Udało się! Po 8 latach Ziobro ujawnia sprawców likwidacji polskich kopalń

Screenshot/YouTube

Trwa kampania wyborcza. Jak grzyby po deszczu wyrastają codziennie pikiety, wiece i stanowiska prasowe. Wśród uczestników, w ostatnim czasie wyróżnił się Zbigniew Ziobro, minister, który wraz z europosłem Patrykiem Jakim potwierdzili pojawiające się od dłuższego czasu sensacyjne plotki o sprawcach zamknięcia 14 kopalń za kadencji PiS. Okazuje się, że najbardziej winni są: Donald Tusk i Władimir Putin.

Jak to się mogło stać? Zbigniew Ziobro demaskując Tuska powiedział wprost, że ten przebiera się w “owczą skórę”. To by częściowo tłumaczyło w jaki sposób Tusk przeniknął do gremium decyzyjnego PiS. Komentatorzy wskazują nie tylko wyjątkową przebiegłość, ale również bezczelność polityka PO, który pomimo że nie jest już premierem podjął decyzję o całkowitej likwidacji polskiego górnictwa do 2049 roku.

Zwróćmy jednak uwagę, że Tusk w swoim przebraniu owcy wszedł do identycznie wyglądającego grona, zlewając się z otoczeniem. Każdy polityk PiS ma przecież na sobie owczą lub oślą skórę. Trudno było w takim tłumie wypatrzyć ubranego tak samo, Tuska.

Czy oznacza to, że wbrew powszechnemu przekonaniu to nie Morawiecki podejmował decyzje przez ostatnie kilka lat?  Myślę, że jesteśmy coraz bliżej odpowiedzi na to pytanie. Podsumowując: Tusk podstępnie zasiadł w fotelu premiera PKM i podstępnie podjął decyzję o likwidacji polskiego górnictwa.

Tymczasem w mediach, prawie codziennie odbywa się gorąca dyskusja:”Samorządowcy z PIS nie wiedzą ile kopalni zamknął rząd PIS? Nie wiedzą, że zamknęli 14 kopalń a posłowie PiS zgodzili się zlikwidować całe górnictwo do 2049 roku i nawet brak węgla nie wstrzymał tych planów?”.

* * *

Będziemy bronić górnictwa jako strategicznej gałęzi polskiego przemysłu.

– zapowiedział minister Ziobro, nie podając niestety dokładnej daty rozpoczęcia obrony. Kolega partyjny ministra, Patryk Jaki, jak wiemy, ma już na koncie podobne doświadczenie związane z obroną ustawy IPN i pamiętne spotkanie w tej sprawie z ambasador Azari.

Kampania rozkręca się. Myślę sobie, że jak tak dalej pójdzie, to wkrótce zobaczymy Tuska apelującego o wyjście z Unii, a politycy PiS zaczną protestować przeciw ukrainizacji Polski.

Kończę ponadczasowym wierszykiem Janusza Szpotańskiego

Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i kurwa, łotr i donosiciel —
niewielki wybór, jak sami widzicie,
choć niejednemu kuszącym się wyda.

______________________________________________________________________________________

Kaczyński i Tusk – skuteczna para oszustów

 

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne