarda dolarów w 2022 roku i 52,2 miliarda dolarów dla osób z poważną niepełnosprawnością.

W przypadku zgonów firma Phinance wykorzystała bezwzględny średni roczny wzrost liczby nadmiarowych zgonów od 2021r., który wyniósł 0,05% dla grupy demograficznej w wieku 25-64 lat, co skutkowało utraconą zdolnością produkcyjną o wartości 5,6 mld dolarów.

Podsumowując, całkowity „koszt ekonomiczny” spowodowany szczepionkami przeciw Covid-19 obliczyli na 147,8 miliarda dolarów w 2022 roku.

Jak zauważa Dowd, liczby te są po prostu tym, co można zmierzyć na chwilę obecną, ponieważ „Efekty domina, takie jak utrata wydajności z powodu gdy pracownik jest obecny, ale pracuje na poziomie powiedzmy 50%-75% jest pomijana, plus wypalenie zawodowe u osób nadrabiających te straty”.

„Efekty mnożnikowe są ogromne”.

A teraz wyobraźcie sobie ten wpływ na całym świecie…

_______________

Bombshell Vax Analysis Finds $147 Billion In Economic Damage, Tens Of Millions Injured Or Disabled, Tyler Durden, Mar 28, 2023

W serwisie źródłowym po miesiącu artykuł przechodzi do płatnego archiwum. Alternatywnie:

Bombshell Vax Analysis Finds $147 Billion in Economic Damage, Tens of Millions Injured or Disabled, Tyler Durden, ZeroHedge, March 28, 2023

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!